به گروه اینترنتی جذاب و پر از تفریحات جالب جرقه خوش آمدید. از آرشیو ما در پایین صفحه نیز دیدن کنید

Thursday, October 2, 2008

..*..*.. JaRaGhe ..*..*.. RooZaaNe (No. 1015)

 
 
 
    
   
 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

به نام حضرت دوست، که هر چه بر سر ما مي رود عنايت اوست

مجله الکترونيکي روزانه :: شماره 1015 :: پنجشنبه 11 مهر 1387

Mobin_s2004@yahoo.com

دو اطلاعيه مهم + يک جوابيه


تصويري از بازي Jewel Quest (جستجوی جواهرات) - سومين بازي اينترنتي مجله

آرشيو روزانه

براي مشاهده شماره ديروز «روزانه» (1014) اينجا را کليک کنيد


عناوين برخي از مطالب شماره امروز مجله الکترونيکي «روزانه»

 • مسابقه بازیهای اینترنتی: شماره 3
 • فطر عاشقی
 • 50 نقاشي فوق العاده ديدني روي ديوار
 • از صدا و سیما انتقاد دارید؟
 • کردان، جعلي بودن مدرکش را تائيد کرد!
 • معرفي و دانلود فيلم : ماما ميا!‏‎
 • مستندي درباره نحوه ساخت استاديوم المپيک پکن (آشيانه پرنده)
 • دانلود انيميشن : Next Avengers: Heroes of Tomorrow
 • آلبوم جدید و فوق العاده زیبای DJ Pez با نام Remixation
 • چند آهنگ زيبا بمناسبت عيد فطر
 • قدرتمند ترين برنامه فشرده ساز جهان WinRAR 3.80 Final
 • نسخه جدید نرم افزار فرهنگ دارویی برای موبایل شما !
 • معرفي و دانلود بازيهاي کامپيوتري Cinema Tycoon 2 Movie Mania
 • این قاتل آزاد است که بکشد مدام بی ترحم
 • مدل و بازيگر 20 ساله ايتاليايي بکارت خود را يک ميليون يورو مي فروشد
 • این گنبد زرد مسجدالاقصی نیست!
 • پرونده‌ای برای سایت‌های سینمایی
 • جديدترين شماره از ماهنامه IKEA (Space for Living)
 • با لغت جدید NETBOOK آشنا شوید 
 • اخترشناسي و آفرينش
 • شر گژشت یه شورنگی!
 • در زمستان هم خوشتیپ باشید
 • ناگفته ‏هايى از بهائيت
 • و ...

 


 

 

Mobin_s2004@yahoo.com


  

 


Mobin_s2004@yahoo.com

فطر عاشقی
ويژه نامه عید سعید فطر
تصاویر زیبایی از باغ‌های بوتچارت در ونکوور کانادا 
44 تصویر جالب و خنده دار
کارهای خلاف دیگران
50 نقاشي فوق العاده ديدني روي ديوار
ویژه نامه شهرآورد استقلال و پیروزی
ساختمانی شگفت انگیز با طرح اسکناس
از صدا و سیما انتقاد دارید؟
کم‌ارزش‌ترین واحدهای پول دنیا
خانه هایی متفاوت از دیگران داشته باشیم!
آموزش دفاع شخصی برای خانمهای ژاپنی!
هيروشيما و ناكازاكي از ديروز تا امروز
10 هتل عجيب آسيائي!
داستان یک رئیس جمهور از ابتدا تا امروز به روایت عکس
وسیله نقل وانتقال ساخت شده توسط ناسا برای پرواز سال 2020 به کره ماه!

 

 

Mobin_s2004@yahoo.com

کردان، جعلي بودن مدرکش را تائيد کرد!

سرانجام پس از دو ماه تعقیب و گریز رسانه ‏ای، آقای علی کردان پذیرفت که مدرک دکترای وی جعلی است.
به گزارش "الف" از ایران، آقای علی کردان روز شنبه در نامه ای خطاب به رئیس جمهور اعلام کرد که 1- مدرکش جعلی است، 2- بابت داشتن مدرک دکتری جعلی حقوق دریافت نکرده است و 3- از رابط صادرکننده مدرک جعلی شکایت کرده است.
بنابراین گزارش، دکتر احمدی نژاد در هامش این نامه دستور داده که نسخه ای از گزارش علی کردان جهت اطلاع نمایندگان در اختیار رئیس مجلس شورای اسلامی قرار گیرد و رونوشتی از آن نیز با تاکید بر تعقیب قضایی متخلفان و جلوگیری از تکرار سوء استفاده برای رئیس قوه قضائیه ارسال شود.
در این نامه با بیان گزارشی از سیر پیگیری این پرونده ، خطاب به رئیس جمهوری آمده است : در جریان رأی اعتماد نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به اینجانب که در فضایی آزاد و با اظهار نظرات موافق و مخالف و طرح موضوعات گوناگون همراه بود ، موضوع دکترای افتخاری بنده مطرح و مورد تشکیک قرار گرفت . مدرکی که در هشت سال پیش با ملاحظه سوابق مدیریتی و تجارب اجرایی اینجانب و ارائه رساله به‌نام دانشگاه آکسفورد لندن به‌واسطه فردی که از دانشگاه مذکور در امور زبان انگلیسی در تهران دفتر نمایندگی تأسیس کرده بود، صادر گردیده است.
وی با تاکید بر اینکه « در طول هشت سال گذشته هرگز مسئله‌ای که صحت مدرک یاد شده را مورد سؤال قرار دهد در ذهنم خطور نکرده بود و لذا همواره به صحت مدرک مذکور اعتقاد و اطمینان کامل داشتم » ، افزوده : بر‌اساس همین باور و درحالی‌که ضرورتی هم نداشت ، در ایام رأی اعتماد نسبت به ارائه آن اقدام نمودم. اما با طرح برخی نظرات تردیدآمیز نسبت به مدرک یاد شده،‌ احساس کردم ضروری است تا در باب اثبات صحت آن، مستندات هرچه بیشتری را ارائه نمایم. در ادامه این نامه آمده است : این امر نه از جهت اهمیت مدرک مذکور برای خود، بلکه از بابت رفع اتهام «جعل» بود که در برخی اظهارات متوجه اینجانب شده بود. اتهامی که برای حقیر بسیار سنگین می‌نمود. لذا همان‌گونه که حضرتعالی در جریان قرار داشتید، نسبت به ارزیابی مجدد مسیر اخذ مدرک اقدام نمودم.
کردان با اشاره به پیگیری های خود در این زمینه آورده است: در این جهت از رابط ارائه‌کننده مدرک خواستم تا با مراجعه به دانشگاه یاد شده، نسبت به اخذ مستندات تأیید‌کننده اقدام نماید. وی ضمن اطمینان دادن مجدد به اینجانب نسبت به صحت مدرک مذکور، موضوع را از طریق وکیل دادگستری کشور انگلیس پیگیری نموده و ضمن ارائه اختیارات قانونی وکیل مذکور، تأییدیه وی مبنی بر صحت مدرک را برای اینجانب ارسال کرد.
وی افزود: تا این مرحله اینجانب بیش از گذشته نسبت به صحت مدرک اطمینان پیدا کردم و موضوع را مجدداً به استحضار شما رساندم. لکن از آنجا که شخصاً برای کسب اطمینان کامل و همیشگی، تأییدیه مستقیم دانشگاه را لازم می‌دیدم نماینده‌ای را به دانشگاه مذکور اعزام کردم تا نسبت به اخذ تأییدیه اقدام نماید.
کردان با اعلام اینکه « با مراجعه نماینده اینجانب به یکباره و با ناباوری کامل با عدم تأیید دانشگاه مواجه شدم » تصریح کرده : لذا تلاش کردم تا چگونگی مسئله را از رابط مورد اشاره جویا شوم. لکن هر چه کوشیدم ایشان را نیافته و متوجه شدم که وی تخلف کرده است.
وزیر کشور در ادامه خطاب به رئیس جمهوری آورده است : بر این اساس طی نامه شماره 87/12180/20 مورخ 87.6.24 در دادسرای عمومی و انقلاب تهران علیه مشارالیه شکایت کیفری نمودم تا تحت تعقیب قضایی قرار گیرد و اکنون پرونده در جریان رسیدگی است.
وی همچنین در این گزارش تاکید کرده است : اینجانب بر خود فرض می‌دانم از همه عزیزان و به ویژه جنابعالی که انگیزه این تحقیق و روشن شدن حقیقت را برای بنده فراهم آوردید صمیمانه سپاسگزاری نموده و بر این موضوع تأکید و تصریح نمایم که بررسی‌های به‌عمل‌آمده پس از اخذ رأی اعتماد به روشنی نشان می‌دهد که اینجانب در طول دوره خدمت در صداوسیما و ... هیچ گونه وجهی از بابت مدرک دکترای افتخاری دریافت نکرده‌ام.
در پایان این نامه آمده است : بدیهی است اینجانب با قدرشناسی از حسن اعتماد ریاست محترم جمهوری و مجلس شورای اسلامی، با احساس آمادگی و انگیزه بیشتر، در خدمت اهداف بلند انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهم بود و تمامی تلاش خود را در خدمت به کشور و مردم عزیز به‌کار خواهم بست.

گزارش رئیس کمیسیون آموزش مجلس از مدرک کردان؛
کردان نه از آکسفورد مدرک دارد نه از دانشگاه آزاد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که ماموریت یافته بود درباره مدارک تحصیلی علی کردان وزیر کشور گزارشی را تهیه و به رئیس مجلس ارائه کند در جلسه غیر علنی مجلس اعلام کرد که کردان هیچ مدرکی از آکسفورد و دانشگاه آزاد ندارد.
به گزارش مهر، علی عباسپور تهرانی در جلسه غیر علنی مجلس با تاکید بر اینکه برای تهیه گزارش از مراجع مختلف ازجمله وزارت علوم و دانشگاه آزاد استعلاماتی به عمل آمد تصریح کرد: در مصاحبه ای نیز با خود آقای کردان اطلاعات لازم جمع آوری شد و گزارش آن در اختیار رئیس مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و اینک خلاصه آن با توجه به اینکه نام برخی افراد در متن گزارش آمده است در این جا بیان می شود.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص مدرک دکترای افتخاری کردان بیان داشت : بعد از بررسی ها مشخص شد در حدود سال 76 فردی که به نحوی با انتشارات دانشگاه اکسفورد مرتبط بوده و در ایران فعالیت داشته (اسم و مشخصات فرد موجود است) در تماس با آقای کردان پیشنهاد داده است تا در ازای ارائه مقاله ای با واسطه به وی مدرک دکترای افتخاری داده شود و آقای کردان نیز مقاله خود را ارائه می دهد و بعد از مدتی مدرکی که به امضای سه نفر از اساتید دانشگاه اکسفورد رسیده برای ایشان ارسال می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یاد آور شد : طبق نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مدرک دکترای افتخاری کردان دال بر طی روند متعارف دانشگاهی نیست و این مدارک از این دست با امضای رئیس دانشگاه اعتبار دارد و در نتیجه روشن گردید فرد واسط مدرکی که اعتبار رسمی نداشته به عنوان دکترای افتخاری به آقای کردان تحویل داده است.
عباسپور درباره اظهارات پیشین وزیر کشور و معاون پارلمانی رئیس جمهور مبنی بر اثبات مفقود شدن مدرک اصلی کردان در دانشگاه آکسفورد و پیدا شدن آن در پی اعزام نماینده وزیر کشور به این دانشگاه هیچ توضیحی به نمایندگان نداد. رحیمی معاون رئیس جمهور که به گفته علیرضا زاکانی نسخه دیگری از این مدرک جعلی را در اختیار دارد، پس از واکنش های رسانه ای به جعلی بودن مدرک کردان در استانه اخذ رای اعتماد از مجلس، رسما رسانه ها را به شکایت در این زمینه و پیگری مجدانه برخورد قضایی تهدید کرده بود. در عین حال به نظر می رسد ابهام در خصوص اظهارات و عملکرد وی نیز بایستی مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی در خصوص مدرک فوق لیسانس و لیسانس کردان نیز خاطر نشان کرد: طبق نظر دانشگاه آزاد اسلامی و اطلاعاتی که خود آقای کردان در اختیار ما قرار داد مشخص شد در آغاز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی که ورود به یک مقطع به مدرک مقطع پایین تر نیاز نداشت، ایشان در واحد تهران جنوب تهران در دوره های لیسانس و فوق لیسانس به طور همزمان واحدهای را گذرانده است اما نه به طور کامل، و در عین حال پس از تصمیم مراجع قانونی ذی ربط برای این گونه افراد و اعلام ترتیباتی که برای کسب این مدارک وجود داشته آقای کردان مدرک خود را پیگیری نکرده و دانشگاه آزاد هم مدرکی برای آقای کردان صادر نکرده است.
بر اساس این گزارش علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان قرائت گزارش عباسپور ضمن تشکر از او، اظهار داشت: طبق وظیفه هیئت رئیسه مجلس و سوگندی که در آیین نامه خورده ایم وظیفه دیدیم که این موضوع مشخص شود و لازم بود براساس میثاقی که همه نسبت به اهداف انقلاب دارند و کارگزار نظام هستند مطالب روشن شود و در نهایت بر اساس مصالح تصمیم گیری شود.

  


 

Mobin_s2004@yahoo.com

معرفي و دانلود فيلم

ماما ميا!‏‎
Mamma Mia

کارگردان: فيليدا لويد. فيلمنامه: کاترين جانسون بر اساس کتابي از خودش. موسيقي: بني اندرسون. مدير فيلمبرداري: ‏هريس زامبرلوکوس. تدوين: لزلي واکر. طراح صحنه: ماريا ديورکوويچ. بازيگران: آماندا سيفريد[سوفي شريدان]، ‏استلان اسکارسگارد[بيل اندرسون]، پيرس برازنان[سام کارمايکل]، نانسي بالدوين[دستيار سام]، کالين فيرث[هري ‏برايت]، هيتر امانويل[خدمتکار هري]، کالين ديويس[راننده هري]، ريچل مکداول[ليزا]، اشلي ليلي[الي]، مريل ‏استريپ[دانا شريدان]، جولي والترز[رزي]، کريستين برانسکي[تانيا]. ١٠٨ دقيقه. محصول ٢٠٠٨ انگلستان، آمريکا، ‏آلمان. نام ديگر:‏‎ Mamma Mia! The Movie‏.‏
سوفي شريدان ٢٠ ساله سرگرم تدارک جشن ازدواج خود با دوست پسرش اسکاي است. اين واقعه در هتل مادرش دانا ‏در جزيره يوناني رخ خواهد داد، اما سوفي يک چيز براي برگزاري اين جشن کم دارد: يک پدر.‏
سوفي که دفتر خاطرات مادرش را يافته، بعد از مطالعه قسمت هايي که مربوط به ٢٠ سال قبل مي شود، درمي يابد که ‏دانا در آن مقطع با سه مرد دوست بوده است. او که شک دارد کدام يک از مردها پدر واقعي اش باشند، پس نامه هايي به ‏هر سه نفر نوشته و آنها را به جزيره دعوت مي کند تا قبل از به صدا در آمدن ناقوس عروسي هويت پدر واقعي خود را ‏کشف کند. سام کارمايکل، بيل اندرسون و هري برايت همزمان به جزيره مي رسند، اما دانا از ديدار آنها و مخصوصاً ‏سام به هيچ وجه خشنود نيست. تلاش هاي سوفي براي کشف حقيقت نيز راه به جايي نمي برد تا جايي که هر سه نفر ‏خود را پدر واقعي او مي پندارند. زمان ازدواج سر مي رسد و سوفي که قصد دارد نام پدر واقعي اش را در عروسي ‏اعلام کند ناگهان با حوادثي غير مترقبه روبرو مي شود...‏

چرا بايد ديد؟
آيا کسي هست که فيلم شب بخير، خانم کمپبل!(١٩٦٨) ملوين فرانک را به ياد بياورد؟ ماجراي زني ايتاليايي(جينا ‏لولوبريجيدا) که سه سرباز متفقين مي پنداشتند پدر تنها دختر وي هستند!‏
خوب، اگر يادتان نمي آيد هم جاي نگراني نيست. چون همين يکي دو خط بالا چکيده همه قصه ماما ميا! هم هست و ‏کاترين جانسون با الهام از اين فيلم يکي از مشهورترين نمايش هاي موزيکال دهه ١٩٧٠ را تصنيف کرده است. نمايشي ‏که در صحنه هاي نيويورک و برادوي خوش درخشيده و البته اين درخشش و اشتهار بيشتر از آواز هاي گروه ‏ABBA‏ ‏ناشي مي شود که اگر ترانه ها را به ياد نياوريد، به محض شنيدن شان در فيلم خاطرات قديمي براي تان زنده خواهد شد. ‏ماما ميا! نقطه اوجي براي استفاده از موسيقي عامه پسند موسوم به ‏jukebox‏ ي در سينماست و در مقايسه با منبع ‏اقتباس- شب بخير، خانم کمپبل!- خود فيلمي جدي تر، خوش ساخت تر و مفرح تر است که مضمون خودشناسي را به ‏کشف هويت صاحب بچه ارجحيت داده است. اتفاقي که هم براي سوفي و هم براي سام و در نهايت دانا رخ مي دهد. اما ‏آنچه در اين فيلم موزيکال اهميت دارد، گنجاندن اين مضمون لا به لاي آوازها، رقص ها و حرکات موزوني است که ‏بايد مايه مسرت خاطر بيننده شوند و مي شوند. ‏
اعتراف مي کنم که شخصاً پس از سال ها از ديدن يک موزيکال غير جدي اين همه لذت بردم. شنيدن اين اعتراف از ‏سوي کسي که تنها فيلم هاي موزيکال محبوبش لني، کاباره و همه آن جازها-هر سه متعلق به باب فاسي-( و با کمي ‏تخفيف آواز در باران) است، حتماً مايه تعجب دوستان و همکارانش خواهد شد. ولي بياييد منصف باشيم، ماما ميا! يک ‏سرگرمي خالص و خاطره برانگيز است که دوستداران مريل استريپ و پيرس برازنان را به شدت مشعوف خواهد کرد. ‏بياييد قالب ملودرام آن را جدي نگيريم و از نشانه هاي روز اغراق آميز آن مانند همجنس گرا بودن يکي از پدرها که به ‏سبک و سياق فيلم هاي هم روزگارمان انگليسي تبار هم هست، به راحتي بگذريم. اگر قائل به وجود پيامي در پشت اين ‏فيلم باشيم، چيزي نيست جز اينکه قدر لحظات زندگي را بدانيد و لذت آن را تا مغز استخوان بچشيد. چون فقط يک بار ‏زندگي مي کنيد!‏
تماشاي ماما ميا! مخصوصاً در سينما و به همراه جمعيتي که آوازها را همراهي مي کنند و از ته دل مي خندند، در ‏زمانه فعلي که خارج از سالن هيچ چيز جز رنج و عذاب انتظارمان را نمي کشد، يک زنگ تفريح با ارزش است و بايد ‏به خاطر فراهم آوردن اين فرصت از سازنده اش فيلديا کريستين لويد ممنون باشيم.‏
فيلديا کريستين لويد کارگردان ٥١ ساله و مشهور تئاتر و اپراي انگلستان که هشت سال قبل براي ساختن فيلم تلويزيوني ‏گلوريانا مورد تحسين قرار گرفت، پاي اولين فيلم سينمايي خود امضاء انداخته است. اما اين امر بدان معنا نيست که وي ‏در فيلمسازي تجربه اي ندارد، بلکه سال ها ممارست و تجربه اندوزي در بي بي سي او را صاحب پيشينه اي قابل اتکا ‏و اطمينان مي کند تا نمايشي را که نزديک به يک دهه قبل با موفقيت روي صحنه برده بوده، به فيلمي ٥٢ ميليون دلاري ‏تبديل کند. اثري که تا اين لحظه نتوانسته بيش از ١٢٠ ميليون دلار نصيب سازندگانش کند. آرزو مي کنم اين رقم افزايش ‏يابد، چون در غير اين صورت نتيجه خواهم کرد نسل ما رو به انقراض است. نسلي که ترانه هاي گروه پاپ سوئدي ‏ABBA‏ (مخصوصاً ‏‎"Money، Money، Money"‎‏) برايش لطفي ديگر داشت!‏
ژانر: کمدي، موزيکال، عاشقانه. ‏

براي مشاهده تصاويري از اين فيلم روي اين لينک کليک کنيد
 

لينکهاي دانلود (نسخه اورجينال)
Mamma_Mia__2008_SCREENER_XviD-KingBen.part1.rar 
Mamma_Mia__2008_SCREENER_XviD-KingBen.part2.rar 
Mamma_Mia__2008_SCREENER_XviD-KingBen.part3.rar 
Mamma_Mia__2008_SCREENER_XviD-KingBen.part4.rar 
Mamma_Mia__2008_SCREENER_XviD-KingBen.part5.rar

رمز فايل: ندارد


لينکهاي دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشد
. براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) اينجا کليک کنيد

براي خريد اينترنتي و دريافت از طريق پست روي اين لينک کليک کنيد
 

دانلود فيلم مستند و ورزشي

استاديوم المپيک پکن
MegaStructures: Beijing Olympic Stadium

مستندي درباره نحوه ساخت استاديوم المپيک پکن (آشيانه پرنده)
از سري مجموعه MegaStructures محصول نشنال جئوگرافيک

لينکهاي دانلود
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4

رمز فايل: ندارد
 

لينکهاي دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشد. براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) اينجا کليک کنيد

براي خريد اينترنتي و دريافت از طريق پست روي اين لينک کليک کنيد


دانلود انيميشن

Next Avengers: Heroes of Tomorrow

لينکهاي دانلود

Next.Avengers.Heroes.of.Tomorrow.2008.DVDRiP.part1.rar
Next.Avengers.Heroes.of.Tomorrow.2008.DVDRiP.part2.rar
Next.Avengers.Heroes.of.Tomorrow.2008.DVDRiP.part3.rar
Next.Avengers.Heroes.of.Tomorrow.2008.DVDRiP.part4.rar
Next.Avengers.Heroes.of.Tomorrow.2008.DVDRiP.part5.rar
Next.Avengers.Heroes.of.Tomorrow.2008.DVDRiP.part6.rar
Next.Avengers.Heroes.of.Tomorrow.2008.DVDRiP.part7.rar
Next.Avengers.Heroes.of.Tomorrow.2008.DVDRiP.part8.rar

رمز فايل: ندارد


لينکهاي دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشد
.
براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) اينجا کليک کنيد

براي خريد اينترنتي و دريافت از طريق پست روي اين لينک کليک کنيد

 

 


 

Mobin_s2004@yahoo.com

دانلود آلبوم: فارسي

Remixation
کاري از
DJ Pez

آلبوم جدید و فوق العاده زیبای DJ Pez با نام Remixation
این آلبوم ریمیکس آهنگ های خواننده های محبوبی مثل محسن چاوشی، بنیامین، شهرام ناظری و .. میباشد
 

نام آهنگ کیفیت عالی کیفیت متوسط کیفیت پایین
Mohsen Chavoshi - Tanhaa Boudan دانلود دانلود دانلود
Shahram Nazeri - Van Dyke Meets دانلود دانلود دانلود
Benyamin - Inam Bemooneh دانلود دانلود دانلود
Koorosh Moghimi - Cheshmato Naband دانلود دانلود دانلود
0111 Band - Begoo Magoo دانلود دانلود دانلود
TM - Vay Vay Vs Let's Talk Persian دانلود دانلود دانلود

براي دانلود، روي هر يک از لينکهاي بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.


تک موزیک

چند آهنگ زيبا بمناسبت عيد فطر

نام موزیک خواننده

دانلود

رستاخيز عليرضا عصار دانلود
روزه گيري و عيد جمشيد نجفي دانلود
سرود عيد فطر جواد يادگاري دانلود
عيد آمد محمد عبدالحسيني دانلود
عيد آمد عبدالحسيني دانلود
عيد روزه محمد گلريز دانلود
عيد فطر جواد يادگاري دانلود
عيد ما قدمي دانلود
عيد مهرباني جاويد عسگري دانلود

لينک دانلود مستقيم
براي دانلود، روي لينک بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.

 

 

 

 

 

Mobin_s2004@yahoo.com

نرم افزار PC

قدرتمند ترين برنامه فشرده ساز جهان WinRAR 3.80 Final

در این که بهترین فشرده ساز موجود Winrar نام دارد شکی نیست. نرم افزاری که حاصل دسترنج لابراتورهای شرکت RAR می باشد. ابزاری بسیار کامل که از نرم افزار هایی است که بعد از هربار نصب ویندوز شاید 99 درصد کاربران اقدام به نصب آن می نمایند. این که چرا Winrar این همه در میان کاربران محبوب شده است دلایل عمده ای دارد.
سرعت بسیار بالا در انجام کارها و پشتیبانی کامل از تقریبا تمامی فرمت ها از دلایلی است که باعث موفقیت این نرم افزار شده است .
فرمت هایی که Winrar مورد پشتیبانی قرار می دهد شامل :
RAR و ZIP files، 7Z، ACE، ARJ، BZ2، CAB، GZ، ISO، JAR، LZH، TAR، UUE، Zو بسیاری دیگر.
مطمئنا فرمت هایی که یک کاربر از یک نرم افزار فشرده ساز انتظار دارد در Winrar پیدا خواهد نمود.
اما قابلیت های دیگر این نرم افزار پسورد گذاری برروی فایل ها ، سادگی کار با نرم افزار ، پوسته های متعدد و بسیار زیبا ، پشتیبان گیری خودکار و ... همگی است و حالا پس از مدتی نسبتا طولانی نسخه نهایی این نرم افزار یعنی Winrar 3.80 بالاخره از سوی لابراتوار ها منتشر گردید.

قابلیت های کلیدی WinRAR 3.80 Final :
- سادگی کار با نرم افزار
- سرعت در انجام کار ها
- حجم بسیار اندک نسبت به قابلیت های بسیار زیاد
- پوسته های متعدد و بسیار زیبا در اندازه های متفاوت
- پشتیبانی از بالغ بر 15 فرمت
- پشتیبانی از زبان های مختلف از جمله زبان شیرین فارسی
- پسورد گذاری روی فایل ها
- ساخت فایل های فشرده با فرمت EXE
- تبدیل فرمت ها به یکدیگر
- قابلیت تعمیر فایل ها
- قابلیت اسکن کردن با آنتی ویروس به منظور کشف فایل های مخرب
- Wizard برای آسان تر شدن کار ساخت فایل های فشرده و همچنین Extract کردن آن ها
- استفاده از جدیدترین متدها برای کاهش دادن حجم و کیفیت در انجام فشرده سازی
- سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب ویستا
- و ...
 

لينک دانلود (حجم فايل حدود يک مگابايت مي باشد)

رمز فايل: ندارد

لينک دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشد. براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) اينجا کليک کنيد
 

دنياي موبايل

نسخه جدید نرم افزار فرهنگ دارویی
برای موبایل شما !

مدتی پیش در همين بخش از مجله نرم افزاری را خدمتتان معرفی کرده بودیم که یک دایره المعارف دارویی برای موبایل بود، نسخه جدید این نرم افزار مدتی است که منتشر شده و به همه دوستان توصیه میگردد . شاید برای شما هم پیش آمده باشد که خواسته باشید اطلاعات بیشتری از یک دارو داشته باشید.ین نرم افزار که یک بانک اطلاعات دارویی می باشد به شما اجازه می دهد تا اطلاعات بسیار کامل و جامعی از داروی مورد نظرتان در داخل موبایل خود پیدا کنید.پیش از این نسخه های دیگری از این نرم افزار به زبان انگلیسی بود که این نسخه به مراتب کامل تر از نسخه های قبلی است. بنابراین با نصب این نرم افزار یک پزشک یا داروساز همیشه همراه شما است.در این نرم افزار اطلاعات زیر در دسترس شما خواهد بود:
۱-اروهای ژنریک ایران
۲- داروهای گیاهی
۳- گیاهان دارویی
۴- واکسیناسیون
۵- ویتامین ها
۶- پروتئین ها
۷- مواد معدنی
۸- خواص سنگ ها
۹- مواد اعتیاد آور
۱۰- خوراکی ها
۱۱- کالری
۱۲- کنترل وزن
۱۳- کنترل غذایی
۱۴- بیماریها
۱۵- شناسایی مزاجها
۱۶-خواص رنگ ها
۱۷- کمک های اولیه
۱۸- خود هیپنوتیزم
۱۹-حقوق بیماران
۲۰-بدن انسان
۲۱-درمان بدون دارو
و ….
این نرم افزار برای پلتفرم جاوا می باشد و بنابراین به راحتی و به روی اکثر گوشی های موجود در بازار قابل نصب است . ضمنا این برنامه به صورت رایگان عرضه شده است که جا دارد از گردآورندگان آن تشکر صمیمانه ای داشته باشیم.

توجه : اطلاعات این نرم افزار تنها در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان نباید به عنوان یک تجویز پزشک تلقی شود


لينک دانلود (حجم فايل حدود يک مگابايت مي باشد)

رمز فايل: www.mobin-group.com

براي دانلود، روي هر يک از لينکهاي بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.

نکته: فایل مورد نظر بصورت فشرده با پسوند Zip میباشد. لذا بعد از دریافت فایل، آن را از حالت فشرده خارج و سپس با استفاده از دستگاه بلوتوث یا کابل و یا دستگاه کارت ریدر برروی گوشی موبایل خود Install نمایید.


معرفي و دانلود بازيهاي کامپيوتري

Cinema Tycoon 2 Movie Mania

اگر بخاطر داشته باشيد، در شماره هاي پيشن روزانه بازيهايي از قبيل: مديريت Fashion Show، اداره يک Fast Food و .... را معرفي کرده بودم. و اما امروز يک برنامه مشابه و جذاب ديگر را مي خوام معرفي کنم. با Cinema Tycoon 2: Movie Mania مي توانيد مديريت يک سالن سينماي حرفه اي را  تجربه کنيد. پس اگر به چنين بازيهايي علاقه منديد، درنگ نکنيد!
 

لينک دانلود (حجم فايل حدود 30 مگابايت مي باشد)

رمز فايل: ندارد
 

لينک دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشد. براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) اينجا کليک کنيد

براي خريد اينترنتي و دريافت از طريق پست روي اين لينک کليک کنيد

 

 
 

 

 

Mobin_s2004@yahoo.com

بخش اول

مطالب ارسالی نویسندگان ثابت «روزانه»
 

نمکدون
alimerikhi@yahoo.com

 

 

حديث روزانه
arash_new2001@yahoo.com

قال الصادق (عليه السلام)

ان من تمام الصوم اعطاء الزكاه يعني الفطره كما ان الصلوه علي النبي (صلي الله عليه و آله) من تمام الصلوه.

تكميل روزه به پرداخت زكاه يعني فطره است، همچنان كه صلوات بر پيامبر (صلي الله عليه و آله) كمال نماز است.


وسائل الشيعه، ج 6 ص 221، ح 5

 

 

دانستني هاي علمي
bimaze2006@yahoo.com

 • آيا ميدانستي که مساحت درياچه اروميه شش هزار کليومتر مربع و عميق ترين جاى آن چهارده متر ميباشد.
 • آيا ميدانستي که به کمک رادار ميتوان سرعت اجسام متحرک را مشخص نمود
 • آيا ميدانستي لقب کشور آرژانتين ، کشور نقره است.
 • آيا ميدانستي که گلابي مفرح بخش قلب و کبد هست.
 • آيا ميدانستي که قلب يک انسان بالغ به طول 14 و قطر 9 سانتيمتر است که در انسان معمولي سيصد گرم وزن دارد که در دقيقه پنج ليتر خون را جابجا ميکند.

 

جديدترين پيامک ها و جوک ها
ali_laila_live@yahoo.com

حیون آدم شناس
به غضنفر میگن کدوم حیوان همه آدم هارو میشناسه؟ میگه گوسفند میگن چرا؟ میگه آخه هرکیو میبینه میگه باااااااه

می خام سالاد درس کنم
به غضنفر میگن برو استخر شیرجه بزن تو آب، بعدش بیا بالا شامپو گلرنگ رو تبلیغ کن ... خلاصه میره بالا و شیرجه میزنه، منتها از بخت بد سرش میخوره به کف استخر ... بعد یك مدت بالاخره میاد بالا، رو میكنه به دوربین، میگه: میخوام سالاد درست کنم!!!

نی نی و عشق
از يه ني ني ميپرسن عشق يعني چي ؟ ميگه عشخ يهني بزالي کسي که دوس دالي از پفکت بخوله اما فقط توتا دونه ها ....

اولین عشق تو ام
زوج جوانی کنار ساحل نشسته بودند.
آقاهه می پرسه: عزیزم من اولین عشق تو هستم؟
خانمه می گه: بله، البته که هستی... من نمی دونم چرا شما مردا همه تون همین سوال تکراری رو می پرسید!

خاموشی
یارو با زنش دعواش می شه، چراغ رو خاموش می کنه. زنش می گه چرا چراغ رو خاموش کردی؟ می گه آخه جواب ابلهان خاموشیست!

سحری هم نخورم
به غضنفر ميگن تو که روزه نمي گيري، چرا سحري مي خوري؟ مي گه نماز که نخونم،... روزه که نگيرم... سحري هم نخورم؟ بابا مگه من کافرم؟

اگه تکون بخوری
یارو می ره دزدی تفنگو میذاره پشت گردن طرف می گه تکون بخوری با لگد می زنم تو سرتت

آی دی شنگول و منگول
گرگه بعد از کلي جستجو آي دي شنگول منگول رو گير مياره، بعد از کلي چت کردن باهاشون قرار مي ذاره. وقتي مي ره سر قرار مي بينه چوپان دروغ گو اومد

جلال آل احمد
روشنفکره داشته اظهار نظر می‌كرده:
این جلال آل احمد كه هی ازش تعریف می‌كنن، فقط یه كتاب خوب نوشته كه اسمش بوف كوره.
یكی گفت:
بوف كور كه مال صادق هدایته!
یارو گفت: دیگه بدتر، یه كتاب خوب داره، اونم صادق هدایت براش نوشته!


دروغ سنج
يه صندلي بوده که هرکس روش ميشسته و دروغ ميگفته بادکنک بالاي سرش ميترکيده
دست و دلباز ميشينه ميگه مافکر ميکنيم آدماي ولخرجي هستيم بادکنک ميترکه
خوش غیرت ميشينه ميگه ما فکر ميکنيم که آدماي با غيرتي هستيم بادکنک ميترکه
غضنفر ميشينه ميگه ما فکر ميکنيم... بادکنک ميترکه

 

 

آل ياسين
hra62302@yahoo.com

آرزوی زیارت مهدی(ع)

سید رضی الدین علی بن طاووس(ع) می گوید: کسی که نخواست نام او فاش شود، می گفت:
من از خدا می خواستم که به زیارت مهدی(ع) نائل شوم. شبی در خواب دیدم که در فلان وقت او را مشاهده خواهم کرد.
وقتی از خواب بیدار شدم به مرقد موسی بن جعفر(ع) مشرف شدم و در همان زمانی که در خواب دیده بودم منتظر لقای مولا شدم.
ناگاه صدایی شنیدم که به گوشم آشنا بود. صاحب صدا را دیدم که در حال زیارت امام جواد(ع) می باشد، من رعایت ادب را کرده و چیزی نگفتم. او وارد ضریح شد.
من پایین پای امام موسی بن جعفر(ع) ایستادم. چند لحظه بعد خارج شد در حالی که کسی همراه او بود، من دانستم که او مهدی(ع) است، و جمال عالم آرای او را سیر می کردم، اما ادب کرده و ایشان را صدا نزدم.(1)

پی نوشت:
1- بحارالانوار، ج52

 

 

فردوسي طوسي
baran432002@yahoo.no

"شایست و ناشایست" را باید دستگاه ارزشی یا نیروی شناخت خوب و بد در شاهنامه بشمار آورد، به همان چیزی که فرنگیان آنرا "اِتیک" (۶) می‌نامند.
فردوسی چه از زبان قهرمانان شاهنامه، و چه از زبان خود همه جا بر گستردن این ارزشهای باز مانده از نیاگان در میان مردم پای می‌فشارد.
فردوسی نخست در بخش آغازین شاهنامه جهانبینی خود را بر خواننده آشکار می‌کند، خدای او، خداوند آفریننده خرد است، خداوندی که از نیستی، هستی را آفریده است: «که یزدان ز ناچیز، چیز آفرید».
او همچنین به "چهارآخشیجان" می‌پردازد که در برگردان نبشته‌های پهلوی به عربی بنام "عناصر اربعه" شناخته شده‌اند. پس از آن او به آفرینش گیتی، جانداران و سپس "مردم" می‌پردازد و او را «پذیرنده هوش و رای و خرد / مر او را دد و دام فرمان برد» می‌خواند.
او همچنین دیدگاه خود را در باره سرنوشت و مرگ نیز باز می‌گوید: «اگر مرگ داد است، بیداد چیست؟ / ز داد اینهمه بانگ و فریاد چیست؟».
فردوسی در کنار بازگوئی جهانبینی خود، در همه جای شاهنامه به "شایستها و ناشایستها" نیز می‌پردازد:

برترین شایست در شاهنامه خردمندی است.

در میان شایستهای برجسته باید از "دادگری"، "دلیری"، "میهندوستی"، "سرافرازی"، "نامجوئی" و "تن ندادن به ستم و بیداد" و همچنین "راستی" نام برد، که در شاهنامه فراوان آمده است و همپا و هم ارز خرد است. همچنین برتر دانستن میهن و مردمانش بر شاه را نیز باید از شایستها بشمار آورد.
برای نمونه آنجا که رستم درست پیش از یک جنگ بزرگ با تورانیان، از کیکاووس (که در شاهنامه نماد آشکار یک فرمانروای بیخرد است) می‌رنجد و راه سیستان در پیش می‌گیرد، گودرز با یادآوری همین "شایست" او را باز می‌گرداند:
تهمتن گر آزرده گردد ز شاه / هم ایرانیان را نباشـــد گناه

ادامه دارد...

 

 

مصحف
hamed.1360@yahoo.com

هر روز چند آيه قرآن بخوانيم

بري شنيدن آيه مورد نظر بر روي شماره آيه كليك كنيد و براي مشاهده تفسير الميزان و نمونه بر روي آيه کليک کنيد

سوره: سورة سبأ آيات: 54 محل نزول: مکه
 
وَلَا تَنفَعُ الشَّفَاعَةُ عِندَهُ إِلَّا لِمَنْ أَذِنَ لَهُ حَتَّى إِذَا فُزِّعَ عَن قُلُوبِهِمْ قَالُوا مَاذَا قَالَ رَبُّكُمْ قَالُوا الْحَقَّ وَهُوَ الْعَلِيُّ الْكَبِيرُ 23 قُلْ مَن يَرْزُقُكُم مِّنَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ قُلِ اللَّهُ وَإِنَّا أَوْ إِيَّاكُمْ لَعَلَى هُدًى أَوْ فِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ 24 قُل لَّا تُسْأَلُونَ عَمَّا أَجْرَمْنَا وَلَا نُسْأَلُ عَمَّا تَعْمَلُونَ 25 قُلْ يَجْمَعُ بَيْنَنَا رَبُّنَا ثُمَّ يَفْتَحُ بَيْنَنَا بِالْحَقِّ وَهُوَ الْفَتَّاحُ الْعَلِيمُ 26 قُلْ أَرُونِي الَّذِينَ أَلْحَقْتُم بِهِ شُرَكَاء كَلَّا بَلْ هُوَ اللَّهُ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ 27 وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا كَافَّةً لِّلنَّاسِ بَشِيرًا وَنَذِيرًا وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ 28 وَيَقُولُونَ مَتَى هَذَا الْوَعْدُ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ 29 قُل لَّكُم مِّيعَادُ يَوْمٍ لَّا تَسْتَأْخِرُونَ عَنْهُ سَاعَةً وَلَا تَسْتَقْدِمُونَ 30 وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَن نُّؤْمِنَ بِهَذَا الْقُرْآنِ وَلَا بِالَّذِي بَيْنَ يَدَيْهِ وَلَوْ تَرَى إِذِ الظَّالِمُونَ مَوْقُوفُونَ عِندَ رَبِّهِمْ يَرْجِعُ بَعْضُهُمْ إِلَى بَعْضٍ الْقَوْلَ يَقُولُ الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا لِلَّذِينَ اسْتَكْبَرُوا لَوْلَا أَنتُمْ لَكُنَّا مُؤْمِنِينَ 31

 

ترجمه فارسي مکارم

هيچ شفاعتى نزد او، جز براى كسانى كه اذن داده، سودى ندارد! (در آن روز همه در اضطرابند) تا زمانى كه اضطراب از دلهاى آنان زايل گردد (و فرمان از ناحيه او صادر شود; در اين هنگام مجرمان به شفيعان) مى‏گويند: «پروردگارتان چه دستورى داده؟» مى‏گويند: «حق را (بيان كرد و اجازه شفاعت درباره مستحقان داد); و اوست بلندمقام و بزرگ‏مرتبه!» «23» بگو: «چه كسى شما را از آسمانها و زمين روزى مى‏دهد؟» بگو: «الله! و ما يا شما بر (طريق) هدايت يا در ضلالت آشكارى هستيم!» «24» بگو: «شما از گناهى كه ما كرده‏ايم سؤال نخواهيد شد، (همان گونه كه) ما در برابر اعمال شما مسؤول نيستيم!» «25» بگو: «پروردگار ما همه ما را جمع مى‏كند، سپس در ميان ما بحق داورى مى‏نمايد (و صفوف مجرمان رااز نيكوكاران جدا مى‏سازد)، و اوست داور (و جداكننده) آگاه!» «26» بگو: «كسانى را كه بعنوان شريك به او ملحق ساخته‏ايد به من نشان دهيد! هرگز چنين نيست! (او شريك و شبيهى ندارد)، بلكه او خداوند عزيز و حكيم است! «27» و ما تو را جز براى همه مردم نفرستاديم تا (آنها را به پاداشهاى الهى) بشارت دهى و (از عذاب او) بترسانى; ولى بيشتر مردم نمى‏دانند! «28» مى‏گويند: «اگر راست مى‏گوييد، اين وعده (رستاخيز) كى خواهد بود؟!» «29» بگو: «وعده شما روزى خواهد بود كه نه ساعتى از آن تاخير مى‏كنيد و نه (بر آن) پيشى خواهيد گرفت!» «30» كافران گفتند: «ما هرگز به اين قرآن و كتابهاى ديگرى كه پيش از آن بوده ايمان نخواهيم آورد!; اگر ببينى هنگامى كه اين ستمگران در پيشگاه پروردگارشان (براى حساب و جزا) نگه داشته شده‏اند در حالى كه هر كدام گناه خود را به گردن ديگرى مى‏اندازد (از وضع آنها تعجب مى‏كنى)! مستضعفان به مستكبران مى‏گويند: «اگر شما نبوديد ما مؤمن بوديم!» «31»

آیات امروز را می توانید از طریق این لینک هم مطالعه کنید


توضيح:
هر روز مي خواهيم يک صفحه از قرآن را با هم بخوانيم (به همراه معني آن) هر روز چند دقيقه وقت مي ذاريم، بعد از يه مدت مي بينيم کل قرآن را ختم کرده ايم، به همين راحتي.
فرمايش امام صادق (عليه السلام) هم که يادمون هست: «قرآن پیمان خداست بر خلق او و برای شخص مسلمان شایسته است که بر عهد خود نگاه کند و هر روز 50 آیه بخواند.»
بيائيم فعلا حداقل با يک صفحه در روز شروع کنيم!
ياعلي مدد... التماس دعا

 

 

بخش دوم

ديگر مطالب ارسالی

اعضا محترم گروه مي توانند مطالبشان را به آدرس
 Mobin_s2004@yahoo.com
بفرستند تا با نام خودشان در اين ستون نوشته شود.

 

alireza_villagesson@yahoo.com

يک مراسم مهم

salam
ienabeh mobin farda (jome) dar mashhadeh mogadaseh ardahal marasemeh tarikhi sonateyeh galishoyan bargozar mishavad az tamameh bachehay goroh az taraf man davat konin tashri farma shavand
masha hadeh mogadaseh ardahal dar 30 kilometri kashan marghad va gatlegahem ali ebn bager alehe salam avalin shahideh ahle bite dar iran ke gaziyeh ey hamanandeh emam hoseyn dashtand
dar zemn hafey bad jomeyeh nashaljeha dar haman makan marasemeh ba shokoheh hafteh an bozorg monaghed migaardad en marasem tanha marasemeh mazhabi ast ke tebghe tarihke shamsi 1200 sal ast ke bargozar ishavad
batashakor
alireza

 

 

moshka22000@yahoo.com

ایکاش در این خانهء پرنور بمانیم
با روزهء هرروزه کمی جور بمانیم

ایکاش که لعنت بفرستیم به شیطان
از غیر خدا تا به ابد دور بمانیم

ایکاش کمی قدر شب قدر بدانیم
حیف است شبی روشن وماکور بمانیم

 

 

alinajaf85@yahoo.com

چقدر شايسته هستيم

پـسـر كـوچـكـي وارد يـك داروخانه شد، ‌يك كارتن دارو را به سمت تلفن عمومي داروخانه هـل داد سـپس برروي كارتن رفت تا دستش به دكمه‌هاي تلفن برسد و شروع كرد به گرفتن شماره‌اي هـفت رقمي. مسئول داروخانه متوجه پسر بود وبه مكالماتش گوش داد. پسرك پرسيد: <خانم مي‌توانم خواهش كنم كوتاه كردن چمن‌هاي خانه‌تان را به من بسپاريد؟ زن پاسخ داد: كسي هست كه اين كار را برايم انجام مي‌دهد.> پسرك گفت : خانم من اين كار را با نصف قيمتي كه او مي گيرد انجام خواهم داد. زن در جوابش گفت كه از كار همان فرد كاملا‌ راضي است. پسرك بيشتر اصرار كرد و پيشنهاد داد: < خانم ،‌ من پياده رو و جدول جلوي خانه را هم برايتان جارو مي كنم. در اين صورت شما در روز جمعه زيباترين چمن را در كل شهر خواهيد داشت.> مجددا زن پاسخش منفي بود. پسرك در حالي كه لـبـخـنـدي بـرلب داشت،‌ گوشي را گذاشت. مسئول داروخانه كه به صحبت‌هاي او گوش داده بود به سمتش رفت و گفت: <پسرجان از رفتارت خوشم آمد؛ به خاطر اينكه روحيه خوبي داري دوست دارم كاري به تو بدهم> پسرك جواب داد: <نه ممنون، من فقط داشتم عملكردم را مي‌سنجيدم، من همان كسي هستم كه براي آن خانم كار مي كند!

 

 

prg_1111@yahoo.com

به داد این فوتبال برسین

پرسپولیسیها!
استقلالیها!
سپاهانیها!
به جون هم افتادین که تیم ما بهتر از شماست یا در حق ما بیشتر از شما ستم شده یا...؟
شما به جون هم افتادین غافل از اینکه کسایی که دارن حق تیمهاتونو ضایع می کنن یه جای دیگه با خیال راحت کمر به بدبخت کردن پرسپولیس و استقلال و سپاهان و کل فوتبال ایران بستن؟
تا چندروز دیگه وقت ایران برای ارسال کپی قرارداد حق پخش تلوزیونی به afc تموم میشه (شاید حالا که دارین این پیام رو می خونین از وقتش گذشته باشه) اونوقت شما مثلا متعصبها میرین تو استادیومها میگین....سرور.... که چی؟
آبروی همه ی شما خواهد رفت. این تیمتون که قرار بود قهرمان آسیا بشه و بره جام باشگاههای جهانو بترکونه حالا اگه afc بهتون لطف کنه باید برید با تیمهای دسته 3و4 آسیا بازی کنین...
این حق تیمهای شماست؟این جایگاه تیمهای شما متعصبهاست؟
اگه واقعا تعصب دارین وخیلی با غیرتین این پیامو به هر طریقی که شده و به هر کس که میتونین،برسونین...
همین حالا تلفنو بردارینو به 162 تلفن کنین و هرجور میتونین صداتونو، خشمتونو و اتحاد و یک دلیتون رو به گوش تمام صداوسیما برسونین.
برای یک بارهم که شده به طور واقعی از تیمتون حمایت کنین.
با حرفتون نه با عملتون با ارسال نامه به دفتر ریاست جمهوری با سروصدا کردنتون تو استادیومها از هر راهی که می تونین جلوی سو استفاده از تیمتونو بگیرین و باعث پیشرفت فوتبال ایران بشین.
اطمینان داشته باشین نتیجه اش بهتر از فعالیتهای جناب کفاشیان بی عرضه است.
مطمین باشید.

 

 

wenos3000w@yahoo.com

در شمار۱۰۱۴ مجله مبین دوستی راجع به رسیدن ۲۰۰میلیون پول به هر خانوار ایرانی نوشته بودن
‫لازم دیدم چیزی که اینجا در این کشور یعنی سویس اتفاق افتاده و من با چشم خودم دیدم ‫را برای دوستان باز گو کنم
‫سال ۲۰۰۴ بانک بزرگ زوریخUBS مبلغ کلانی را که مربوط به ایران بود را بلوک کرد
‫روز نامه ها نام این رقم را نتوانستن بگن
‫روز نامه دست راستی و بزرگ زوریخNZZ فقط این گون نوشت ‫پولی غیر قابل شمارش با رقم فوق ۲ با ۱۹ تا صفر 2,000,000,000,000,000,000,0 دلار
دیروز در بانک بزرگ زوریخ مسدود شد این پول مال دولت ایران بود ‫است
‫و از سال ۲۰۰۴ تا کنون هم هیچ مسئولی پاسخ گوی این که این پول الان کجاست نیست
‫خواستم بگم حالا شما بشینید حساب کنید این یک رقم پول را شما اگر به خواهید تقسیم کنید
‫و بین خانوارهای ایرانی تقسیم کنید
‫عددش میشه ۲۰۰میلیون دلار
‫دیگه ۲۰۰میلیون تومان نیست

 

 

par_619@yahoo.com

این قاتل آزاد است که بکشد مدام بی ترحم

جامعه نمایشی زندگی را تبدیل به دوزخ کرده است.همه جانهای از خود بیگانه بر آنند خود را به تماشا بگذارنند.با خانه های اشرافی٬با لباس های گرانبها٬با مدل گوشی.با همسر زیبا٬با سفر به شهر فرهنگ. باجنون سرعت٬با جنون خود ویرانی ٬با جنون نابودی آن دیگری و با نمایش مرگ در تمام همه صورتهای آن.جامعه ما تماشاخانه ای است که در آن جنون در سطح بالای آن خود را به نگاهها تحمیل می کند.نمایش فاجعه و فاجعه نمایش
من بهترین راننده ام.دست به فرمانم حرف ندارد.می توانم با یک اشاره همه را پشت سر بگذارم.عاشق سرعتم.ماشین مدل بالا را باید با سرعت راند.مگر لگن است که احتیاط کنم.یک لحظه دیوانه دار و ازیک خیابان یک طرفه خود را به مقصد برسانیم.مقصدی که مقصد نیست.شتابی که شتاب نیست جزیک لحظه دیوانگی .ناگهان یک انسان ٬یک دختر در این جنون زندگی اش را می بازد.ضربه مغزی.یک خانواده مصطرب و درمانده و... لحظاتی که کند می گذرد. جنگ مرگ و زندگی و دستهای ناتوان بشر.
سالی هزاران انسان در تصادف جان می بازند. بعضی ها معلول در یک گوشه زندگی را می بازند ولی چرا این جنون قصد مداوای خود را ندارد. چرا کسی کاری نمی کند. سرمایه داری با بسط روحیه یغماگری ٬حتی زندگی را به یغما می برد.انسان لحظه ای از نمایش غافل نیست.من دارم دیه اش را می دهم . انسانی در آستانه مرگ ایستاده است. کسی سوار مدل بالای پدرش کسی را به دام مرگ می اندازد و می گریزد. بدنبال قاتل این انسان هستید بدنبال این نام و آن نام نگردید. مقصر آن از خود بیگانگی گسترده است که چون شبحی زندگی را تبدیل به تماشا خانه کرده است.من برای چشم تو زندگی می کنم . ولی آن چشمها را دوست ندارم چرا که عطش تمنای آن پایانی ندارد.پس باید نابود کنم و نابود شود.

 

 

sadeghi3456@yahoo.com

اختلاس

قابل توجه مسئولين دولتي كه اختلاس ، دزدي ، چپاول و غارت مي كنند ...
..... بروزن اسكناس اندر لغت سرقت را گويند و اخص آن سرقت ديوانيان است از خزانه و در تسميه ي اين كلمه عقايد متفاوت است. زمره يي كتابت آن با " صاد" كرده و ريشه آن را " خلوص" دانسته اند و حجت ايشان اينكه مامور مختلص از ارادت و اخلاص چنان است كه كيسه ي خويش را از خزانه و بيت المال فرق ننهد و جدايي در ميانه نبيند .......
گروهي ديگر اختلاس را از " اختلال حواس " گرفته اند و به همين علت مختلسين را از سياست و مجازات معاف دانسته اند ..( قابل توجه قوه قضائيه) و بر مختلس است كه در امر اختلاس ، همت بلند دارد و از مسروقات خويش بخشي گران ، فراتران كند و بقيت آن به نام خويش و پيوند به كار ابتياع ضياع زند و عمر در شادكامي به سر آورد كه گفته اند :

تو دزدي مي كن و در كيسه انداز كه دزدان راست در اين ره سرودي
اگر دزدي نباشد در ادارات در استخدام دولت نيست سودي
التفاصيل ، فريدون توللي

 

 

p_e_67@yahoo.com

مدل و بازيگر 20 ساله ايتاليايي بکارت خود را
يک ميليون يورو مي فروشد

رافائلا فيکو مدل مجله هاي شوگرل و مجله ها مردان به يک روزنامه ايتاليايي گفت که صبر خود را براي پيدا کردن چنين شخصي از دست داده است. دوشيزه فيکو اعلام کرده که با اين پول قصد خريد خانه اي در رم را دارد و با باقي آن مي خواهد به کلاسهاي بازيگري برود. اين بازيگر اهل ناپل زادگاه صوفيا لورن بازيگر شهير ايتاليايي به اين مجله گفت: من به هيچ وجه نمي دانم سکس چيست و حتي اگر پيشنهاد دهنده يک مرد زشت هم باشد سريعا حاضر به انجام اين کار هستم. اگر هم خوشم از وي نيايد چاره کار تنها يک ليوان شراب است. خانواده وي هم تأکيد دارند که وي به رغم قيافه و اندام بسيار زيبا هنوز هم باکره است. برادر وي گفت وي قسم خورد که خواهرش هيچگاه دوست پسر نداشته و اعلام کرد که خواهرش يک کاتوليک متعهد و معتقد است و هر شب دعا مي کند.

 

 

less10mah@gmail.com

بازهم شوخی با برج میلاد جدی گرفته شد

آنها که اسفندماه 1383 روزنامه شرق را می خواندند لابد شماره ویژه نوروز این روزنامه را به خاطر دارند در این شماره ویژه یک ضمیمه چهارصفحه ای طنز وجود داشت که نویسندگان روزنامه با کلیشه های معمول روزنامه ،دروغ های 13 را در آن کار کرده بودند.
یکی از این دروغ های 13 که جنجال آفرین شد نوشته ای از طنز نویس این روزنامه  آقای فروتیش رضوانیه بود که در ان خبر از کج شدن برج میلاد  و احتمال سقوط آن داده بود . (نسخه
PDF آن صفحه روزنامه ) .
لابد به خاطر دارید که این خبر در زمان خودش چه جنجالی آفرید . و خیلی ها این خبر طنز را خیلی جدی گرفتند . حتی برخی از سایت ها به محاسبه درج کج شدن برج و زمان سقوط آن پرداختند . این خبر حتی در آن سوی مرزها هم انعکاس پیدا کرد و برخی از مجریان برنامه های تلویزیون های ماهواره ای مانند میبدی در اینباره ویژه برنامه پخش کردند و کج شدن برج میلاد را  دلیلی دیگر بر بیکفایتی حکومت ایران اعلام می کردند و آن را نشانه ای از سقوط قریب الوقوع جمهوری اسلامی می دانستند.
مدتی است روزنامه همشهری ضمیمه ای به نام مسافر منتشر می کند. دو صفحه آخر این ضمیمه معمولا مطالب طنزی که آقای رضوانیه و همکارانش می نویسند چاپ می شود . ظاهرا آقای رضوانیه علاقه خاصی به این برج دارند. بعضی روزها در این بخش آگهی های طنز بامزه ای چاپ می شود مثلا آگهی مناقصه پاک کردن شیشه های برج میلاد یا گردگیری راه پله های برج و ....
دیروز آگهی دیگری در این ضمیمه کار شده بود که در آن  واحدهای تجاری برج میلاد حراج شده بود و بهای آن متری فقط 4 میلیارد تومان اعلام شده بود.
این  شوخی را بعضی ها زیادی جدی گرفتند. یکی از موارد را خودم در تاکسی از مسافران شیندم .  این هم یکی دیگر از انعکاس های رخ داده درباره این آگهی برخی از  نظر دهندگان  از عدم و جود عدالت اجتماعی در ایران و گرانی سرسام آور در ایران شاکی شده اند برخی هم پول هایشان را شمرده اند که ببینند چند متر را می توانند بخرند. 
این یکی هم به قدری قضیه را جدی گرفته که کم مانده بودجه مملکت را بر اساس این آگهی مورد نقد قرار دهد .
جالب است که هیچ کدام از این عزیزان از خودشان نمی پرسند. وقتی برای وارد شدن به این برج باید بلیط خرید .  واحد ادرای۵۰ متری بالای برج میلاد به درد چه کاری می خورد که کسی بخواهد برای آن ۲۰۰ میلیارد تومان پول بدهد  
انگار بعضی ها شوخی سرشان نمی شود.  شاید هم بهتر باشد آقای رضوانیه طنز نویسی درباره برج میلاد را کنار بگذارند که هر بار که مطلبی درباره این برج می نویسند یک جنجالی دنبال آن به راه می افتد

بعد از تحریر
ظاهرا این قضیه دارد جدی جدی بالا می گیرد . امروز در بخش خبری رادیو پیام هم خبرنگاران این موضوع فروش واحدهای برج میلاد را از قالیباف شهردار مورد پرسش قرار دادند . و قالیباف هم از همه جا بی خبر ، فروش آنجا را کلا تکذیب می کرد و فکر می کرد باید توضیح دهد که تنها بخشی از لابی برج به بعضی سازمان های فرهنگی اجاره داده خواهد شد و ملکیت برج تنها متعلق به شهرداری است . 

جالب اینکه گوینده خبر با لحنی حق به جانب اعلام می کرد که دیروز آگهی فروش واحدهای برج میلاد در همشهری به چاپ رسیده است. گویا تحریریه خبر رادیو پیام (صدا و سیما ) با  جدی گرفتن قضیه آگهی تلویحا قصد درغگو خطاب کردن قالیباف را داشت.

 

.

alhadid@gmail.com

این گنبد زرد مسجدالاقصی نیست!

اگه همین الان اسم مسجد الاقصي بیاد سریعا در اذهان اکثر ما ها یک مسجد با پایه های هشت ضلعی و گنبدی طلایی رنگ شکل میگیره  ودر صورتی که این مسجد ، مسجد الاقصی نیست!
مسجدالاقصی ، مسجدی است در همان محوطه ی قدس . با گنبدی سبز رنگ . (همانطور که در شکل میبینید!)

مسجدالاقصی

.و اما آن مسجد طلایی رنگ مشهور چیست ؟ این مسجد ، قبةالصخره نام دارد . فاصله ی آن از مسجدالاقصی حدودا ۱۵۰متر میباشد و در محوطه ی قدس قرار دارد و یهودیان به آن منطقه اورشلیم میگویند.

قبة الصخره

و اما در این عکس می توانیم این دو مسجد را با یکدیگر مقایسه کنیم و به راحتی ببینیم .           

مسجدالاقصای واقعی

و اما اینکه چرا باید ما فرق این دو را ندانیم . اکثریت مسلمین همین اشتباه را می کنند . باید توسطاطلاع رسانی صحیح این مسئله برای مردم جا بیفتد که بدانند قبله ی اولشان کجا بوده . متاسفانه در طول چند سال اخیر هر طرح و پوستری بوده .هر نقاشی بوده . هر سکه و اسکناسی بوده همگی به اسم مسجدالاقصی ولی با تصویر قبة الصخره بر ما جلوه کرده . البته قبة الصخره نیز برای مسلمانان مهم است ولی حکمش فقط در حد یک مسجد است ! ولی مسجدالاقصی از قداست خاصی برخوردار است که هیچ نقطه از جهان آن قداست را دارا نیست .
خداوند در قرآن کریم در سوره ی اسراء آیهی اول می فرماید :
سبحان الذی اسرا بعبده لیلا من المسجدالحرام الی المسجدالاقصی الذی بارکنا حوله ....
توجه کردید ؟ خداوند در مورد مسجدالاحرام نفرمود بارکناحوله ولی در رابطه با مسجدالاقصی گفت . یعنی آنجا را (و پیرامونش را) متبرک قرار دادیم .
به امید آزادی قدس !

 

 

mohammad_ali_parsa@yahoo.com

مداد غم - 2

با اینکه خیلی به تولدت مونده (نزدیک به پنج ماه) اما نمی دونی چقدر خوشحالم.آخه این اولین تولدی که من در کنارت هستم. می خوام برات سنگ تموم بذارم، می خوام بهترین تولدت باشه. با خیلی ها حرف زدم و مشورت کردم. ببین برات چه بکنم شب تولدت عزیزم... می خوام همه دوستاتو دعوت کنم. به همشونم می خوام بگم که تو نباید بفهمی.آخه می خوام سورپریزت کنم. می خوام ذوق زده شی.می خوام وقتی با هم میایم تو رستوران و دوستاتو می بینی برگردی با اون نگاه عاشقانت به من نگاه کنی. من عاشق اون نگاهتم. همه این کارارو فقط به خاطر اون نگاهت انجام می دم. تو همه زندگیمی.
اِاِاِاِاِ... اونجوری نگام نکن دیگه. می دونم قبلا گفته بودی که خوشت نمیاد از این که اینجوری سورپریز شی (البته واقعا نمی دونم از کجا فهمیدی که من می خوام این کارو کنم) اما اینم می دونم که تو به خاطر پولش و وقتی که می خوای واسه این کار بذاری می گی. همه پولش با من عزیزم، پول تا دلت بخواد هست! چرا هی به من می گی پولاتو جمع کن واسه آینده؟خوب من می خوام خرج کنم دیگه،پول خودمه. وقتشم اصلا غصه نخور! قول می دم بهت که همه کاراشو خودم انجام بدم بدون اینکه تو بفهمی، حتی!!!
دیگه می ترسم دیر شه! آخه الآن تقریبا یک ماه به تولدت مونده. نمی دونم چطور با دوستات هماهنگ کنم.البته یه راهی تو ذهنم هست، اما یه کم می ترسم. می دونی عزیزم، یه کم می ترسم تو فکر کنی مثه دو دفه پیش شده و ... . اما این دفه نمی ذارم مثه اون دفه ها شه. چی؟ من هر دفه این و گفتم و باز اشتباه کردم؟ قبول، اما این بار همش واسه تولد توِ.
بهش زنگ زدم. اول با اس ام اس با دوستت هماهنگ کردم. کدوم دوستت؟وا! خوب معلومه دیگه! مگه من شماره ی چند تا از دوستاتو دارم!؟ وای نمی دونی بی مهرِ من(شوخی می کنم گلم، تو با مهرترین عزیز دنیایی)، اونم خیلی خوشحال شد از این که بتونه تو رو شاد کنه. آخه می گفت که تو بهش خیلی محبت کردی. گفت که به دوستات می گه! خیلی منتظرم ببینم چه کادویی می خواد واست بیاره!
می دونی ما کی در تماس بودیم؟... اممممم... بذار ببینیم...دقیق که یادم نیست، اما همون موقع که اس ام اس اشتباه واست اومد اوجش بود! خیلی ترسیده بودم.می ترسیدم همه چی لو بره! آخه ما قرار بود تو رو سورپریز کنیم! تو هم که باهوش بودی، می ترسیدم همه چیو فهمیده باشی. اما نفهمیدی! حداقلش اینکه من نمی دونستم فهمیدی!
دارم با دوستت حرف می زنم! چه پسر خوبیه! همونطور که تو و دوستام بهم می گفتین. یادته گفتم دیدِ اول ازش خوشم نیومد؟ حالا باید بگم که اشتباه می کردم. خیلی پسر خوبیه. داریم با هم راجع به این که کجا واست تولد بگیریم حرف می زنیم. به نظر من که باید چند تا رستوران و بریم و ببینیم.اما من کم رستوران بلدم، بذار به دوستت بگم که با هم بریم تا یه جای خوب واست بگیرم!
تو ماشین دوستتم! چی می شد توهم از این ماشینا داشتی؟ اونوقت چقدر خوب می شدا! مجبور نبودیم تو پارک بشینیم! چه خوشتیپ می شه دوستت وقتی پشت ماشینه! بهش میادا! چندتا رستوران رو دیدیم، داریم می ریم چند جا دیگرو هم ببینیم. من جلو نشستم! آخه زشت بود می رفتم عقب! بنده خدا خیلی تو رو دوست داره که داره واست این جور زحمت می کشه. آخ آخ... گشنمونه.خوب اشکال نداره، الآن با دوستت می ریم رستوران ناهار می خوریم. تو که خبر نداری ما کجاییم، چون قراره سورپریز شی! حالا که من و دوستت تنهاییم و دوستتم قضیه ما رو می دونه، بذار یه کم باهاش درد و دل کنم. درسته که تو خیلی خوبی، خیلی ماهی، خیلی مهربونی، خیلی مراقبمی، خیلی عاشقمی، اما یه بدیهایی هم داری دیگه. ناراحت نشو، مثلا این گیر دادنات! آخه من واقعا نمی دونم مگه آستین من تا آرنجم باشه چه اشکالی داره؟هان؟چه اشکال داره ملت زل بزنن به پاهای من که تا ساق لخته!؟ یا این که روابط عمومیت خوبه! آخه عزیزم، من نمی تونم بشنوم بقیه از خوبیهای تو می گن. می ترسم یه روز زبونم لال منو ول کنی و بری با یکی از اونا... . بهت اعتماد دارما! از همه چیتم با خبرم! حتی همه اس ام اس هاتم می دونم و خوندم، اما کاره دیگه... من مثه تو بخشنده نیستم!
دوستت که غریبه نیست! دارم بهش می گم که چقدر بعضی کارات ناراحتم می کنه. وای عزیزم، باورت نمی شه که چقدر قشنگ به حرفام گوش می ده و چقدر قشنگ آرومم می کنه، از تو خیلی بهتر! هی بهم آرامش می ده، می گه تو نگران نباش، من کنترلش می کنم و از این حرفا. وقتی با دوستت حرف می زنم آروم می شم.
تو خوابی الآن، اما من بیدارم. دارم با دوستت حرف می زنم. از اون به بعد دیگه تقریبا هر شب با هم حرف می زنیم! واقعا مهربونه و آرومم می کنه. چقدر خوبه که چون از نصف شب گذشته پول تلفن هم نمی دیم! واقعاً ممنونتم عزیزم، آخه این چیزا رو از تو یاد گرفتم. یه کاری کردم برای دوستت که اس ام اس هامونم مجانی باشه. چقدر این دوستت تو رو دوست داره! همش می خواد به تو محبت کنه! خیلیم مراقبه که تو نفهمی. چون قراره سورپریز شی.
اصلا حواسم نبود که تولدت هم گذشت. نشد دیگه عزیزم، حیف شد! نشد هماهنگ شه.اگر می شد چقدر خوب می شدا! اما این دوستت چه پسر خوبیه.همش با هم در تماسیم. خیلی کمکم کرده تو این مدت. دیگه وقتت رو نگیرم عزیزم. دوستت دم در منتظرمه.می خوایم با هم بریم بگریدم. ماشینشو خیلی دوست دارم. گفته قول می دم اگه درستو زود تموم کنی بعد از ازدواجمون بدمش به تو. باورت می شه عزیزم؟ می خواد ماشینشو بده به من! لحظه شماری می کنم واسه سوار شدنش!
حالا تو چرا انقدر بد اخلاقی؟ مگه چیزی می دونی؟ تو که چیزی نمی دونی عزیزم. آخه قراره سورپریز بشی!

م.ع.پارسا
۱۳۸۷/۲/۸

 

 

behrooztavakkoli28@yahoo.com

نامه به دوست و همكلاسي

پند و اندرز پدر جان
دوست عزيزم همكلاسي محترم آقا ميثم كه كلاس اول و دوم دبستان
با هم در يك كلاس بوديم و با هم قبول شديم، ديروز جمعه بود، مادرم بجاي يكي
از همكارانش رفته بود شركت براي اضافه كاري تا سر راه آمدن به خانه يك كيلو
گوشت بتواند بخرد، گفته بود اگر توانست يك عدد مرغ هم خواهد خريد .
پدر صبح زود رفته بود دم در تا ماشينش را تميز كند كه بعد از آمدن مادر برود براي مسافر كشي . گفته بود اگر مسافر به تورش بخورد وقت آمدن شايد بتواند ميوه هم بخرد .
پدر بعد از تميز كردن پيكانش تفاله چايي را كه ديروز از مادر شما قرض كرده و دم كرده بود را در حياط پهن كرد و بعد از خشك شدن دوباره آن را در قوري ريخت و براي من و خودش چاي دم كرد، بعد سفره را پهن كرد روي گليم و از داخل كابينت شيشه پر از آب نمكي را كه پارسال جايت خالي دوست من داخلش پنير بود را با كمي نان از شب مانده را گذاشت مقابل من و فرمود «پسرم نان را بمال به شيشه و به نيت
پنير ليقوان پارسال با چاي امسال بخور .» بله دوست عزيزم من هم كه نيت كردن بلد هستم تكه اي نان برداشتم و به نيت پنير ليقوان به شيشه ماليدم و صبحانه ام را خوردم .دوست عزيزم ميثم جان پدر من مرد زحمت كشي مي باشد ، براي همين مادرم در يك شركت كار مي كند كار نظافت شركت را انجام مي دهد . كه همگي زندگي كنيم چون پدر پولي را كه از مسافر كشي بدست مياورد خرج ماشين مي كند، بعضي وقت ها شب ها دير وقت به مغازه ميوه فروشي مي رود و از آن جايي كه عاشق زن و فرزندش مي باشد دانه هاي انگوري كه در جعبه مانده است برايمان مي خرد و ما خوشحال مي شويم كه ميوه هم مي توانيم بخوريم .
دوست و همكلاسي عزيزم ميثم خان « پدرم گفته است كه هميشه مودب حرف بزنم و
مودب و باسوادانه بنويسم كه كسي به ريشش نخندد . من فكر مي كنم نبايد به ريش كسي خنديد... بله بعد از صبحانه پدرم بر خاست روپوش و روسري و جوراب هاي مادر جان را با لباس هاي كثيف مرا برد در حياط و در طشت با آب داغ و صابوني كه از همسايه قرض گرفته بود را شست بعد لباس ها را برد روي پشت بام و آن ها را روي طناب آويزان كرد كه خشك شوند . بعد از اذان ظهر پدر مومن و خدا دوست من نمازش
را خواند و دعا كرد شايد همسايه اي آشي نذري پخته باشد و ناهار ظهرمان روبراه شود. بله دوست عزيز پدر در حال انتظار براي مستجاب شدن دعاهايش به
من فرمود به پشت بام بروم و لباس ها را بياورم . من هم به پشت بام رفتم در پشت بام چشمم افتاد به دختر همسايه كه در پشت بام بود . دختر همسايه تا مرا ديد دست هايش را در پشتش قايم كرد و بعد از نگاه به سر تا پاي من پرسيد: « تو اين جا چه مي كني؟»
من هم مودبانه عرض كردم «آمده ام لباس هايي را كه پدر جان شسته است را بر دارم تو اين جا چه مي كني؟ دختر همسايه سر و گردنش را تكاني داد و گفت «خب من هم آمده ام لباس هايي را كه پدر جانم شسته است را جمع كنم» بله ميثم جان بعد دختر همسايه دستانش را آورد جلو يك سيب گاز زده در دستش بود آن را به من تعارف كرد و از آن جايي كه پدرم هميشه گفته چيزي كه تعارف مي شود را نبايد پس زد . من سيب گاز زده را گرفتم بعد از جمع كردن البسه هاي خشك شده رفتم به خانه . پدر پرسيد «كجا بودي چرا معطل كردي؟» دوست خوب من من هم ماجرا را به پدر جان گفتم چون دروغگو دشمن خداست.» پدر جان تا ماجرا را شنيد با كف دستش محكم كوبيد به پيشانيش و گفت «واي پسر بدبخت شدي . من عرض كردم چرا پدر جان؟ پدر جان سرش را برد عقب و برامده گي گلويش را نشانم داد و پرسيد «ميدوني اين چيه پسر؟»
عرض كردم «نه پدر جان.» پدر گفت« به اين مي گن «سيب آدم»
اون قديما وقتي پدر بزرگ ما يعني «بابا آدم» در بهشت بود و داشت براي خودش حال مي كرد يك روز مثل همين امروز در بهشت چشمش افتاد به دختر خوشگلي بنام «حوا»
كه خداوند آفريده بود . بعد خداوند به بابا آدم و ننه حوا فرمود نزديك درخت سيب نرفته و سيب نخورند . باز هم روزي يه فرشته اي سيب از درخت چيد و داد بدست ننه حوا
ننه حوا هم سيب را گاز زد و آن فرشته به ننه حوا گفت كه سيب گاز زده را به بابا آدم بدهد از آن جايي كه بابا آدم مرد حرف گوش كني بود ننه حوا بازور سيب گاز زده را در دهان بابا آدم تپاند و آن سيب گاز زده در گلوي بابا آدم گير كرد و تا حالا براي ما به ارث مانده اگر بابا آدم سيب را قورت مي داد معلوم نبود الان پدرت بجاي مسافر كشي چه كاره بود؟ پسرم هيچوقت از دست هيچ دختري سيب گاز زده نگير و نخور كه مثل من خواهي شد فهميدي؟ عرض كردم بله پدر جان . پدر گفت حالا برو از آشپزخونه چاقو را بيار شايد ناهار ما همين باشد .
بله دوست عزيزم پدر جان سيب گاز زده را پوست گرفت و بعد از لعنت فرستادن به شيطان آن را نصف كرد و با هم خورديم . دوست عزيزم ميثم جان مي دانم تو در آينده مي خواهي دكتر بشوي . پس به پند و اندرز پدر جان من گوش كن و از دست هيچ دختري سيب گاز زده نگير من از همين الان پولم را بايد جمع كنم تا بزرگ شدم يك پيكان بخرم براي مسافر كشي و اگر شما دوست عزيز من مثل من سيبي گاز زده از دختري گرفتي بايد همين كار را بكني تا با هم يك پيكان شريكي بخريم يك روز من مسافر كشي كنم يك روز تو . در ضمن بايد بدنبال دو تا دختر باشيم كه كار كنند و پول در بياورند و پدر مادري داشته باشند كه قبلاً كار كرده و پول دار هستند .
نامه من تمام شد اي نامه كه مي روي بسويش مواظب باش نري خانه دختر همسايه ....
توكلي

 

 

mtymeta@gmail.com

چند لينک

بسم الله
سلام

-
روایت تقی دژاکام از دیدار شاعران با رهبر انقلاب
 • باید به جای الگو سازیهای مصنوعی و جعلی و بدلی از فلان هنرپیشه و فلان آدم عوضی و مانکنها و رقاصه ها، عاطفه های واقعی به عنوان الگو معرفی شوند.
 • یک وقت آقای مطهری از من پرسیدند نظرم راجع به شعر مولوی چیست . گفتم : اصولِ اصولِ اصولِ دین است. گفت: نظر من هم همین است. البته درباره حافظ کمی با هم اختلاف عقیده داشتیم.
 • من به هیچ شاعری توصیه نمی کنم که شعر عاشقانه نگو . معلوم است که نمی شود . البته می شود توصیه کنم که مراقبت کنند افراطی نشود.
- پاسخی خوب به انتقادات قدیمی؛ یادداشت مسئول سابق بسیج دانشگاه تهران: دفاع از «چه مثل چمران»

- از داد تا نان - عطاءالله بیگدلی
حقيقت آن است كه نه در ابتداي دولت و نه اكنون، نه ما طاقت شنيدن آن سخنان را داشتيم و نه دولت مي توانست و مي خواست كه آن سخنان را بگويد... بيشتر حزب اللهي ها نيز شعار اولويت فرهنگ و دين مي دهند و صداي عملشان چيز ديگري است.

- خداحافظ بالاترین!
طراحان بالاترين، به بهترين شكل ممكن به اهداف خود رسيده‌اند. هم با سرگرم كردن عده‌اي كه گمان مي‌كنند با نوشتن و راي دادن و داغ كردن يك لينك، دارند جمهوري اسلامي را سرنگون مي‌كنند و هم با سرگرم كردن آنهايي كه فكر مي كنند با منفي دادن به آن لينك‌ها، با كفر و استكبار مبارزه مي‌كنند!

-
تشرف پسر شيخ يوسف القرضاوي به مذهب تشیع
عبدالرحمن يوسف در سال‌هاي اخير، علاقه خود را به جبهه حق و عدالت به‌ويژه جمهوري اسلامي ايران و حزب‌الله لبنان، به شيوه‌هاي مختلف ابراز كرده و از جمله آنها قصيده‌اي است كه در بيت پاياني آن آورده است:
 

ألـْـق ِ العُـصَابـَــة َ عَـنْ عَـيْـنـَيـْـكَ تحْجُبُهَـــا / عَـنْ رُؤيـَـةِ النـَّـار ِ تـَشـْـوي وَجْـهَ لـُبـْنـَانـَـا

بالأمْـس ِ كـُنـَّـا نـَـرَى في العـِـزِّ "قـَاهِــرَة" / و اليـَـوْمَ نـَرْقـُـبُ نحْوَ العِـزِّ "طـَهْـرَانـَـا"

(چشم‌بندت را از ديدگانت بيفكن؛ زيرا چشمانت را از ديدن آتشي كه چهره لبنان را سوزانده است پوشانده. ما تا ديروز عزت را در قاهره مي‌ديديم، اما امروز از شوق دستيابي به عزت، تهران را مي‌نگريم.)
 

- عکس های فارس از مزار سرداران گمنام دفاع مقدس در بهشت زهراي تهران

 

- یهودیان ارتدوکس و چاپ عکس لیونی در روزنامه


- عکس جالب فارس از شب قدر!
 

 

***

دلم تنگ است و دلتنگ اند دلتنگان و دل ریشان
شب قدر است٬  لبخندی بزن ٬ مولای درویشان
!

اگر همسو نمی گردند با فریادهای تو
نمی گریند دل ریشان ٬ نمی چرخند درویشان

هنوز آن سوی دنیا قدر خوبی را نمی فهمند
فراوان اند بدخواهان و بسیارند بدکیشان

رها از خود شدم آن قدر این شب ها که پنداری
نه با بیگانگانم نسبتی باشد نه با خویشان

به مرگ زندگی!... من مرگ را هم زندگی کردم
جدا از زندگانی کردن این مرگ اندیشان

شب قدر است لبخندی بزن تا عید فطر من
تبسم عیدی من باد ٬ بادا عیدی ایشان

)قزوه - مهر 87)


نوروز 1384
 

 

 

alirezamajidi@gmail.com

پرونده‌ای برای سایت‌های سینمایی

اینترنت به مثابه کهکشانی از اطلاعات است که ما با آن به فاصله یک کلیک فاصله داریم. تفاوتی نمی‌کند که در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید و علاقه‌مندی‌های شما چه چیزهایی هستند، در هر حال اینترنت هیچ‌گاه شما را ناامید نمی‌کند و در آن می‌توانید همواره صفحات جالبی پیدا کنید که شگفت‌زده‌تان کند. سینما هم در این بین مستنثنی نیست، در این پست مجموعه‌ای از سایت‌های مرتبط با هنر سینما را به شما معرفی می‌کنم:

سایت‌های سینمایی مشهور: این سایت‌ها را تعداد زیادی از علاقه‌مندان هنر سینما می‌شناسند، به یاری این سایت‌ها می‌توان اطلاعات جامعی درباره یک بازیگر، کارگردان یا فیلم پیدا کرد، مثلا عکس‌های یک فیلم را دید، همه فیلم‌هایی که یک بازیگر در آنها بوده پیدا کرد و یا حتی از پروژه‌های در حال ساخت آن بازیگر مطلع شد.
سایت Internt movie database بی‌شک مشهورترین این سایت‌هاست، طوری که وقتی در اینترنت و یا وبلاگ‌ها صحبت از فیلمی می‌شود، برای ارجاع به اطلاعات بیشتر و دقیق به این سایت لینک داده می‌شود.

Tinypic

متاکریتیک هم سایت جالبی است، به کمک این سایت می‌توانید به صورت مختصر و مفید تمام نقدهایی را که در مورد یک فیلم شده است را بخوانید، مثلا یک علاقه‌مند فیلم‌های برادران کوئن می‌تواند، ۶۲ نقد را که در نشریات مختلف درباره آخرین فیلم آنها یعنی Burn After Reading را بخواند.

Tinypic

مرور بخش سینمایی روزنامه نیویورک تایمز و یاهو هم به دوست‌داران سینما توصیه می‌شود:

Nice Shorts: سایتی که در آن می‌توانید انبوهی از فیلم‌های کوتاه و انیمیشن‌ها را ببینید.

Tinypic

سخنان قصار سینمایی: در فیلم‌های محبوبمان گاه دیالوگ‌های رد و بدل می‌شود که مورد توجه‌مان قرار می‌گیرند، گاهی آرزو می‌کنیم فیلم را دوباره ببنیم تا به آن دیالوگ خاص برسیم و آن را از زبان هنرپیشه بشنویم. اما سایت‌هایی در اینترنت وجود دارند که این کار را بسیار آسان می‌کنند، این سایت‌ها سخنان قصار سینمایی را به تفکیک بازیگر و فیلم، مرتب می‌کنند و شما به سادگی می‌توانید به دیالوگ مورد نظرتان برسید و بعد آن را دانلود کنید! بنابراین دیگر شنیدن صدای اورسون ولز در فیلم همشهری کین در حال گفتن «رز باد» یا شنیدن صدای مارلون براندو در حال دادن پیشنهادی ردنشدنی برای شما دشوار نخواهد بود.
آدرس نمونه‌هایی از این سایت‌ها:
http://www.coolmoviesounds.com
http://www.moviesounds.com
http://www.classicmovies.org/sounds.htm

به فیلم‌ها گوش کنید!: ما عادت داریم فیلم‌ها را ببینیم، اما به کمک سایت listen to a movie، می‌شود به یک فیلم به صورت کامل گوش داد! صدای بیشتر از ۱۴۰۰ فیلم به صورت کامل در این سایت قرار داده شده‌اند.

Tinypic

سخنرانی‌های سینمایی: بسیاری اوقات سخنرانی‌ها و مونولوگ‌هایی که توسط بازیگرهای در فیلم‌های سینمایی انجام می‌شوند، نه‌تنها دست‌کمی از سخنرانی‌های افراد مشهور دنیای سیاست، دانش یا هنر ندارند، بلکه برتری‌هایی هم بر آنها دارند. چه کسی است که سخنرانی اسکار شیندلر را در فیلم فهرست شنیدلر هنگام اعلام پایان جنگ به اسرای یهودی، یا حرف‌های آل پاچینو در فیلم بوی خوش زن یا صحنه رستگاری طلبیدن دانیل پلینویو را در فیلم خون به پا خواهد شد، فراموش کرده باشد!

Tinypic

در سایت movie speeches به نشانی می‌توانید به شمار زیادی از این سخنرانی‌ها و دیالوگ‌های سینمایی گوش کنید.

هالیوودی‌ها پشت میله‌های زندان: در سال ۱۹۶۱، آل پاچینو ۲۱ سال بود که توسط پلیس دستگیر شد، علت دستگیری حمل سلاح گرم غیرقانونی بود. اما آل پاچینو توانست پلیس را قانع کند که تنها برای تمرین یک نقش سینمایی و برای حس گرفتن، اسلحه را با خود داشت!
در این آدرس می‌توانید، تعدادی دیگر از داستان‌های دستگیری‌های و خلاف‌های مشاهیر اینترنتی را بخوانید!

گاف‌های سینمایی: در شمار زیادی از فیلم‌های سینمایی با وجود دقت زیاد کارگردان‌ها و فیلمنامه‌نویسان می‌توان اشتباه‌هایی را پیدا کرد. این اشتباهات شامل اشتباهات تاریخی فاحش، اشتباهات مربوط به چهره‌آرایی و لباس بازیگرها، اشتباهات فیلمنامه و … هستند. در اینجا می‌توانید، این گاف‌های سینمایی را به صورت دسته‌بندی شده مطالعه کنید.

تریلرها: دیدن تریلر فیلم‌های سینمایی مشهور به خصوص اگر فیلم اکران نشده باشد و انتظار به روی پرده آمدنش را داشته باشیم، بسیار هیجان‌انگیز و جالب است.
طبق معمول جستجو در سایت یوتیوب می‌تواند، به سرعت ما را به تریلر فیلم مورد نظرمان برساند، اما در کنار سایت یوتیوب از سایت‌های دیگری هم می‌شود بهره برد. مزیت این سایت‌های این است که تریلرها را با کیفیت بیشتری عرضه می‌کنند و بنابراین اگر از نعمت اینترنت پرسرعت برخوردار باشید، از تماشای تریلرهای با کیفیت خوب لذت خواهید برد. دو نمونه از این سایت‌ها: http://www.apple.com/trailers
http://www.traileraddict.com

پوسترهای سینمایی: دوست دارید پوسترهای فیلم‌ها را با کیفیت بالا ببینید؟! فکر نمی‌کنم بهتر از سایت Movie Poster Gallery پیدا کنید. در این سایت با نظم ترتیب قابل ستایشی، پوسترهای فیلم‌های سینمایی به تفکیک سال ساخت، هنرپیشه، هنرمند سازنده پوستر مرتب شده‌اند. کیفیت عکس‌های پوسترهای این سایت آنقدر خوب است که شما حتی می‌توانید از آنها پرینت بگیرید.

زیرنویس‌: برای کسانی که مهارت شنیداری لازم برای دیدن فیلم‌ها به زبان اصلی ندارند، زیرنویس نعمتی است. آنها به این وسیله می توانند به تدریج فهم شینداری زیان خارجی خود را هم افزایش دهند. سایت opensubtitles سایت خوبی برای دانلود زیرنویس‌ است. در این سایت حتی می‌توان زیرنویس فارسی بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های روز را هم پیدا کرد.

سینما و شبکه‌های اجتماعی: کاربران ایرانی اینترنت نخستین بار با شبکه‌های اجتماعی به وسیله سایت ارکات اشنا شدند. شبکه های اجتماعی این روزها در وب محوبیت زیادی دارند و در مورد هر موضوعی که فکر کنید، شبکه‌های اجتماعی ویژه و تخصصی درست شده است. این روزها پزشکان، کتاب‌خوان‌ها،فوتبال‌دوست‌ها، بیمارها، علاقه‌مندان هنر آشپزی، مادرها و … هر یک برای خود شبکه اجتماهی اختصاصی دست و پا کرده‌اند. سینما هم از این امر مستثنی نیست، سایت فلیکستر مشهورترین شبکه اجتماعی ویژه سینما دوست‌ها است، بعد از عضویت در این سایت هر کس می‌تواند فیلم‌های مورد علاقه خود را به لیست علاقه‌مندی‌های خود اضافه کند، در مورد آنها نقد بنویسد، بر اساس میزان شباهت فیلم‌ها یا هنرپیشه‌های مورد علاقه، دوستانی برای خود پیدا کند.

Tinypic

آنچه در سینما و تلویزیون نمی‌بینید!: ما کمتر فرصت می‌کنیم که فیلم های مستند روز را تهیه کنیم و ببینیم. بر خلاف فیلم‌های روز که با تأخیری بسیار کم، وارد بازار غیررسمی فیلم ایران می‌شوند، فیلم‌های مستند چنین فرصتی را نمی‌یابند و اصولا بازاریابی و تبلیغات فیلم‌های مستند، آنقدر نیست که آنها را به درجه شهرت فیلم‌های هالیوودی برساند.
اما، دیدن مستمر فیلم‌های مستند، می‌تواند شما را با سینمای مستقل دنیا آشنا کند و نگرش تازه‌ای نسبت به تاریخ، علم و وضعیت بشر در جهان امروز، در شما ایجاد کند.

اگر به دنبال منابعی برای پیدا کردن و تماشای فیلم‌های مستند هستید، این سایت‌ها را به شما توصیه می‌کنم:
http://www.sprword.com/mustwatch.html
http://bestdocumentaries.blogspot.com
http://freedocumentaries.net

سایت‌های سینمایی ایرانی: فهرست تعدادی از سایت‌های خوب سینمایی ایران به شرح زیر است:
مجله سینمایی سی نت
ایران بازیگر
ایران اکتور
بانی فیلم
سینمای ما
۳۰ نما

 

 

 

 

Mobin_s2004@yahoo.com

 •  براي دريافت مداوم مجله الکترونيکي «روزانه» بصورت ايميل، مي توانيد عضو گروه اختصاصي «مبين» شود. براي عضو شدن روي اين لينک کليک کنيد.

 • دوست عزيزم اگر شما هر مطلب، دل نوشته، شعر، خبر، داستان، جوک و... داري و فکر مي کني براي اعضا گروه جالب باشه را مي توني به آدرس من (mobin_s2004@yahoo.com) بفرستي تا با نام خودت در  بخش از «مطالب ارسالي اعضا» نوشته بشه.

 •    از همه دوستان عزيزي که لطف مي کنند و براي «روزانه» مطلب مي فرستند بينهايت متشکرم. همه ايميلهايي که براي من مي فرستيد به دستم مي رسند و حتما با نام خود شما در «روزانه» نوشته خواهند شد. فقط بخاطر اينکه حجم مطالب ارسالي از طرف اعضا بسيار زياد هست، و از طرفي در نوشتن مطالب (از نظر تعداد) محدوديت دارم، لذا مطالب دريافتي در نوبت قرار گرفته و به مرور نوشته خواهند شد. اين را گفتم تا اگر مطلب شما دوست خوبم با چند روز تاخير نوشته شد، علتش را بدانيد.

 •    منتظر پيشنهادات، نظرات و خدايي نکرده انتقادادتان در مورد مجله الکترونيکي «روزانه» هستم!

 •    دوباره تاکيد مي کنم که هر مطلب و حرفي داشتيد، لطفا (!) فقط به آدرس شخصي من ارسال کنيد، مرسي! 

باقي بقايتان!

 

Copyright © 2005-2008  mobin_s2004@yahoo.com
All Right Reserved © www.mobin-group.com

Mobin_s2004@yahoo.com

Mobin_s2004@yahoo.com

 

11 مهر / 2 اکتبر/ 2 شوال

Mobin_s2004@yahoo.com
10 مهر ماه هجري خورشيدي
Mobin_s2004@yahoo.com
سالروز شاه شدن داريوش بزرگ

طرز نشستن، لباس داريوش بزرگ ، صندلي و چوبدست او نشانه تمدن عظيم و پيشرفته ايرانيان در 25 قرن پيش است كه جهان را شگفت زده كرده است. بايد ديد كه چه عواملي ما را به قهقرا برده است و در صدد جبران برآمد

داريوش هخامنشي پسر ويشتاسپ از بزرگان پارس در نخستين روز از جشنهاي مهرگان (پس از تطبيق با تقويم ميلادي؛ دوم اكتبر) در سال 522 پيش از ميلاد، شاه ايران شد.
در دوران حكومت 36 ساله داريوش بزرگ، قلمرو ايران از دره سند (Indus) تا سواحل ليبي در افريقا، و از شمال درياي مرمره ( Thrace در اروپا ) تا كوههاي پامير در آسيا شامل همه خاورميانه امروز، آسياي ميانه، قسمتي از آسياي جنوبي، قفقاز ، مصر و قسمتي از سودان بود كه به استانهاي متعدد (ساتراپي) تقسيم شده و مستقيما زير نظر حكومت مركزي و بر پايه قوانين واحد اداره مي شدند و به آن قسمت كه سه طايفه ايراني در آن سكونت داشته، داراي نياكان و فرهنگ مشترك بوده و آيين هاي نوروز را گرامي داشته و يكسان برگزار كرده اند "ايران زمين" گفته اند(مادها از « ري » به سمت غرب و شمالغربي از جمله كردها و آذري ها، پارسها از منطقه ري به جنوب تاجزاير خليج فارس و از شرق تا آن سوي هندوكش و انتهاي بدخشان، و پارتها در شمال شرقي).
مصر ساتراپي ششم ايران بود. كوروش بنيادگذار كشور ايران بوده است، ولي ناسيوناليسم ايراني با داريوش بزرگ به دنيا آمده است. كوروش، جهاني فكر مي كرد و يك جامعه مشترك المنافع متساوي الحقوق به مركزيت " ايران زمين " به وجود آورده بود و مداخله در امور داخلي اعضاي اتحاديه را روا نمي داشت.
داريوش بزرگ در كتيبه هايي كه از او باقي مانده اند با ستايش اهورا مزدا (خدا) كه زمين و آسمان و بشر و شادي ها را آفريده است ، شاهي خود بر اين سرزمين پهناور را كه مردان خوب و اسبان خوب (مقصود ارتش خوب) دارد از عنايات او دانسته است و در يكي از كتيبه هايش از اهورا مزدا خواسته است كه " ايران زمين " را از آفت دروغ و بلاي خشكسالي در امان دارد.
از كارهاي مهم داريوش ايجاد آبراهي ميان درياي سرخ و رود نيل بود كه خليج فارس را به درياي مديترانه متصل سازد. كار مهم ديگر او دستور ساختن تخت جمشيد بود كه شاه نشين ايران زمين باشد ( پايتخت اداري ايران شهر شوش بود) . ايجاد يك سپاه هميشه آماده در مركز كه تا رسيدن ساير واحدهاي ارتش از شهرستانها و نقاط دور دست کشور ، بتواند در برابر هر گونه تهاجم ناگهاني ايستادگي كند اقدام مهم ديگر او بود. ضرب سكه زر و سيم، مخصوصا سكه هاي طلاي تقريبا خالص موسوم به دريك ـ داريك ـ در سال 515 پبش از ميلاد ابتكار مهم داريوش اول بود. تاسيس پستخانه، دادگاه، كودكستان و دبستان ( منحصر به پسران) و وضع قوانين و تعرفه مالياتي و ايجاد يك نيروي دريايي در خليج فارس چند نمونه ديگر از كارهاي داريوش بزرگ به شمار مي آيد. آمريكاييان 23 قرن بعد هنگام تاسيس پستخانه دولتي (فدرال) اين كشور همان شعار داريوش را بر سر در آن حك كردند كه باد و باران مانع كار چاپارها نخواهد شد. داريوش ميان شوش و ساحل مديترانه نوعي جاده آسفالته كشيده بود كه اخيرا قسمتي از آن به دست آمده است. اقدام نظامي بي سابقه داريوش انتقال 24 هزار سوار و پياده با كشتي از شرق مديترانه به ساحل آتن در يونان (800 كيلومتر مسافت) بود.
     داريوش كه با آتوسا دختر كوروش بزرگ ازدواج كرده بود در سال 486 پيش از ميلاد درگذشت و پسرش خشايارشا نوه كوروش بر جاي او نشست که سياست پدر را عينا دنبال کرد. داريوش در نقش رستم مدفون شده است.
     برخي مورخان شاه شدن داريوش را 16 مهر (هشتم اكتبر)، آخرين روز آيين هاي مهرگان (روز اصلي مهرگان) نوشته اند. در آن زمان مراسم مهرگان شش روز ادامه داشت. آيين هاي مهر (جشن هاي مهرگان) پس از نوروز مهمترين اعياد ملي ايرانيان بوده است.
    از زمان داريوش بود كه مدارس، پس از آيين هاي مهرگان آغاز بكار كرده اند كه اين رسم از طريق يونان به سراسر جهان منتقل شده است. گرچه در بعضي كشور به ملاحظات اقليمي ،مدارس چند روز جلوتر آغاز بكار مي كنند. هدف اصلي از مدارس در ايران عهد هخامنشي عمدتا تدريس اخلاقيات، تندرستي، سواري و تيراندازي و سرانجام انتخاب مستعدترين كودكان براي خدمت در ارتش بود. به نوشته مورخان رومي (به نقل از يونانيان) ، آموزگاران ايراني در دبستانها به كودكان مي آموختند كه اقتدار و عظمت وطن و حفظ تمدن آنان بستگي به آن دارد كه دوست و متحد باشند و ارتشي شكست ناپذير داشته باشند.
*****
روزهاي ماه در ايران باستان داراي نام خاص بودند كه روز شانزدهم هر ماه روز مهر بود. بنابراين روز مهر در ماه مهر (شانزدهم) مهمترين روز آيين هاي مهرگان بوده است. آيين هاي مهر (جشن مهرگان) پس از نوروز مهمترين اعياد ملي ايرانيان بوده است كه نوروز با بهار و شكوفه و نويد بركت آغاز مي شد و مهرگان به خاطر پايان جمع آوري محصول و آغاز شش ماهه شبهاي طولاني تر و سرما.
    مهرگان آيين هاي سپاسگزاري به درگاه خداوند بوده است كه آن همه نعمت ارزاني داشته و نيز تحكيم دوستي و محبت ميان ايرانيان. در ايام مهرگان مهماني هاي بزرگ برپا مي شده و پذيرايي با انواع ميوه رسم بوده ولي به درستي معلوم نيست كه از چه زمان پذيرايي با آش رشته مرسوم گرديده است. همچنين به درستي روشن نيست که از چه زمان " روز مهرگان " را به چهاردهم مهر ماه منتقل کرده اند و چرا؟

اين ايران را داريوش بزرگ به ميراث گذارد

  

 

دشمن دشمن من، دوست من است

نقل قولها، و نكته ها تاريخچه هاي جالبي دارند و يكي از آنها كه قدمتي نزديك به 25 قرن و عمدتا كاربرد ديپلماتيك دارد از ايرانيان است به اين مضمون: "دشمن دشمن من دوست من است.".
    طبق تاريخچه، در جريان جنگ داخلي يونانيان معروف به جنگ پلوپونز (Peloponnesian war) كه از 431 تا 404 پيش از ميلاد طول كشيد و به پيروزي اسپارت و پايان آستقلال و حاکميت آتن انجاميد؛ دولت هخامنشي ايران پول، خواروبار، جنگ افزار و حتي كشتي در اختيار اسپارتي ها گذارد تا به دست آنان انتقام خود را از آتني ها بگيرد و شاه وقت ايرانيان بر اين استراتژي عنوان "دشمن دشمن من دوست من است" گذارده بود كه ناپلئون آن را از لابلاي تاريخ بيرون كشيد، زنده كرد و اينك بيش از هر وقت ديگر بكار مي رود.

 

بخشودگي و گسترش فساد اداري

پس از تبعيد رضا شاه از ايران، باز گردانيدن مقاماتي را كه بركنار و يا زنداني كرده بود به كار آغاز شد و دهم مهر 1320 امان الله جهانباني را كه رضا شاه خلع درجه كرده بود به سرلشكري بازگرداندند و پست وزارت دادند و سرانجام 14 روز بعد قانون بخشودگي از مجلس گذشت! و شامل همه كارمندان و مقامات سابق شد. بازگشت برخي از اين افراد كه محق به مجازات بودند به پستهاي دولتي باعث گسترش فساد اداري شد كه هر روز ابعاد بيشتري مي يافت و ....

 

 وقايع دفاع مقدس در چنين روزي

11/07/60
آغاز عمليات نصر.

11/07/65
آغاز عمليات کربلاي سه.
 

 

عزيمت آيت الله خميني از نجف به مقصد کويت

11 مهر 1357 - درپي منع فعاليتهاي سياسي- مذهبي حضرت امام خميني(ره) دركشور عراق و ايجاد محدوديتهايي ازسوي رژيم بعثي حضرت امام خميني(ره) در كشورعراق و ايجاد محدوديتهايي ازسوي رژيم بعثي، حضرت امام خميني(ره) عراق را به قصد كشوركويت ترك كردند. اما دولت كويت به سبب حفظ روابطش با رژيم شاه ازورود واقامت حضرت امام(ره) به كويت امتناع ورزيد. به دنبال ابن اقدام دولت كويت امام خميني به فرانسه مهاجرت كردند. اعمال و مخالفتهاي رژيم كوبت و عراق موجبات خشم ملت مسلمان و انقلابي ايران را كه حساس ترين روزهاي مبارزه با رژيم ستمشاهي را مي گذراندند فراهم آورد.

Mobin_s2004@yahoo.com
1 اکتبر ميلادي
Mobin_s2004@yahoo.com
و بالاخره صلاح الدين ايوبي بيت المقدس (اورشليم) را از دست صليبيون بيرون آورد

صلاح الدين

دوم اكتبر سال 1187 ميلادي در پي ده سال جنگ، بالاخره صلاح الدين ايوبي سلطان مصر و سوريه بيت المقدس (اورشليم) را از دست صليبيون خارج ساخت و سپس به اخراج آنان از انتاكيه، بندر صور و ترابلس (لبنان) پرداخت. تلاش 18 ماهه ريچارد شيردل پادشاه انگلستان هم براي پس گرفتن بيت المقدس به جايي نرسيد و در 1192 به اروپا بازگشت و جنگهاي صليبي فروكش كرد.
     صلاح ايوبي يك «كرد» متولد تکريت (عراق امروز) و از افسران عمويش «شيركوه» فرمانده ارتش مصر بود كه پس از او اين سمت را برعهده گرفت و بعد از درگذشت سلطان مصر، خود را سلطان مصر و سوريه خواند و به جنگ صليبيون اروپايي شتافت. بيت المقدس 88 سال در دست صليبيون اروپايي بود.

 

نهايت قلدري امپراتوري روم

دوم اكتبر سال 15 ميلادي سناي روم به تيبريوس Tiberius كنسول ارشد (رييس شوراي مجريه) اين كشور تاكيد كرد كه قانون Matestas را كه اجراي آن مورد بي اعتنايي قرار گرفته بود بار ديگر با شدت هرچه بيشتر و دقيقا به اجرا بگذارد و كساني يا دولتهايي را كه به قلمرو و شوونات روم احترام نگذارند به مجازات برساند.
    مورخان بعدا نوشتند كه اين قطعنامه سناي روم به وضوح قلدري آن امپراتوري عهد باستان را نشان مي دهد. امپراتوري پارسيان (ايران) بيش از هفت قرن با چنان دولتي دست به گريبان بود و جز در دو سه مورد، همواره بر روميان پيروز بود و از شرق در برابر سلطه گري آنان دفاع کرد. فيدل کاسترو، هوگو چاوز و ولاديمير پوتين در حرفهايشان بارها دولت واشنگتن را امپراتوري روم معاصر خوانده اند.

 

دوم اکتبر، زادروز دو سردار رقيب: مارشال فوش و مارشال هيندربورگ

هيندنبورگ ـــــ فوش

دوم اكتبر زادروز دو مارشال معروف قرن 20 است كه در طول جنگ جهاني اول در برابر هم قرار داشتند. مارشال پل فن هيندربورگ آلماني ـ مردي كه ارتش روسيه را كه چند برابر نيروهاي او سرباز داشت شكست داد و سپس به سراغ جبهه هاي ديگر رفت دوم اكتبر 1847 به دنيا آمد و دوم اوت سال 1934 درگذشت . وي از 1925 تا 1934 رئيس جمهوري آلمان بود و مدت كوتاهي هيتلر به عنوان رئيس دولت آلمان با او كار كرد.
مارشال فرديناند فوش افسر معروف فرانسوي و فرمانده نيروهاي دول متفق (فرانسه ، انگلستان و ...) كه نيروهايش آلمان را در جنگ جهاني اول شكست داد دوم اكتبر سال 1851 به دنيا آمد و بيستم مارس (نوروز ايرانيان) در سال 1929 در گذشت.

 

رم پايتخت ايتالياي واحد

دوم اكتبر سال 1870 نيروهاي وحدت پس از تقريبا چهارده قرن بار ديگر شهر رم را پايتخت ايتالياي متحد اعلام كردند. اين نيروها واحدهاي نظامي فرانسه را كه به كمك پاپ فرستاده شده بودند در هم شكسته بودند و پاپ را وادار كرده بودند كه به واتيكان اكتفا كند. در پي اين پيروزي، دستور انتقال پايتخت از شهر فلورانس به رم داده شد و ايتالياي متحد شكل واقعي به خود گرفت.

 

توسعه طلبي ايتاليايي در قاره افريقا - واکنش جامعه ملل: تحريم اقتصادي!

دوم اكتبر سال 1935، درست 65 سال پس از انتقال پايتخت ايتاليا به شهر رم و تكميل تامين وحدت ايتاليا، اين دولت كه در صدد تجديد عظمت گذشته و توسعه قلمرو خود برآمده بود، كشور اتيوپي را مورد حمله نظامي قرار داد و روز بعد هواپيماهاي ايتاليايي دو شهر اتيوپي را كوبيدند كه ضمن آن 1700 تن كشته شدند. تانكهاي ايتاليا هر روز 80 كيلومتر در خاك اتيوپي و سرزمين مجاور آن سومالي پيشروي مي كردند. در اين ميان امپراتور حبشه در انتظار باران بود تا پيشروي ايتالياييها متوقف شود!.
    دولت انگلستان كه با پيشروي ايتاليا، مستعمره خود ـ كنيا ـ را در مخاطره ديد به جامعه ملل شكايت برد و دولت ايتاليا انگلستان را تهديد به مسدود كردن مديترانه به روي كشتي هاي انگليسي كرد. جامعه ملل 17 روز بعد (19 اكتبر) روزي كه هواپيماهاي ايتاليا كاخ امپراتور اتيوپي را بمباران مي كردند تصميم به تحريم اقتصادي ايتاليا گرفت و ....

 

مهاجرت ايتاليايي ها به آمريكا از ترس وبا!

دوم اكتبر 1910 در پي شيوع بيماري وبا در ايتاليا، يكصد هزار تن از ساكنان بندر ناپل واقع در جنوب اين كشور از اين شهر فرار كردند و در اين سال يك ميليون و 41 هزار و 570 ايتاليائي از ترس وبا و اين كه دولت اين كشور آماده جنگ با عثماني مي شد به آمريكا مهاجرت كردند و اين بزرگترين رقم مهاجرت ايتاليائي ها است.

 

نيروهاي هيتلر، نه چندان دور از مسكو

دوم اكتبر سال 1941 (38 روز پس از حمله متفقين به ايران به بهانه جانبداري از آلمان) حمله تمام عيار آلمان براي تصرف شهر مسكو آغاز شد. اين حمله در فاصله اي نه چندان دور از مسكو با ضد حمله ژوكوف، مارشال شوروي، در هم شكسته شد و اين شکست به روحيه نظاميان آلماني شديدا آسيب وارد آورد. ژوكوف آلماني ها را تا شهر برلن دنبال كرد و نيروهاي شوروي با بر افراشتن پرچم خود بر فراز برلن در آوريل 1945 به عمر رايش سوم پايان دادند. اين پيروزي ارزان به دست نيامد و شوروي براي آن، نزديک به 27 ميليون کشته داد. 45 سال بعد و به فاصله چند ماه گورباچف و سپس يلتسين مرگ 27 ميليون اتباع شوروي را ناديده گرفتند و دستاوردهاي آن پيروزي را به مفت ازدست دادند که دولت مسکو اينک گرفتار مشکلاتي است که آندو و دستيارانشان از آن رهگذر برايش به ارث گذارده اند.

 

زادروز گاندي

دوم اكتبر، زادروز مهاتماگاندي (Mohandas Gandhi) رهبر انقلاب استقلال هندوستان و بنيادگذار جمهوري هند است. وي مبتكر مبارزه منفي (نافرماني مدني) براي رسيدن به مقصود سياسي، و نيز نمونه ساده زيستن و فروتني بشمار مي آيد. وي كه در دوم اکتبر 1869 به دنيا آمده بود 78 سال عمر كرد و در سال 1948 جان خود را بر سر تامين آرامش هند گذارد و به دست يك هندوي متعصب و مخالف تقسيم شبه قاره هندوستان به دو کشور هند و پاکستان ترور شد.

 

ازدواج دختر پادشاه كولي هاي روماني در 12 سالگي!

فلورين (Florin Cioaba) متولد 1964 كه خود را پادشاه كولي (Gypsy ) هاي كشور روماني اعلام كرده است 29 سپتامبر 2003 در شهر سيبيو Sibiu در 190 مايلي جنوب بخارست طي مراسمي سنتي دختر 12 ساله اش «آنا ماريا» را به عقد ازدواج پسري 15 ساله به نام
    « بيريتا ميهاي Birita Mihai» درآورد كه او هم كولي است (عکس بالا). با اين كه حداقل سن ازدواج در روماني 18 سال تمام است، به رسوم صدها ساله كولي ها كه شمار آنان در اين كشور از يك ميليون تن تجاوز مي كند احترام گذارده مي شود (آمار رسمي، شمار کولي هاي روماني که خود را "روما" مي نامند 550 هزار تن نشان مي دهد که دقيق نيست). جمعيت كولي هاي اروپا كه 14 ـ 15 قرن پيش از هند، از طريق ايران به اروپاي شرقي و مركزي رفته اند تا 22 ميليون تن برآورد شده است كه رسوم و فرهنگ خاص خود را دارند. به مراسم عروسي دختر پادشاه كولي هاي روماني بيش از 400 تن دعوت شده بودند. عروس در جريان مراسم، از مجلس عقدكنان فرار كرد كه او را باز گردانيدند. کولي ها با مجوز بهرام پنجم شاه ساساني ايرانيان (بهرام گور) از هند وارد ايران زمين شده بودند تا با کارهاي هنري خود ايرانيان را شاد سازند. بعدا دسته از آنان به اروپا رفتند. آن شمار از کولي ها که در ايران خاوري (افغانستان) مانده اند "کوچي" خوانده مي شوند زيرا که دائما در سير و سفر و کوچ کردن هستند.

برخي ديگر از رويدادهاي 2 اكتبر

 • 1800:   «نات ترنر» رهبر نخستين شورش بردگان سياهپوست آمريكايي بر ضد اربابانشان به دنيا آمد. وي 11 نوامبر سال 1831 اعدام شد.
      

 • 1939:   دولت آمريكا تقسيم لهستان را كه توسط آلمان و شوروي صورت گرفته بود نپذيرفت.

 • 1965:   شوراي عالي شوروي بر تمركز برنامه ريزي اقتصادي در اين اتحاديه مهر تاييد گذارد.

 • 1992:   شوراي امنيت راي داد كه دارايي هاي عراق در همه كشورها توقيف و بابت غرامت به آسيب ديدگان از تصرف كويت پرداخت شود.

 • Mobin_s2004@yahoo.com
  2 شوال رمضان هجري قمري
  Mobin_s2004@yahoo.com

   «اِبن تعاويذي» شاعرمسلمان بغدادي درگذشت.

  2 شوال 584 - «اِبن تعاويذي» شاعرمسلمان بغدادي درگذشت. او درجواني در ديوان اِقطاع به كارمشغول بود اما بعد از كناره گيري ازاين منصب به سرودن شعر پرداخت. ابن تعاويذي پيرو مذهب شيعه بود و قصيده بسيار زيبا و بلندي كه در رثاي امام حسين(ع) سروده است گواه اين مدعاست. بخش اعظم آثار ابن تعاويذي در قالب قصيده است. قصايدي كه او در مدح امامان و بزرگان سروده است.

   

  « اِبْن واصِل» مورخ، قاضي و اديب مشهور عرب درشهر حَماة بدنيا آمد.

  2 شوال 604 - « اِبْن واصِل» مورخ، قاضي و اديب مشهور عرب درشهر حَماة بدنيا آمد. ابن واصل نزد پدرش كه مدرس مدرسه ناصريّه بود تحصيل را آغاز كرد و سالها بعد خود بجاي پدرنشست و تدريس كرد. ابن واصل درساختن رصدخانه و دستگاهها و آلات نجومي با تَعاسيف رياضيدان مصري همكاري مي‎كرد و درحدود سال 663هجري قمري قاضي القضاة شهر حَماة شد. ازابن واصل سه اثر مشهور و تاريخي برجاي مانده است. «اَالتّاريخُ الصّالحي، تاريخ عمومي اززمان پيامبراكرم (ص ) تا زمان حيات مؤلف و مُفَرِّجُ الكُروب في اَخبار بَني اَيّوب» گرانبهاترين منبع تاريخي درباره سلسله ايوبيان ازآن جمله‎اند.

   

  «ابوبكر نقاش» ازعلماي علوم قرآني و محدث مشهورعرب بدرود حيات گفت.

  2 شوال 604 - «ابوبكر نقاش» ازعلماي علوم قرآني و محدث مشهورعرب بدرود حيات گفت. ابوبكر نقاش از اوايل جواني نزد ابوجعفر بزّاز قرائت قرآن را آغازكرد و بعد ازچند سال به سفري طولاني رفت. او درسفر خود نزد استادان بزرگ حضور يافت و با رموز قرآن مجيد و علم حديث آشنا شد. ابوبكر نقاش درقرائت و نقل حديث اعتبار خاصي داشت و ازجمله كتابهاي منسوب به او « تفسير شِفاءُ الصُّدور» را مي توان نام برد.

   

   

   

   

   Ãاطلاعات روزانه

   

  آب و هوا

  تهران

  20
  29

  اهواز

  25
  39

  تبريز

  14
  24

  شيراز

  16
  33

  مشهد

  12
  26

  بندرعباس

  26
  34

  کرمان

  14
  32

  اصفهان

  13
  32

  يزد

  20
  33

  کرمانشاه

  14
  28

  اراک

  13
  28

  رشت

  19
  24

  دبی

  29
  34


   

  نرخ  ارز، سکه و طلا در بازار آزاد

  1407 تومان
  972 تومان
  1795 تومان
  905 تومان
  255 تومان
  265 تومان

  يورو اروپا:
  دلار آمريکا:
  پوند انگليس:
  يکصد ين ژاپن:
  ريال عربستان:
  درهم امارات:

  239000 تومان
  106000 تومان
  54000 تومان
  208000 تومان

  يک بهار آزادی:
  نيم بهار آزادی:
  ربع بهار آزادی:
  طرح جديد:


   

  اوقات شرعی (به افق تهران)

  اذان صبح : 04:36
  طلوع خورشيد : 06:01
  اذان ظهر : 11:53
  غروب خورشيد : 17:45
  اذان مغرب : 18:05
  نيمه شب شرعي : 23:11
   

   

   

   

   

   

  Ãهديه روزانه

  دانلود مجلات و کتب خارجي

  IKEA - Space for Living (2008)

  جديدترين شماره از ماهنامه
  IKEA (Space for Living)

  تاریخ انتشار: سپتامبر 2008
  تعداد صفحات مجله: 284
  حجم فایل: 9 مگابايت


  لينک دانلود مستقيم

  رمز فايل: www.mobin-group.com

  براي دانلود، روي لينکهاي بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.   

   

   

   

   

   

  Ãتکنولوژي روزانه

  با لغت جدید NETBOOK آشنا شوید 

  نت بوک کلمه جوانی است که نخستین بار در فوریه سال 2008 توسط اینتل معرفی شد. این کلمه دسته ای از کامپیوتر های قابل حمل را در بر میگیرد که دارای اندازه کوچک، قیمت پایین و وزن کم هستند.
  نت بوک ها از نظر سخت افزاری کامپیوتر های پرقدرتی محسوب نمیشوند. و در واقع برای دسترسی بیسیم به اینترنت و انجام کارهای سبک روزانه ساخته شده اند. قیمت نت بوک ها چیزی حدود 250 دلار است. هرچند که اگر بخواهید قیمت آنها را در ایران بدانید باید حداقل 200 دلار پول واسطه ها را به آن اضافه کنید.
  به دلیل جوان بودن این کلمه هنوز بسیاری از افراد با لغت Netbook آشنا نیستند و از لغت Notebook به جای آن استفاده میکنند. سیستم عامل نت بوک ها هم معمولا سیستم عامل ارزانی است. بسیاری از نت بوک ها از لینوکس به عنوان سیستم عامل استفاده میکنند. و برخی از آنها نیز دارای سیستم عامل ویندوز XP هستند.
  کاربران از نت بوک ها به خوبی استقبال کرده اند. چرا که این کامپیوتر کوچک و ارزان بسیاری از کارهای یک کاربر معمولی را به خوبی انجام میدهد. پیش بینی میشود که تا سال 2011 بیش از 50 میلیون نت بوک در دنیا فروخته شده باشد.

  لپ تاپ با نمایشگر دوقلو ابزار کار مهندسین به بازار عرضه خواهد شد 

  شاید قبلا در همين ستون در خواندید که شرکت ایتالیایی v12 Design اعلام کرد که نسل دوم لپ تاپ ها با صفحه نمایشگر دو قلو تا سال 2010 روانه بازار خواهد شد. اگر هم به دنبال لپ تاپ های عجیب و غریب از نظر شکل و ظاهر بودید ممکن است xentex dual را در بین محصولات با نمایشگر های دوقلو چرخنده آشنا باشید.
  امسال هم مهندسین رشته های مختلف برای سهولت انجام محاسبات به ویژه انجام عملیات نقشه کشی  صنعتی و یا الکترونیکی می توانند منتظر محصول جدید شرکت Ergonomic keyboard باشند. این محصول با عنوان thinkPad 701 به بازار عرضه خواند شد. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید در این لپ تاپ قرار است دو عدد نمایشگر عملیات مانیتورینگ را بر عهده داشته باشند. به صورت کاملا رویایی صفحه کلید از وسط به دو نیم تقسیم می شود و یک نمایشگر LCD دیگر که به نمایشگر رادیکال معروف است با ظرافتی عمیق در زیر آن تعبیه شده نمایان می گردد. در ضمن این جدا سازی کیبورد، کلید های هر دو سمت فعال بوده و می توانند همچنان به وظایف خود عمل کنند. کار بر تنها با چند تنظیم ساده می تواند تعیین کند که چه دیتا هایی بر روی کدام نمایشگر ظاهر شود.اطلاعات سخت افزاری این مدل و قیمت و حتی زمان دقیق ورود آن به بازار همچنان به صورت راز باقی مانده!  فقط می توانید منتظر باشید تا روزگاری نه چندان دور آسانتر نقشه های فنی خود را ویرایش کنید.
  اطلاعات بیشتر
   

   

   

   

   

   

   Ãکتاب روزانه


  اخترشناسي و آفرينش


  نويسنده: ايان باربور
  مترجم: پيروز - فطورچي

   

  معرفی کتاب:
  اخترشناسان و فیزیک­دانان در قرن بیستم تلاش نمودند تا عمر دقیق کیهان را تعیین کنند. آنها با استفاده از نظریۀ نسبیت عام، یک جهان در حال انبساط را تصویر کرده و شواهد بسیاری را برای این تصویر اقامه می­کنند.
  در این نوشتار، باربور اولاً از این گونه نظریه­های جدید کیهان­شناختی بحث می­کند و به مبانی آنها و برخی از قوانین مرتبط با آنها سخن می­گوید؛ و ثانیاً به بحث دربارۀ ارتباط آنها با مفهوم «آفرینش» می­پردازد.
  وی درصدد یافتن پاسخی برای این پرسش است که آیا این نظریه­ها و قوانین، با مفهوم آفرینش، آن گونه که در کتب مقدس آمده، متعارض­اند یا نه؟
  فهرست مطالب کتاب به شرح زیر است:

  ● چهار دیدگاه

  ● تعارض
  1. جهان از راه تصادف
  2. هماهنگ‌سازی سِفر پیدایش و انفجار بزرگ

  ● استقلال
  1. معناي دیني آفرينش
  2. نقش داستان­های آفرينش

  ● گفتگو
  1. فهم­پذیریِ کیهان
  2. امکان کيهان

  ● يکپارچگي
  1ـ طرح و تدبير: اصل آنتروپيك ]= انسان‌مداري[ (Antropic Principle)
  2. مدل­هاي خداوند به عنوان آفريدگار
  3. اهميت انسان


  دانلود کتاب:
  لينک دانلود  (نسخه الکترونيکي با حجم کمتر از يک مگابايت)
  براي دانلود، روي لينکهاي بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.

   

   

   

   

   

   

   

  Ãطنز روزانه

  شر گژشت یه شورنگی!

  فاضل ترکمن

  توی کوچه قد کشیدم ، توی گرد ُ دودُ سوزن
  با شب ُ دشنه گره خورد ، همه ی زندگی من

  یغما گلرویی  خشته ام اژ هرچی جنشه، اژ شورنگ و خون و شوژن
  با چه چیژایی گره خورد، روژای ژندگی من!

  جون هرچی بامرامه، رشیدم به شیم آخر
  دشتامو بگیر تو دشتت، کمکم بکن برادر!

  _ یک مهندش مامانی !_ آرژوم بوده همیشه
  نه کشی که بخت نحشش تو مبال نوشته می شه!

  کاشکی یک آدم لوتی، فکر آژادی من بود
  فکر اژ قفش پریدن، اژ قفش رها شدن بود!

  توی جیبام پر جنشه، پر جنشایی که تارن
  پر جنشای گرونی که رقیبی هم ندارن!

  روی شورتم همیشه، جای ژخم شُرخ پنجه ش
  پنجه گربه کوچه، یه چیژی مثل شکنجه ش!

  شده ام جوجه گربه، واقعا توی عژابم
  چی می شد بشکنه روژی شورت ژشت نقابم؟!

  شبا توی کوچه هشتم ، مهمون یه جور ژیافت
  همنشین گربه های اهل فتنه و خیانت!
   

   

   

   

   

   

   

   Ãدانستنيهاي روزانه

  خانه و خانواده، موفقيت، بهداشت، علم و زندگي، جامعه


  در زمستان هم خوشتیپ باشید

  فصل سرما كه از راه می‌رسد بسیاری به گمان اینكه فقط بایستی مشكی و قهوه‌ای بپوشند، افسرده می‌شوند. گرچه رنگ‌های تیره به دلیل تاثیری كه بر گرمایش و جذب نور خورشید دارند، در این فصل مناسب هستند ولی هیچ الزامی بر پوشیدن لباس‌های تیره در این فصل وجود ندارد. شما می‌توانید پیراهن سرخابی بپوشید، كلاه فسفری بر سر بگذارید، شال گردن نارنجی ببندید یا پالتوی آبی به تن كنید. مثل تمامی مشتریان فروشگاه Dolce & Gabbana كه اقدام به عرضه لباس‌های گرم و پشمی در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون كرده است. لباس‌هایی را انتخاب كنید كه در عین گرم بودن بسیار شیك و رنگارنگ باشند. هیچ اشكالی ندارد به جای پالتوی مشكی، صورتی بپوشید از نوع چرك. برای اینكه خوش تیپ‌تر از گذشته به نظر برسید توجه كنید چه رنگی به شما می‌آید. در انتخاب رنگ لباس، بیش از آنكه به رنگ مورد علاقه‌تان توجه كنید، رنگ‌هایی را انتخاب كنید كه به شما بیاید. اگر رنگ مورد علاقه‌تان بنفش است هیچ دلیلی برای اینكه این رنگ به شما بیاید وجود ندارد. لذا، لباسی را خریداری كنید كه رنگ آن به پوستتان بیاید و شما را زیباتر جلوه دهد. اگر پوستتان سفید است، روشن‌های مایل به تیره را انتخاب كنید. سبز لجنی، صورتی پررنگ‌تر، ارغوانی، بنفش تیره و زرشكی رنگ‌های مناسبی برای شما هستند. اگر گندمگون و سبزه‌رو هستید، بیشتر لباس‌های روشن خریداری كنید. هرچه روشن‌تر بپوشید، زیباتر خواهید شد. در صورتی كه هنوز هم اعتقاد دارید كه شیك‌ترین لباس‌های زمستانی، مشكی و قهوه‌ای هستند بد نیست همچنان به مد پایبند باشید و طبق گفته طراحان كه رنگ فصل را مشكی اعلام كرده بودند، لباس سیاه بپوشید. اما پوشیدن مداوم مشكی، قهوه‌ای، دودی و سرمه‌ای خسته كننده و یكنواخت خواهد بود. مگر اینكه با افزودن كمی رنگ سرد و گرم مثل زرد، سبز و قرمز از این تیرگی بكاهید. پس دیگر به خاطر آمدن زمستان، افسرده و غمگین نباشید. با پوشیدن لباس‌های رنگین همچنان روحیه شاداب و سرزنده‌تان را حفظ كنی
   

   

   

   

   

   

  Ãپاسخ به پرسش هاي شما

  zahra4066@yahoo.com

  ناگفته ‏هايى از بهائيت 


  مراسم اعطاي لقب و نشان شواليه گري دولت انگليس
  توسط ژنرال آللبني به عباس افندي پيشواي بهائيان

   

  سوال:
  چرا در کشورمان در مورد مورد آئين بهائيت اينقدر حساسيت وجود دارد؟ به نظر مي رسد برخي از اين حساسيتها سياسي باشد؟
   

  پاسخ:
  شايد هيچ تحليلي گوياتر از اسناد موجود در بررسي ماهيت فرقه بهائيت و اقدامات مخرب و انحرافي پيروان آن وجود نداشته باشد.
  نوشتار حاضر، به بيان ناگفته‌هايي از بهائيت براساس بعضي اسناد اختصاص يافته است.
  تاريخ معاصر ايران، ناگفته‏هاى بسيارى دارد كه از جمله آن‌ها، نقش مخرّب فرقه بهائيت در تحولات سياسى، اقتصادى و اجتماعى ايران است و شرح آن فرصتى بسيار گسترده مى‏طلبد. آنچه در اين مجال در پى آنيم، اشاره به ناگفته‏هايى از فعاليت اين فرقه است.
  خوشبختانه، بر اساس اسناد به‌جامانده از دوران رژيم پهلوى، اطلاعات بسيار ارزشمندى از فعاليت‏هاى خيانت‌آميز سران اين فرقه در دسترس محققان و پژوهشگران قرار گرفته است، [1] ضمن اينكه، خاطرات روشنگرانه عده‌اي از مطلعان، نظير مرحومان فضل‌الله مهتدى معروف به صبحى، عبدالحسين آيتى (آواره سابق)، حسن نيكو و ديگران، كه سال‌ها از نويسندگان و مبلغان زبده بهائيت بوده و سپس تائب شده و به دامان اسلام برگشته‏اند، مى‏تواند خلأهاى پژوهشى اسناد را جبران نمايد.
  نفوذ و فعاليت گسترده بهائيان در سطوح بالاى دستگاه ادارى كشورمان در زمان سلطنت محمدرضا پهلوى بر كسى پوشيده نيست. [2] ضمن اينكه در عصر پهلوى، پيوندهاى مستحكم و آشكارى بين سران اين فرقه و رژيم اشغالگر قدس وجود داشت. هم‌زمان با دوران نهضت ملى نفت به بعد، به‌ويژه سال 1332، فعاليت گسترده و سازمان‌دهى‌شده‏اى از طرف بهائيان در كشورمان آغاز شد. متقابلاً در همان سال‌ها واعظ شهير، مرحوم حجت‏الاسلام فلسفى، در سال 1334 به اشاره و دستور آيت‌الله‌العظمى بروجردى سخنراني‌هاي روشنگر و پرشوري عليه بهائيت انجام داد كه (به‌رغم مخالفت شديد دسته‌اي از مسئولان عالى‌رتبه رژيم، نظير اسدالله علم) از راديو پخش شد و درواقع يكى از عكس‌العمل‌هاي مهم نيروهاى مذهبى در مقابل گسترش فعاليت فرقه ضاله بود. [3]
  اسناد موجود، نكات مهمى از برنامه‏هاى بلندمدت بهائيان در اين مقطع را فاش مي‌سازد. اولين برنامه بلندمدت فرقه از سال 1332 شروع شد و در 1342 به پايان رسيد. با رحلت مرحوم آيت‌الله بروجردى، هم‌زمان با اجراى سياست‏هاى مورد نظر امريكايى‏ها توسط محمدرضا پهلوى در ايران، بهائيان هم فعاليت‏هاى خود را شدت بخشيدند.
  در قسمتى از گزارشى كه سال 1344 درباره برنامه ده‌ساله فرقه تهيه (و به نظر شاه هم رسانده) شده چنين آمده است: "... به طورى كه فوقاً به عرض رسيد، از مفاد نامه‏ها و بخشنامه‏هاى صادره محفل مركزى چنين استنباط مى‏گردد كه هدف نهايى، ازدياد وابستگان به فرقه بهائى و تا حداكثر امكان نفوذ در تمام قسمت‌ها و نقاط كشور به خصوص در ميان مردم دهات و ايلات و عشاير است.... " در دستوراتى كه محفل بهائيان صادر كرده بود راهكارهاى رسيدن به اهداف مورد اشاره، ارائه شده بود كه از جمله آن‌ها، راه‌اندازى محافل بهائى در نواحى فاقد محفل، و داير كردن كلاس‌هاى رفع اشكال و نيز گردآورى "هرگونه كتب خطى يا مطبوع كه داراى مطالبى درباره افكار و عقايد، روحيات و خصوصيات مرسوم و عادات يا هرنوع اطلاعات ديگرى راجع به عشاير و ايلات" و ارسال آن به مركز مي‌باشد. [4]
  از موضوعات جالب توجه، هم‌زمانى پايان برنامه ده‌ساله اول بهائيان با اوج‌گيرى نهضت اسلامى ملت ايران به رهبرى مراجع معظم تقليد و در رأس آن‌ها امام خمينى(ره) است. امام و ساير علما و مراجع، معتقد بودند كه سران بهائيت در ايران، عمال اسرائيل‏اند و لايحه انجمن‌هاى ايالتى و ولايتى (مصوّبه دولت عَلَم) بيشتر براى هموار ساختن راه نفوذ اين فرقه در كشور طراحى شده است: "حساسيت موضوع، زمانى روشن مى‏شود كه دانسته شود بهائيان، ايران را بعد از اسرائيل دومين سرزمين بهائيان، و آن را مركز قيام و تسخير جهان مى‏دانستند. آن‌ها با چاپ نقشه ده ساله خود اهميت ايران را براى بهائيان نشان دادند. "[5]
  در بهار سال 1342 دوهزار نفر زن و مرد بهائى با مساعدت دولت ايران (يعنى همان كابينه اسدالله علم، كه به دستور امريكا، قيام ملت در 15 خرداد همين سال را به خاك و خون كشيد) از طريق فرودگاه مهرآباد به لندن رفتند تا در هشتم ارديبهشت در يك اجتماع پانزده‌هزار نفرى براى معارفه گروه نُه نفرى رهبرى اين فرقه شركت جويند. [6]
  اقدام نادرست و خلاف شرع و عرفى كه خروش اعتراض‌آميز امام خمينى را به دنبال داشت: "از چيزهايى كه سوء نيت دولت حاضر را اثبات مى‏كند، تسهيلاتى است كه براى مسافرت دوهزار نفر يا بيشتر از فرق ضاله قائل شده است و به هر يك پانصد دلار ارز داده‏اند و قريب 1200 تومان تخفيف در بليط هواپيما داده‏اند، به مقصد آنكه اين عده در محفلى كه در لندن از آن‌ها تشكيل مى‏شود و صد درصد ضدّ اسلامى است شركت كنند. در مقابل براى زيارت حجاج بيت‌الله الحرام چه مشكلات كه ايجاد نمى‏كنند و چه اجحافات و خرج‌تراشي‌ها كه نمى‏شود"؟![7]
  پنج روز پس از سركوب خونين قيام پانزده خرداد نيز محفل ملى بهائيان تهران نامه تشويق‏آميزى به تيمسار سرتيپ پرويز خسروانى (فرمانده ژاندارمرى ناحيه مركز در زمان كشتار پانزده خرداد، و بعدها آجودان فرح، معاون نخست‌وزير و رئيس سازمان تربيت بدنى، و نيز مديرعامل باشگاه تاج بعد از بازنشستگى) نوشت و طىّ آن، قيام حق‏طلبانه ملت مسلمان به رهبرى مراجع معظم تقليد و در رأس آنان امام خمينى را "تجاوز اراذل و اوباش و رجاله" و "سوء عمل جهلاى معروف به علم"! ناميد و ضمن "تقدير" از "زحمات و خدمات و سرعت عمل تيمسار" نوشت: "تاريخ امر بهائى آن جناب را در رديف همان چهره‏هاى درخشان و نگهبان مدنيت عالم انسانى ثبت و ضبط خواهد نمود"![8]
  در چنين شرايطى بود كه امام خمينى، در پيام‌ها و اعلاميه‏هاى كوبنده خويش بهائيان را عمال اسرائيل ياد كرد و با روشنگري‌هاي خود، خواب خوش آن‌ها، و قدرت‌هاى مستبد و جهان‌خوار حامى‌شان در داخل و خارج كشور را، برآشفت: "اين جانب حسب وظيفه شرعيه به ملت ايران و مسلمين جهان اعلام خطر مى‏كنم. قرآن كريم و اسلام در خطر است. استقلال مملكت و اقتصاد در معرض قبضه صهيونيست‏هاست كه در ايران به شكل حزب بهائى ظاهر شدند و مدتى نخواهد گذشت كه با اين سكوت مرگبار مسلمين، تمام اقتصاد اين مملكت را با تأييد عمال خود قبضه مى‏كنند و ملت مسلمان را از هستى در تمام شئون ساقط مى‏كنند. تلويزيون ايران پايگاه جاسوسى يهود است. [9] و دولت‌ها ناظر آن هستند و از آن تأييد مى‏كنند. ملت مسلمان تا رفع اين خطرها نشود سكوت نمى‏كنند و اگر كسى سكوت كند، در پيشگاه خداوند قاهر، مسئول... است. "[10]
  به گواه اسناد موجود، محفل بهائيت، براى رسيدن به اهداف مهم‌تر خويش، برنامه ديگرى تهيه كرد كه اجراى آن از اواخر سال 1343، يعنى پس از تبعيد امام (به جرم مخالفت با كاپيتولاسيون) آغاز گرديد. برنامه دوم بهائيت، كه نُه ساله بود، تا سال 1354 ادامه يافت و مى‏توان گفت كه در طول اين برنامه، با حمايت شاه، امريكا و اسرائيل، تمامى اركان رسمى كشور در اختيار بهائيان قرار گرفت. در 1351 طبق اسناد ساواك، 112 تن از امراى ارتش، شهربانى و ژاندارمرى از بهائيان بودند. "بهائيان در مدت كوتاهى چنان رشد كردند و مشاغل حساس را به اشغال خود درآوردند كه در كابينه هويدا نُه وزير بهائى" حضور داشتند. [11]
  از اسناد و گزارش‌هاى موجود در مركز اسناد انقلاب اسلامى چنين روشن مى‏شود كه هر چه دوران شروع انقلاب اسلامى نزديك‏تر مى‏شد نفوذ روزافزون و همه‌جانبه اين فرقه استعمارى در تمامى اركان حكومت افزون‌تر مي‌گشت. به علاوه جسارت و جرئت بهائيان در سطح جامعه و مجامع دانشگاهى افزايش مى‏يافت، تا جايى كه به وابستگى خود به بيگانگان افتخار مي‌كردند و از بيان علنى اين امر ابايى نداشتند. در گزارش زير از سال 1356 آمده است: "طبق اطلاع، اخيراً شخصى به نام شهرام عيسى‌خانى، دانشجوى سال اول رياضى دانشكده علوم دانشگاه آذرآبادگان، در كلاس درس، ساير دانشجويان را به قبول مسلك بهائيت تشويق و چنين اظهار مى‏دارد كه دولت شوروى و انگليس مخفيانه به بهائيان پول مى‏دهند كه تا كميته بهائيان را تقويت كنند. ما نيز افراد بهائى، به‌ويژه اشخاصى را كه به اين مسلك بپيوندند از نظر تأمين مسكن و كمك‌هزينه زندگى حمايت و كمك مى‏كنيم. "[12]
  در همين زمينه، گزارش بسيار جالبى از جلسه بهائيان شيراز وجود دارد كه مراحل پيشرفت و اهداف واقعى فعاليت بهائيان در ايران و خواسته اصلى ايشان را به‌خوبى نشان مى‏دهد. قسمتى از گزارش ساواك از سخنان فردى بهائى به نام ولى‌الله لقمانى چنين است: "اكنون از امريكا و لندن صريحاً دستور داريم در اين مملكت مد لباس و يا ساختمان‏ها و بى‏حجابى را رونق دهيم كه مسلما[نا]ن نقاب از صورت خود بردارند. به طورى كه من مطالبى در منزل آقاى معتمد قرائت كردم و تمام دختران و پسران بهائى خوشحال شدند. "
  راهكارهايى كه فرد بهائى فوق ارائه داده جالب است: "در ايران و كشورهاى مسلمان ديگر هرچه بتوانيد با پيروى از مد و تبليغات، ملت اسلام را رنج دهيد تا آن‌ها نگويند امام حسين[ع‏] فاتح دنيا بوده و على[ع‏] غالب دنيا. البته بهائيان هم تصديق دارند، ولى نه براى قرن اتم؛ اتمى كه به دست بهائيان درست مى‏شود، اسلحه و مهمات به دست نوجوانان ما در اسرائيل ساخته مى‏شود. اين مسلمانان آخر به دست بهائيان از بين مى‏روند و دنياى حضرت بهاء‌الله رونق مى‏گيرد"![13]
  در ادامه، چند سند تاريخى در خصوص برنامه اول و دوم بهائيت در كشورمان در دهه‏هاى 1340 و 1350 شمسى آورده شده است:


  سند شماره 1:
  نسخه شماره چهار و چهار يك
  به 20 هـ 4[14]
  از 321
  شماره: 1242/321
  تاريخ: 5/4/48
  گيرندگان: 302ــ310
  موضوع: فعاليت بهائيان
  به قرار اطلاع، در جلسه هفتگى مورخ 25/4/48 بهائيان كه در خيابان سبلان كوچه كرمى پلاك 27 تشكيل گرديده بود، شخصى به نام واحديان ضمن صحبت درباره امور مذهبى اظهار داشته است: "كارهايى كه اكنون به دست اعليحضرت همايون شاهنشاه آريامهر صورت مى‏گيرد هيچ كدامش روى اصول دين اسلام نيست، زيرا خود شاه به تمام دستورات بهائى آشنايى دارد و حتى ايشان با اشرف پهلوى در دوران كودكى در مدرسه بهائيان در خيابان اميريه كه در آن زمان از مدارس عالى تهران بود درس خوانده‏اند و دليلش آن است كه عكس آن زمان‌ شاه و اشرف هم‌اكنون موجود است كه ايشان ايستاده‏اند و قبل از اينكه به كلاس درس بروند دعا مى‏خوانند. حالا مردم احمق مى‏گويند شاه بهائى است؛ چكار مى‏توانند بكنند. فلسفى بالاى منبر مى‏گويد شاها مواظب باش ببين دكتر شما چه شخصى است، كارها را به دست بهائيان ندهيد. ولى اين گفتار اثرى ندارد ــ هم‌اكنون تيمسار صنيعى، وزير جنگ، و تيمسار شيرين‌سخن بهائى هستند و هرچه نزديك‌تر شويد مى‏بينيد كه چه كارهاى مهمى به دست بهائيان است. چرا؟ براى اينكه آن‌ها بيشتر مى‏فهمند."

  تحقيق پيرامون موارد زير مورد نياز است:
  1ــ تعيين صحت و سقم موضوع؛ 2ــ واحديان شناسايى و مشخصات بيشترى از وى اعلام دارند؛ 3ــ گردانندگان جلسات مزبور چه كسانى هستند و هدف از تشكيل اين جلسات آيا جنبه مذهبى دارد يا فعاليت‌هاى ديگرى در پوشش مذهب [است؟]؛ 4ــ در جريان جلسات مورد بحث قرار گرفته و نتيجه را به موقع اعلام دارند. [15]

  سند شماره 2:
  طبقه‌بندي حفاظتي: خيلي محرمانه
  گزارش خبر
  صفحه يك از يك
  صفحه شماره يك از چهار
  1ــ به: 321
  2ــ از: 7 هـ[16]
  3ــ شماره گزارش: 7596/ هـ
  4ــ تاريخ گزارش: 18/2/50
  منبع: 1699
  تاريخ وقوع: 11/2/50
  تاريخ رسيدن خبر به منبع: 11/2/50
  تاريخ رسيدن خبر به رهبر عمليات محل: 12/2/50
  موضوع: بهائيان
  جلسه‏اى با شركت نُه نفر از بهائيان ناحيه 15 شيراز در منزل آقاى فرهنگ آزادگان و زير نظر آقاى لقمانى تشكيل گرديد. بعد از قرائت‌نامه، آقاى ولى‌الله لقمانى در مورد اديان جهان و آمار آن‌ها و شهداى بهائيت سخن گفت. وى اضافه كرد آقايان بهائيان بهتر است بيشتر مطالعه نمايند و از روى حقيقت قضاوت كنند تا بفهمند معنى بهائيت كه امروز آزادى بيشترى دارند يعنى چه؟
  در زمان قديم، احبّاء نمى‏توانستند بگويند ما بهائى هستيم و نمى‏توانستند تبليغ كنند. اگر هم مبارزه‏اى مى‏نمودند، فوراً آن‌ها را مى‏كشتند، ليكن اكنون آن تعصب‌ها كنار گذاشته شده است. اكنون از امريكا و لندن صريحاً دستور داريم در اين مملكت مد لباس و يا ساختمان‌ها و بى‏حجابى را رونق دهيم كه مسلما[نا]ن نقاب از صورت خود بردارند. به طورى كه من مطالبى در منزل آقاى معتمد قرائت كردم و تمام دختران و پسران بهائى خوشحال شدند. در ايران و كشورهاى مسلمان ديگر هر چه بتوانيد با پيروى از مد و تبليغات، ملت اسلام را رنج دهيد تا آنها نگويند امام حسين[ع‏] فاتح دنيا بوده و على[ع‏] غالب دنيا. البته بهائيان هم تصديق دارند ولى نه براى قرن اتم؛ اتمى كه به دست بهائيان درست مى‏شود، اسلحه و مهمات به دست نوجوانان ما در اسرائيل ساخته مى‏شود. اين مسلمانان آخر به دست بهائيان از بين مى‏روند و دنياى حضرت بهاء‌الله رونق مى‏گيرد.
  نظريه يكشنبه: [17] اظهارات شنبه مورد تأييد است. درياني.
  نظريه چهارشنبه: صحت اظهارات شنبه مورد تأييد است.
  نظريه 7/ هـ ــ نظريه چهارشنبه مورد تأييد است. م
  بايگاني شود.... [18]

  ---------------------------------------
  پي‌نوشت‌ها
  [1]ــ رك: آرشيو مركز اسناد انقلاب اسلامي، پرونده بهائيت.
  [2]ــ محمدحسن رجبي، زندگي‌نامه سياسي امام‌خميني، مركز اسناد انقلاب اسلامي، 1377، ص231
  [3]ــ براي شرح ماجرا رك: خاطرات و مبارزات حجت‌الاسلام فلسفي، ويرايش علي دواني، محمد رجبي و محمدحسن رجبي، تهران، مركز اسناد انقلاب اسلامي، 1376، ص190 به بعد.
  [4]ــ آرشيو مركز اسناد انقلاب اسلامي، پرونده بهائيت در آذربايجان.
  [5]ــ روح‌الله حسينيان، سه سال مرجعيت شيعه در ايران (1343ــ1341)، تهران، مركز اسناد انقلاب اسلامي، چاپ دوم، 1384، ص179؛ عنوان نقشه ده‌ساله چنين نوشته شده است: "وقت قيام و خروج و هجوم و جوش و خروش و كفاح و تسخير مدن و فتح اقطار و غلبه بر جهان و جهانيان است (شوقي افندي)، وظايف 19گانه محفل روحاني ملي ايران در اجراي نقشه ده‌ساله. " (رك: سند شماره 3)
  [6]ــ محمدحسن رجبي، همان، صص278ــ277
  [7]ــ امام‌خميني، صحيفه نور، مركز مدارك فرهنگي انقلاب اسلامي، 1361، ج1، ص44
  [8]ــ رك: سيدحميد روحاني، نهضت امام‌خميني، ج1، تهران، عروج، چاپ 15، 1381، ص 1516، سند شماره 266
  [9]ــ مي‌دانيم كه تلويزيون ايران، در عصر پهلوي، پيش از آنكه در اختيار دولت قرار گيرد، در تملك حبيب ثابت، بهائي سرمايه‌دار و صهيونيست‌مآب مشهور، قرار داشت.
  [10]ــ امام‌خميني، همان، ج1، ص34
  [11]ــ روح‌الله حسينيان، همان، صص186ــ185
  [12]ــ آرشيو مركز اسناد انقلاب اسلامي، پرونده بهائيت آذربايجان، سند شماره 1030 ــ 21 ــ 55 به تاريخ 7/3/1356
  [13]ــ روح‌الله حسينيان، همان، ص183، سند شماره 13
  [14]ــ "20 هـ"، اداره ساواك تهران؛ 310، دفتر اداره يكم عمليات و بررسي (وابسته به اداره كل سوم: "امنيت داخلي" سازمان ساواك؛ و 321 نيز اداره دوم عمليات و بررسي آن سازمان، بخش دانشگاه تهران است.
  [15]ــ آرشيو اسناد مركز اسناد انقلاب اسلامي.
  [16]ــ مقصود از 7 هـ ساواك استان فارس است.
  [17]ــ شنبه، منبع نفوذي ساواك؛ و چهارشنبه، رئيس سازمان اطلاعات و امنيت منطقه و رئيس اداره كل ساواك است. مقصود از 7 هـ نيز ساواك استان فارس است.
  [18]ــ آرشيو مركز اسناد انقلاب اسلامي، پرونده بهائيت تهران.
  تعداد مشاهده :608
   

   

   

   

   

   

  Ãاس.ام.اس روزانه

  roozane.sms@gmail.com

  1364- اين اس ام اس جهت بالا بردن کلاس شما در جمع است بعد از خوندن، الکی بخند و براي کسی تعريف نکن. (7314-0915)

  1365- بخواب ای افتاب بی غروبم شب تنهايی دلها درازست دعايت ميکنم هر شب همين وقت که درهای دعا تا صبح بازست (7314-0915)

  1366- خوشبخت ترين ، سعادتمندترين ، خوش شانس ترین ، آدم روی زمين تو نيستی ، اونيه که تورو داره (5930-0912)

  1367- ميدونی فرق تو با آهن چيه؟آهن زنگ ميزنه اما تو حتی يه اس ام اس هم نميزنی (3057-0914)

  1368- سلام ببخشيد مزاحم شدم ميخواستم قربونتون برم، از کدوم طرف برم؟ (4435-0935)

  1369- سرسبزترين بهار تقديم تو باد،يک شوهر با وقار تقديم تو باد،با سبزه گره زدن اگر يافت نشد،صدها گره ی چنار تقديم تو باد! (6094-0915)

  1370- يادت دلتنگم ميکنه. اسمت ديونم ميکنه، صدات عاشقترم ميکنه، نگات وابسته ترم ميکنه،ميدونی چی ارومم ميکنه؟؟؟! (7314-0915)

  1371- زندگی مثله شطرنج ميمونه
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  البته تو که بچه ایی برو منچ بازی کن (2469-0913)

  1372- آن سوي ناكاميها خداست كه‎ ‎داشتنش جبران همه ي نداشته هاست. (7314-0915)

  1373- به يكي ميگن با آجر جمله بساز،مي گه:با آجر جمله نمي سازن ،با آجر خونه مي سازن! (4065-0936)

  1374- توي زندگي بارون نباش كه فكركنن با منت خودتو به شيشه ميكوبي ابر باش تا منتظرت باشند كه بباري (7314-0915)

  1375- درشكست جام دل هيچ احتياج سنگ نيست‎ ‎اين شقايق را نگاهى سرد پرپر ميكند. (7314-0915)

  1376- ديشب دفترچه قسطامو ورق ميزدم تمومى نداره تا اخرعمر بدهكارمهربونياتم! (2469-0913)

  1377- سيگارباشى یه لوطى دودت كنه،خیلى بهتره تاشمع باشى یه نامردفوتت كنه. (8878-0912)

  1378- ملانصرالدين در بالاي منبر گفت:هر كس از زن خود ناراضي است بلند شود،همه ي مردم بلند شدند جز يك نفر.ملا به آن مرد گفت:تو از زن خود راضي هستي؟آن مرد گفت نه. . . ولي زنم دست و پامو شكسته نمي تونم بلند شم- مردي كه در و پنجره مي ساخت رفته بود خواستگاري. پدز عروس پرسيد:آقا داماد چه كاره اند؟داماد خواست كلاس بذاره گفت:من ويندوز نصب مي كنم- (4065-0936)

  شماره برای ارسال مسیج : 09125698059
   

   

   

   
     
   
   
   
     
     
   


   
   
   
   
  __._,_.___

  Jaraaghe Group 

  ****************************************

  BARAYE OZVIAT DAR GROUP BIA IN ADDRESS :
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  BAD PAINE SAFHE DOKMEYE JOIN RO BEZAN

  ****************************************
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  -------------------------------------------
  more info : www.jaraghe.ir/join
  Your email settings: Individual Email|Traditional
  Change settings via the Web (Yahoo! ID required)
  Change settings via email: Switch delivery to Daily Digest | Switch to Fully Featured
  Visit Your Group | Yahoo! Groups Terms of Use | Unsubscribe

  __,_._,___

  No comments:

  Blog Archive