به گروه اینترنتی جذاب و پر از تفریحات جالب جرقه خوش آمدید. از آرشیو ما در پایین صفحه نیز دیدن کنید

Thursday, April 30, 2009

..*..*.. JaRaGhe ..*..*.. RooZaaNe (No. 1081) 

 
 

 

       

  


 
 
 
 
 

به نام حضرت دوست، که هر چه بر سر ما مي رود عنايت اوست

مجله الکترونيکي روزانه :: شماره 1081:: پنجشنبه 10 ارديبهشت 1388

www.mobin-group.com

بنزين و ديگر هيچ!
گزارشي از وضعیت تامین بنزین ایران و باقي حقايق!

باسلام به همه شما دوستان عزيزم

دوست ندارم خيلي در روزانه به انعکاس اخبار منفي و نااميد کننده در مورد کشورمان بپردازم. با اينکه معمولا سوژه هاي تاسف آور نسبتا زيادي در کشور ما وجود دارد (که علتش هم برميگرده به بي عرضگي برخي مسئولين)، اما چون در اکثر موارد نوشتن آنها دردي را دوا نمي کنه و بقول بچه ها گفتني انرژي منفي ميده، از نوشتن و بيان آنها مخصوصا در قسمت �سخن مبين� خودداري مي کنم.
اما بعضا مواردي پيش مياد که احساس خفگي بهم دست ميده و چاره اي جز بيان آنها نمي بينم.
يکي از جديدترين اين موراد بحث بنزين است. بهانه اين مسئله خبري بود که چند وقت پيش منتشر شد: طرح برخي از نمايندگان سناي آمريکا مبني بر تحريم فروش بنزين به ايران (منبع خبر در: خبرگزاري فارس � بي.بي.سي فارسي).
نمي خوام زياد روده درازي کنم، فقط به بيان برخي آمار (که نتيجه تحقيقات چند روزه ام است) در اين زمينه بسنده مي کنم، قضاوت با شما:

میزان مصرف بنزین در ایران در سال گذشته به طور متوسط 67 تا 70 میلیون لیتر اعلام شده که با توجه به میزان تولید 44 میلیون لیتری داخل، شرکت ملی نفت روزانه باید بالغ بر 23 تا 26 میلیون لیتر بنزین وارد کشور کند. این میزان وابستگی 34 تا 37 درصدی به بنزین اکنون به عنوان پاشنه آشیل در مباحث مختلف تبدیل شده از یک سو به دلیل ضعف بنیه مالی دولت، امسال واردات بنزین بخشی از مشکلات مالی را دامن خواهد زد. از سوی دیگر با تشدید تحریم ها بنزین به یکی از مسائل حساس تبدیل شده است.
در همین حال جزئیات واردات بنزین از 10 کشور خارجی در سال 87 که چندی پیش منتشر شد نشان می دهد 76 درصد بنزین وارداتی کشورمان از امارات متحده عربی بوده است. آمار واردات بنزین ایران از 10 کشور خارجی در سال 87 به آن میزان بنزینی که از گمرکات کشور ترخیص شده است، اختصاص دارد. بر همین اساس، کشورهای امارات متحده عربی، هند، فرانسه، هلند، ترکیه، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، تایوان، کرواسی و الجزایر حدود سه میلیارد و 62 میلیون لیتر بنزین به ارزش بیش از دو میلیارد و 737 میلیون دلار به کشورمان صادر کردند که در این میان، امارات متحده عربی بیشترین سهم را از آن خود کرده است.
در این مدت، امارات متحده عربی، بیش از دو میلیارد و 81 میلیون دلار بنزین به ایران صادر کرد که این میزان حدود 76 درصد بنزین خریداری شده از سوی ایران را شامل می شود، ضمن اینکه حجم بنزین وارداتی ایران از این کشور عربی در سال 87 به بیش از 2 میلیارد و 268 میلیون لیتر رسید. این گزارش می افزاید کشورهای هند، ترکیه و ترکمنستان نیز به ترتیب با بیش از 204، 118 و 99 میلیون دلار پس از امارات، بیشترین سهم را در فروش بنزین به ایران داشته اند. در سال 87 واردات بنزین ایران از الجزایر به بیش از 66 میلیون دلار رسید. این کشور آفریقایی در همین مدت، بیش از 65 میلیون لیتر بنزین به ایران فروخت.
در همین حال، صادرات بنزین کشور تایوان به ایران در سال گذشته به 47 میلیون دلار نزدیک شد اما کشورهای اروپایی هلند، فرانسه و کرواسی نیز به ترتیب با بیش از 40، 30 و 25 میلیون دلار در رتبه های بعدی صادرات بنزین به ایران در سال 87 قرار گرفتند.

به گفته مسئولين وزارت نفت، براساس برنامه های فعلی، 9 پالایشگاه موجود کشور نوسازی و شش پالایشگاه تازه احداث خواهد شد که هدف آن رساندن ظرفیت پالایش از یک میلیون و 600 هزار بشکه در روز درحال حاضر به دو میلیون و 500هزار بشکه در روز است. این تلاش ها ناشی از شکاف بزرگی میان ظرفیت پالایش نفت ایران و مصرف شدید فرآورده های نفتی است.
باز به گفته مسئولين وزارت نفت، میزان تولید بنزین در پالایشگاه های در دست احداث شامل ستاره خلیج فارس، هرمز، کالسیمین، خوزستان، پارس، آناهیتا و شهریار به ترتیب 25، 16، 20، 10، 11، هفت و هشت میلیون لیتر است که جمعاً 97 میلیون لیتر به ظرفیت تولید پالایشگاهی بنزین افزوده خواهد شد. اما نکته اساسی آن است که این پروژه ها در بلندمدت و در برنامه پنجم توسعه راه اندازی می شوند و به تولید خواهند رسید. اولین پالایشگاه تازه ایران قرار است در سال 2011 فعال شود (پالايشگاه تهران). اما برخی تحلیلگران معتقدند که با توجه به تحریم های غرب (از جمله قطع خطوط اعتباری از سوی بانک های اروپایی و انصراف شرکت های بزرگ نفتی از سرمایه گذاری در ایران) بعید است این برنامه سر موعد عملی شود.
در حال حاضر ظرفيت توليد نفت ايران حدود ۴ ميليون و 200 هزار بشکه در روز است که حدود ۲ ميليون ۶۰۰ هزار بشکه از آن صادر و بقيه در داخل پالايش و مصرف می شود.
حتی اگر پالایشگاه های جدید نیز ساخته شوند مشکل کشور تمام نمی شود چون ناچار خواهيم بود دو میلیون و 500 هزار بشکه از نفت تولیدی خود را پالایش کنيم و به این ترتیب صادرات نفت ايران به حدود يک ميليون ۷۰۰ هزار بشکه کاهش خواهد يافت. عملی شدن این برنامه به معنی آن است که بخشی از مهمترين منبع درآمد ارزی کشور از دست خواهد رفت مگر آنکه ظرفيت توليد نفت اضافه شود که در شرایط موجود بسیار دشوار به نظر می رسد (طی سال های گذشته افزايش ظرفيت توليد نفت ایران بسيار کند بوده و با وجود تلاش های انجام شده این کشور هيچگاه نتوانسته است به سقف توليد ۵ ميليون و ۷۰۰ هزار بشکه ای سال ۱۳۵۷ برسد).


vآخرش که چي؟
اينها حقايقي بود از وضعیت تامین بنزین ایران. حال سوال اصلي اينجاست که چرا در طي 30 سال گذشته اقدامات موثر براي ساخت پالايشگاه و رسيدن به خودکفايي در توليد بنزين در کشور صورت نگرفته؟ ما که انرژي اتمي را کشف، آپولو را هم هوا کرده ايم! و به گفته مسئولين دولتي هر ساله هزاران هزار طرح و اختراع و ابتکار در کشور ثبت ميشه! پس چرا از ساختن چند پالايشگاه عاجز مانده ايم؟
واقعا جاي تاسف است که بعد از گذشت سي سال هنوز نزديک به 40 درصد بنزين مصرفي کشور را داريم وارد مي کنيم (تازه با اجراي طرح سهميه بندي بنزين به گفته دولتي ها، کلي در مصرف بنزين صرفه جويي شده! و الا حجم بنزين وارداتي بيش از اينها ميشد). جاي تاسف ناک تر (!) اينجاست که ما داريم از هند و آذربايجان و ترکمنستان و ... بنزين وارد مي کنيم! همانطور که در ابتداي صحبتم گفتم هند با فروش سالانه 204 ميليون دلار بعد از امارات بزرگترين فروشنده بنزين به ايران است. هندي که خودش بيش از يک ميليارد جمعيت داره! منابع نفت خامش هم بسيار کمتر از ايران است، داره به ما بنزين مي فروشه!
فکر کنم تا همين مقدار کافي باشه!

باقي بقايتان
مبين


 
  u فهرست روزانه


عناوين برخي از مطالب شماره امروز مجله الکترونيکي �روزانه�:

 • گزارشي از وضعیت تامین بنزین ایران و باقي حقايق!
 • 50 کاغذ ديواري فوق العاده زيبا
 • ویژه نامه ولادت حضرت زینب
 • گفته اند سال اصلاح الگوي مصرف، اما نه ديگه در اين حد!!
 • مانتوها و شلوارها!
 • آنفولانزای خوکی به اروپا رسید
 • معرفي و دانلود فيلم : بکش بکش سريع تر سريع تر
 • دانلود فيلم مستند : فيدل کاسترو
 • دانلود انيميشن : Family Guy Creating The Chaos
 • آلبوم جدید و زیبای مهرداد سعیدی به نام یاسمن
 • آهنگ جدید زیبا و شاد دی جی مانی به نام احترامتو نگه دار
 • Power Translator 12 مترجم 16 زبان حتی زبان فارسی
 • کتاب الکترونیکی اشعار مرحوم آغاسی
 • مسابقات اتومبیل رانی خیابانی City Racing
 • ساز مشترک!
 • نخستین پادشاه ایران
 • گرگ هایی که قرار بود خرگوشهارو بخورن اما آدمارو خوردن�!
 • دانلود زیباترین گل‌های تاریخ جام باشگاه‌های اروپا
 • حکايت بهلول و شيخ جنيد بغداد
 • پشت پرده یک محفل تروریست؛ از خانوم‌ خانوما تا بمب‌گذاری در تهران
 • كنترل امور مالي و نظامي ايران عملا در دست انگلستان و روسيه
 • جديدترين شماره از ماهنامه PC Magazine
 • تلفن هوشمند I7500 نخستین آندروید سامسونگ
 • هفت‌آسمان سابق: �سی درصدش رو قربون�
 • کنار آمدن با استرس های مالی و اقتصادی
 • براي نرمي پوست دست چه بايد کرد؟
 • چیدمان وسائل در خانه
 • هشت راز افراد باريک اندام
 • دوربین DSLR چیست؟
 • دعا براي تعجيل فرج چه فايده اي دارد وقتي همه چيز دست خداست؟
 • دستمزدهای ستارگان هالیوود چطور محاسبه مي شود؟

 


 

 

www.mobin-group.com


  

 


www.mobin-group.com

50 کاغذ ديواري فوق العاده زيبا
براي مشاهده هر تصوير در ابعاد بزرگتر روي آن کليک کنيد
ذوالفقار عشق و غیرت
ویژه نامه ولادت حضرت زینب علیهاالسلام
100 عکس از 100 روز حضور اوباما در کاخ سفيد
متن ساقي‌نامه‌ی حافظ شیرازی
دسته كليدتان مزاحم است آنها را بريزيد دور، فقط با يك كليد تمام درها را مي توان قفل و يا حتي باز كرد
50 پوستر برتر فيلم
گفته اند سال اصلاح الگوي مصرف، اما نه ديگه در اين حد!!
عکس‌های زیبای کوهستان‌ها
مانتوها و شلوارها!
جنبش پيامکي!
عكس های برگزیده 2009 سونی 
مجسمه هاي سه بعدي ديدني!
بالا، بالا، بالاتر در برترين موتور جستجوهاي جهان
لذت واقعي يک برند را ببين!
17 تصویر که باور نمی کنید کار فتوشاپ نباشه!

 

 

www.mobin-group.com

آنفولانزای خوکی به اروپا رسید

سازمان جهانی بهداشت مواردی از شناسایی آنفولانزای خوکی را در انگلیس و اسپانیا خبر داد و اعلام کرد: 11 مورد مشکوک به این بیماری که در اروپا به جای آنفولانزای خوکی آن را آنفولانزای جدید می نامند نیز در ایتالیا مورد آزمایش ویروس AH1N1 قرار گرفته اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، موارد شناسایی شده تب خوکی در آمریکا و به خصوص در کالیفرنیا رو به رشد است. در کالیفرنیا تاکنون 10 نفر با این بیماری تماس پیدا کرده اند و آرنولد شوایتزینگر فرماندار کالیفرنیا حالت فوق العاده اعلام کرده است.
همچنین باراک اوباما از کنگره درخواست اختصاص 5/1 میلیارد دلار برای مبارزه با اپیدمی کرده است.
از سویی دیگر سازمان جهانی بهداشت، سطح موقعیت خطر همه گیری آنفولانزای خوکی را به چهار افزایش داده است. رده بندی سطح موقعیت خطر از یک تا شش است. موارد ثبت شده ابتلا به این بیماری جدید رو به افزایش هستند و موقعیت "بسیار جدی" اعلام شده است.
مجموع موارد آنفولانزای خوکی که رسما از سوی سازمان جهانی بهداشت اعلام شده اند و در لابراتوار صحت آنها تائید شده اند از 73 نفر به 79 مورد در 6 کشور رسیده است.
آمریکا با 40 مورد ابتلا، مکزیک با 26 مورد، کانادا با 6 مورد، اسپانیا با دو مورد، انگلیس با دو مورد و نیوزلند با سه مورد کشورهای آسیب دیده از این بیماری هستند.
تاکنون هفت نفر در اثر این بیماری جان باخته اند که همگی در مکزیک ثبت شده است. این درحالی است که آمار وزارت بهداشت مکزیک تعداد موارد مرگ در این کشور را 159 نفر اعلام کرده است که هنوز مورد تائید سازمان جهانی بهداشت قرار نگرفته اند.
درخصوص گسترش این ویروس کارشناسان تاکید کرده اند که موارد جدیدی که در انگلیس و نیوزلند ثبت شده اند مسافر بوده اند و این یک نکته مهم برای ارزیابی درصد افزایش فاز اعلام خطر به شمار می رود.
به گفته این کارشناسان حتی اگر بیماری به این دو کشور رسیده باشد باز به معنای تثبیت آن در این کشورها نیست.
از سویی دیگر، موسسه بیماریهای عفونی پاویا در ایتالیا در حال بررسی چهار بیمار مبتلا به آنفولانزا هستند که پس از گذراندن تعطیلات در مرز میان کالیفرنیا و مکزیک به ایتالیا بازگشته اند.
در حالی که شرایط این چهار نفر نگران کننده نیست اما مشکوک به آنفولانزای خوکی هستند. نتایج آزمایشات این چهار بیمار در روزهای آینده اعلام می شود.
همچنین وزارت رفاه ایتالیا اعلام کرد که تا این لحظه در کل 11 مورد مشکوک به این بیماری در ایتالیا مورد آزمایش ویروس AH1N1 قرار گرفته اند که نتایج تست آنها هنوز مشخص نشده است. به همین منظور سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا در یک کنفرانس خبری با "دونالد توسک" نخست وزیر لهستان اظهار داشت: "در این مرحله نیازی نیست که حرفهای زیادی گفته شود. در این موقعیت هیچ خطری وجود ندارد اما نیاز داریم که راه مقابله با این بیماری را پیدا کنیم که تاکنون پیدا نشده است."

پدر دخترك �ميليونر زاغه‌نشين�
 او را به بالاترين قيمت مي‌فروشد

پدر بازيگر كودك فيلم �ميليونر زاغه‌نشين� (روبينا علي) قصد دارد دختر 9 ساله خود را به بهترين پيشنهاد، به يك خانواده متمول بفروشد.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، اين خبر را روزنامه انگليسي �News of the World� منتشر كرده است.
اين روزنامه در گزارشي از ملاقات خبرنگاران انگليسي با پدر و عموي �روبينا� نوشته است: پدر اين بازيگر، قصد دارد دختر خود را به صورت �فرزند خوانده� بفروشد و زندگي خود و دخترش از زاغه‌هاي بمبئي جدا كند.
رفيق قريشي، قصد دارد دخترش را كه در فيلم �ميليونر زاغه‌نشين� در نقش كودكي لاتيكا بازي كرده، به قيمت 20 ميليون روپيه معادل 400 هزار دلار (310 هزار يورو) بفروشد.
�روبينا علي) احتمالا به يك خانواده ثروتمند در دوبي فروخته مي‌شود.
در اين راستا پدر و عموي دختر قصد دارند در قالب يك تور، به كشورهاي مختلف، براي فروختن دخترشان به بهترين پيشنهاد، تلاش كنند و فعلا تور آنها به يك خانواده آسياي شرقي رسيده است.
بنا بر اين گزارش، روزنامه �News of the World� عكس‌هايي از اين بازيگر را با پدر و عموي خود منتشر ساخته است.
در اين بين، عموي �روبينا�‌هم گفته كه ما علاقه هستيم تا آينده او را تأمين كنيم و ما نگران آينده روبينا هستيم.
وي اين را هم مطرح كرده كه پدر و مادر �روبينا� هم در ازاي فروش او غرامت مي‌خواهند و اولين خريدار روبينا (در آسياي شرقي) اين شرايط را پذيرفته است.
رفيق قريشي علي و ديگر بستگان اين دختر، خبرنگاران انگليسي را در هتل بمبئي ملاقات كردند.
قريشي گفته ما دو يا سه ماه نياز داريم و در اين مدت مي‌توانيم درباره قيمت �روبينا علي� بحث كنيم.

  


 

www.mobin-group.com

معرفي و دانلود فيلم

بکش بکش سريع تر سريع تر
Kill Kill Faster Faster

کارگردان: گرت مکسول رابرتز. فيلمنامه: گرت مکسول رابرتز بر اساس رماني از جوئل رز. موسيقي: مايک بن. ‏مدير فيلمبرداري: روزبه بابل. تدوين: ريموندو آيه لو، ريچل تونارد. طراح صحنه: هنک مان. بازيگران: جيل ‏بلوز[جوئي وان وي]، ليزا ري[فلور]، ايساي مورالس[مارکي]، مونيکا دلين[کيمبا]، شاون پارکز[کلينيک]، استيون ‏لرد[جارويس]، دونيا کرول[بيردي]. ٩٣ دقيقه. محصول ٢٠٠٨ انگلستان، هلند. برنده جايزه بهترين فيلم از جشنواره ‏لايف. ‏
جو وان وي که سال هايي طولاني را براي قتل همسرش کيمبا در زندان گذرانده، آزاد مي شود. او که سابقاً معتاد بوده، ‏همسرش را به خاطر خيانت کشته و در غياب وي دختران دوقلويش خردسالش را مادربزرگ شان بزرگ کرده است. ‏جو با مشاوره و همفکري هم سلولي سياه پوست اش کلينيک آنچه را بر وي رفته در قالب نمايشي به نام مرد سفيد: دام ‏سياه(‏White Man: Black Hole‏) نوشته و بعدها تهيه کننده اي نيويورکي به اسم مارکي مان خواستار خريد حقوق ‏ساخت فيلمي از روي آن شده است. مارکي او را به شکل مشروط از زندان بيرون آورده و قراردادي براي نوشتن ‏فيلمنامه از روي نمايش با جو منعقد مي کند. اما برخورد جو با فلور همسر مارکي که زماني فاحشه و تبهکار بوده، بار ‏ديگر وي را دچار مخمصه مي کند. کشش ميان آن دو اجتناب ناپذير است و به نظر مي رسد تنها راه رستگاري جو ‏بودن با فلور است. اما تمايل جو به هروئين، احساس گناهش نسبت به همسر مقتول خود و شرمندگي اش در برابر ‏دخترانش و تمايلش به ابراز خشونت زماني که فلور تصميم به ترک وي مي گيرد، بار ديگر دنيا را بر سر او خراب مي ‏کند. فلور به قتل مي رسد و چاقوي جو در صحنه جنايت يافت مي شود. همين واقعه باعث بازگشت جو به زندان نزد ‏کلينيک مي شود. اما اين بار جو قاتل نيست، هر چند خود را مستحق اين مجازات مي داند. ‏

چرا بايد ديد؟
با فيلم بکش بکش سريع تر سريع تر با گرت مکسول رابرتز لندن نشين آشنا مي شويم. کسي که هيچ سابقه اي از او در ‏منابع موجود نيست جز ساخت فيلمي کوتاه در سال ١٩٩٩ به نام ‏How to Breed Gibbons‏ و به گفته خودش تعدادي ‏کليپ و آگهي تبليغاتي. از اين رو بعد از تماشاي فيلم که نامي نه چندان خوش آهنگ و غير جدي دارد[با ‏Faster, ‎Pussycat! Kill! Kill!‎‏ راس مه ير اشتباه نشود] تبحر او در دسترسي به مولفه هاي ژانر نوآر مايه حيرت مي شود. ‏
بکش بکش سريع تر سريع تر حکم يک سفر پيچيده ذهني را دارد، سفري ميان هوس-گناه-شهوت-وسوسه مواد مخدر و ‏ابراز خشونت و احساس تعلق... چيزهايي که نابودي جو وان وي را رقم مي زنند. براي او زندگي در بيرون از زندان ‏پر مخاطره تر از داخل زندان است. هر چند که در چند صحنه به شدت خشونت بار شاهد تجاوز به او توسط کلينيک و ‏بريدن خايه هاي متجاوزي ديگر به دست او و سپس کشتن اش به توصيه کلينيک هستيم. ‏
بکش بکش سريع تر سريع تر که بر اساس رماني محبوب و پر فروش ساخته شده، در قالب فيلم نوآر يک قصه عاشقانه ‏مدرن شهري و تراژيک را روايت مي کند. آن هم به شکلي فرم گرايانه که گاه تماشاگر را در تشخيص گذشته و حال ‏دچار اشتباه مي کند. فيلم بر خلاف نامش چيزي از هيجان معمول اين گونه نام ها ندارد تا ارزاني بيننده اش کند. قصه ‏غمگنانه و به شدت خشونت بار جو وان وي را مي شود در ميان قصه هاي ‏hard-boiled‏ جا داد که خود در گونه نوآر ‏تشخّصي ديگر دارند. فيلم حکايت نبرد جو با اهريمن درون خويش است که تمايلي وحشيانه به خشونت دارد و عاقبت ‏بازنده مي شود. او تسکين را در سکس مي جويد و نام عشق به آن مي دهد و زماني که فلور به خاطر فرزندش او را ‏ترک مي کند، خشم سراپاي وجودش را مي گيرد. اما اين بار او نيست که زن خيانتکار را به قتل مي رساند، بلکه مان ‏است که خود را مورد خيانت واقع شده مي بيند و با کشتن همسرش-مانند جو در گذشته- و صحنه سازي براي گرفتار ‏کردن جو، انتقامش را از هر دو طرف مي گيرد. ‏
نحوه روايتي که مکسول رابرتز انتخاب کرده، در عين اينکه لحني ماليخوليايي دارد تماشاگر را به درون ذهن جو ‏رهنمون مي سازد. يک هماهنگي بي نظير ظرف و مظروف که موجب عشق و نفرت بيننده نسبت به جو مي شود. ‏موسيقي نيز به سهم خود با تکيه بر سازي چون ترومپت در افزايش ضربان قلب تماشاگر موثر است و همزمان تنهايي ‏درون وان وي را نيز موکد مي سازد. تنهايي يک مرد غمگين و زخم خورده... ‏
بکش بکش سريع تر سريع تر نشانه اي به تولد يک فيلمساز مستعد و آشنا به اصول و قواعد ژانر است. پس؛ تولد ‏مبارک آقاي مکسول رابرتز!‏
ژانر: درام، جنايي. ‏

 

لينکهاي دانلود (نسخه اورجينال باکيفيت DVDRip)

http://rapidshare.com/files/144101882/kkff_2008_DVDRip.part1.rar 
http://rapidshare.com/files/144101885/kkff_2008_DVDRip.part2.rar 
http://rapidshare.com/files/144119892/kkff_2008_DVDRip.part3.rar 
http://rapidshare.com/files/144119895/kkff_2008_DVDRip.part4.rar 
http://rapidshare.com/files/144124969/kkff_2008_DVDRip.part5.rar 
http://rapidshare.com/files/144124971/kkff_2008_DVDRip.part6.rar 
http://rapidshare.com/files/144126110/kkff_2008_DVDRip.part7.rar

رمز فايل: ندارد


لينکهاي دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشند
. براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) روي اين لينک کليک کنيد

براي خريد اينترنتي و دريافت از طريق پست روي اين لينک کليک کنيد
 

دانلود فيلم مستند و ورزشي

فيدل کاسترو
Castro - The Survivor

مستندي در مورد زندگي فيدل کاسترو رهبر کوبا
محصول کانال History

Despite the best efforts of the U.S. government, legal and illegal, Fidel Castro still rules in Havana. The target of a protracted series of assassination attempts, he survived them all.

لينکهاي دانلود

Declassified.Fidel.Castro.avi.001
Declassified.Fidel.Castro.avi.002

توجه: بعد از دانلود، توسط نرم افزار hjsplit فايلها را به هم Join کنيد
 

لينکهاي دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشند. براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) روي اين لينک کليک کنيد

براي خريد اينترنتي و دريافت از طريق پست روي اين لينک کليک کنيد


دانلود انيميشن

Family Guy Creating The Chaos


لينکهاي دانلود (با کيفيت DVD-Rip)

familyguy.aaf-fgctc.antothaman.part1.rar
familyguy.aaf-fgctc.antothaman.part2.rar
familyguy.aaf-fgctc.antothaman.part3.rar

رمز فايل: ندارد


لينکهاي دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشند
. براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) روي اين لينک کليک کنيد

براي خريد اينترنتي و دريافت از طريق پست روي اين لينک کليک کنيد

 

 


 

www.mobin-group.com

دانلود آلبوم: فارسي

ياسمن
باصدای
مهرداد سعيدي

آلبوم جدید و زیبای مهرداد سعیدی به نام یاسمن

Yasaman

Leyla

Hargez

Arezoo

Bi Gharar - Mix

Hargez - Ins

براي دانلود، روي هر يک از لينکهاي بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.


تک موزیک

آهنگ جدید  زیبا و شاد دی جی مانی
به نام �احترامتو نگه دار�

لينک دانلود مستقيم
براي دانلود، روي لينک بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.

 

 

 

 

 

www.mobin-group.com

نرم افزار PC
Power Translator 12
مترجم 16 زبان حتی زبان فارسی


نرم افزار جديد محصول 2009!
ديگر نياز به مترجم براي ترجمه متن هاي انگليسي نيست !

نرم افزار Power Translator 12.0 جديد محصول سال 2009 با اين نرم افزار سايت هاي خارجي را با زبان فارسي باز كنيد ديگر اطلاعات و مطالب در دسترس شماست تمامي مطالب انگليسي سايت ها را فارسي ببينيد.ديگر نيازي به مترجم نداريد كافيست با يك كليك به نرم افزار دستور دهيد كه سايت ياهو را براي شما فارسي كند در يك چشم به هم زدن سايت كاملا فارسي شده و تمامي كلمات معني ميشوند.
نمونه اي از سايت ياهو كه توسط اين نرم افزار ترجمه شده! اينجا كليك كنيد

- برخي وي‍ژه گي هاي نرم افزار Power Translator 12.0
- سازگاري كامل با محيط هاي مختلف به خصوص محيط وب و نرم افزارهاي Internet Explorer و Firefox
- سازگاري كامل با ويندوز XP , ويستا
- قويترين و محبوبترين مترجم متن
- ترجمه دو طرفه براي هر يك از 16 زبان( از جمله زبان فارسي )
- مترجم متون و عبارات فارسي ، انگليسي ، چيني، فرانسوي ، آلماني ، روسي، اسپانيايي، تركي، ايتاليايي، ژاپني، كره اي ، هلندي، هبري ، لهستاني و اكرايني به يكديگر !
- سرعت بسيار بالا و ديتابيس عظيم لغت و گرامر كه اين نسخه را به بهترين و كامل ترين نسخه مبدل كرده است
- بهره مندي از تكنولوژي تشخيص گفتار Speech Recognition براي ترجمه صحبتها از زبان هاي English, German, French, Spanish, Japanese, و Chinese !


لينکهاي دانلود

LEC.Power.Translator.Pro.v.12.part1.rar
LEC.Power.Translator.Pro.v.12.part2.rar
LEC.Power.Translator.Pro.v.12.part3.rar
LEC.Power.Translator.Pro.v.12.part4.rar
LEC.Power.Translator.Pro.v.12.part5.rar
LEC.Power.Translator.Pro.v.12.part6.rar
LEC.Power.Translator.Pro.v.12.part7.rar
LEC.Power.Translator.Pro.v.12.part8.rar

رمز فايل: ندارد

لينک دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشند. براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) روي اين لينک کليک کنيد
 

دنياي موبايل

کتاب الکترونیکی اشعار مرحوم آغاسی

برای امروز می توانید یک کتاب الکترونیکی شامل مجموعه اشعاز مرحوم آغاسی را دریافت کنید. کتاب ارائه شده در پلتفرم جاوا است و لذا قابلیت اجرا در بسیاری از تلفن های همراه را دارد .
 

لينک دانلود مستقيم (حجم فايل حدود يک مگابايت مي باشد)

رمز فايل: www.mobin-group.com

براي دانلود، روي لينک بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.

نکته: فایل مورد نظر بصورت فشرده با پسوند Zip میباشد. لذا بعد از دریافت فایل، آن را از حالت فشرده خارج و سپس با استفاده از دستگاه بلوتوث یا کابل و یا دستگاه کارت ریدر برروی گوشی موبایل خود Install نمایید.


معرفي و دانلود بازيهاي کامپيوتري

مسابقات اتومبیل رانی خیابانی City Racing

بازی زیبای اتومبیل رانی دیگری برای تمامی علاقمندان به بازی های مسابقات اتومبیل رانی اما این بار این مسابقات بزرگ اتومبیل رانی در سطح شهر بزرگ می باشد.
بازی پرهیجان و جذاب City Racing سری دیگری از بازی های اتومبیل رانی است اما این بار مسابقات اتومبیل رانی به صورت غیرقانونی در خیابان انجام می شود و این مسابقات برای بدست آوردن درآمد است. شما باید به عنوان یک مسابقه دهنده در این مسابقات مهیج شرکت کنید و در حین رانندگی دقت کنید تا با مردم در خیابان تصادف نکنید. گرافیک عالی این بازی با لوکیشن های متنوع و زیبا موجب می شوند که بازیکن حس واقعی حضور در چنین مسابقاتی را به خود القا کند. مطمئناً علاقمندان به رانندگی از بازی City Racing لذت خواهند برد.

ویژگی های بازی City Racing:
- بازی بسیار جذاب و مهیج و کاملا آزاد
- اعمال تنظیمات صدا و موزیک
- دارای راهنمای کنترل بازی
- گرافیک بالای بازی
- و ...
 

لينک دانلود (حجم فايل حدود 35 مگابايت مي باشد)

رمز فايل: ندارد

لينک دانلود غيرمستقيم و از سايت رپيدشر مي باشند. براي آشنايي با نحوه دانلود از سايت رپيدشر (Rapidshare) روي اين لينک کليک کنيد

 

 
 

 

 

www.mobin-group.com

بخش اول

مطالب ارسالی نویسندگان ثابت �روزانه�
 

نمکدون
alimerikhi@yahoo.com

ساز مشترک!

 

 

حديث روزانه
arash_new2001@yahoo.com

امام مهدي(عج) می فرمایند:

براي فرج من، خدا را به عمه ام حضرت زنيب قسم دهيد که ايشان نزد خدا بسيار عزيز هستند.

 

جديدترين پيامک ها
ali_laila_live@yahoo.com

وفا
اي با صفا تو را ميزنم صدا
گر داشتي وفا اس ام اس ميفرستادي گدا


حتما خرم
اگه تو رو دوست دارم خيلي زياد! خاک بر سرم! اگه تویي اوني که دلم مي خواد حتما خرم!


پارکینگ و تصادف
بوس تنها تصادفيست که پليس نداره بغل تنها پارکينگيست که جريمه نداره پس مياي تو پارکينگ تصادف کنيم


خبر خبر
اس ام اس های خود را برایمان بفرستید , انبار نکنید ..
.
.
.
در زمان قحطی ما فقط به کسانی اس ام اس میدهیم که از ایشان sms دریافت کرده باشیـــم


مرداب و نیلوفر
مرداب برای به دست آوردن نیلوفر سالها می خوابه تا آرامش نیلوفر به هم نخوره، پس اگه کسی رو دوست داری، برای داشتنش سالها صبر کن.

 

 

آل ياسين
hra62302@yahoo.com

جاده های بهشت

شهید حاج محمد جعفر نصر اصفهانی در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. به مسائل دینی پایبند و در اجرای فرائض جدی بود. نصر یک روز که خاطراتش را تعریف می کرد گفت:
تصمیم گرفتم تا زمانی که جنگ هست و دشمن متجاوز قصد حمله به سرزمین ما را دارد جبهه ها را خالی نگذارم اما نمی دانستم وارد ارتش شوم یا به سپاه بروم. تا اینکه شبی در خواب آقا امام زمان(عج) را زیارت کردم. از ایشان پرسیدم: آقا تکلیف من چیست؟
فرمودند: ارتش به شما نیاز بیشتری دارد، به ارتش بروید.
به این ترتیب تکلیفم روشن شد و تصمیم گرفتم وارد دانشکده ی افسری شوم.

همرزم شهید سرتیپ حاج محمد جعفر نصر اصفهانی

 

 

داستانهایی از تاریخ ایران
yasamin-atashi.persianblog.ir

نخستین پادشاه ایران

دیاکو : ایران را پرورانده و ساختم تا پناهگاه آزادگان باشد

بهار سال 728 پیش از میلاد بود جهان در تب و تاب ایجاد و زایش بزرگترین تمدن تاریخ خویش قرار داشت . سواران بسیاری به سوی هگمتانه روان بودند همه بر این باور که باید دست در دست یکدیگر کشوری یگانه را بنا نهند . در این بین جوانی خوش سیما و بلند نظر نگاه همه ریش سفیدان را شیفته خود ساخته بود همه ایمان داشتن او می تواند چنین کار بزرگی را به سامان برساند .
دیاکو از تیره ماد ( یکی از سه تیره ایرانی پارت ، ماد و پارس )بود مردم او را به خردمندی و دادگستری می شناختند و برای بر طرف شدن دعاوی بزرگ خویش از او کمک می خواستند . ریش سفیدان سه تیره آریایی در فصل رویش شقایق های سرخ ، دیاکو نخستین فرمانروای ایران را برگزیدند . در آن مجلس دو زن هم در میان ریش سفیدان و بزرگان بودند که هر دو از تیره پارت و پهلوی بودند سه روز پس از انتخاب دیاکو به فرمانروایی از نزدیک با او دیدار کردند و به او گفتند در آشور زنان تحت فشار سارگون (سارگن) هستند و هیچ حقی ندارند آیا تو هم به آن راه خواهی رفت که اگر اینطور باشد دوستی میان ما نیست دیاکو با وجود جوانی گفت ایران سرزمین آزادگان خواهد بود در آزادگی و وارستگی هر که بلندتر باشد میدان بزرگتری در اختیار خواهد داشت .
دیاکو 53 سال پادشاهی کرد و همه در او دادگستری و گذشت را به نیکی دیدند چنانچه ارد بزرگ اندیشمند نام آشنای کشورمان می گوید : خود را برای پیشرفت مردم ارزانی دار تا مردم پشتیبان تو باشند . دیاکو توانست با پادشاهی شایسته خویش پایه اتحاد جاودانه سه تیره بزرگ آریایی ایران را بریزد که امروز همه ما به این همبستگی افتخار می کنیم .

یاسمین آتشی

 

 

مصحف
hamed.1360@yahoo.com

هر روز چند آيه قرآن بخوانيم

بري شنيدن آيه مورد نظر بر روي شماره آيه كليك كنيد و براي مشاهده تفسير الميزان و نمونه بر روي آيه کليک کنيد

سوره: سورة الدّخان آيات: 59 محل نزول: مکه
 
سورة الدّخان

 
حم 1 وَالْكِتَابِ الْمُبِينِ 2 إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِي لَيْلَةٍ مُّبَارَكَةٍ إِنَّا كُنَّا مُنذِرِينَ 3 فِيهَا يُفْرَقُ كُلُّ أَمْرٍ حَكِيمٍ 4 أَمْرًا مِّنْ عِندِنَا إِنَّا كُنَّا مُرْسِلِينَ 5 رَحْمَةً مِّن رَّبِّكَ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ 6 رَبِّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَمَا بَيْنَهُمَا إِن كُنتُم مُّوقِنِينَ 7 لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ يُحْيِي وَيُمِيتُ رَبُّكُمْ وَرَبُّ آبَائِكُمُ الْأَوَّلِينَ 8 بَلْ هُمْ فِي شَكٍّ يَلْعَبُونَ 9 فَارْتَقِبْ يَوْمَ تَأْتِي السَّمَاء بِدُخَانٍ مُّبِينٍ 10 يَغْشَى النَّاسَ هَذَا عَذَابٌ أَلِيمٌ 11 رَبَّنَا اكْشِفْ عَنَّا الْعَذَابَ إِنَّا مُؤْمِنُونَ 12 أَنَّى لَهُمُ الذِّكْرَى وَقَدْ جَاءهُمْ رَسُولٌ مُّبِينٌ 13 ثُمَّ تَوَلَّوْا عَنْهُ وَقَالُوا مُعَلَّمٌ مَّجْنُونٌ 14 إِنَّا كَاشِفُو الْعَذَابِ قَلِيلًا إِنَّكُمْ عَائِدُونَ 15 يَوْمَ نَبْطِشُ الْبَطْشَةَ الْكُبْرَى إِنَّا مُنتَقِمُونَ 16 وَلَقَدْ فَتَنَّا قَبْلَهُمْ قَوْمَ فِرْعَوْنَ وَجَاءهُمْ رَسُولٌ كَرِيمٌ 17 أَنْ أَدُّوا إِلَيَّ عِبَادَ اللَّهِ إِنِّي لَكُمْ رَسُولٌ أَمِينٌ 18

 

ترجمه فارسي مکارم
سورة الدّخان
 
به نام خداوند بخشنده بخشايشگر
حم �1� سوگند به اين كتاب روشنگر، �2� كه ما آن را در شبى پر بركت نازل كرديم; ما همواره انذاركننده بوده‏ايم! �3� در آن شب هر امرى بر اساس حكمت (الهى) تدبير و جدا مى‏گردد �4� (آرى، نزول قرآن) فرمانى بود از سوى ما; ما (محمد (ص) را) فرستاديم! �5� اينها همه بخاطر رحمتى است از سوى پروردگارت، كه شنونده و داناست! �6� (همان) پروردگار آسمانها و زمين و آنچه در ميان آنهاست، اگر اهل يقين هستيد! �7� هيچ معبودى جز او نيست; زنده مى‏كند و مى‏ميراند; او پروردگار شما و پروردگار پدران نخستين شماست! �8� ولى آنها در شكند و (با حقايق) بازى مى‏كنند �9� پس منتظر روزى باش كه آسمان دود آشكارى پديد آورد �10� كه همه مردم را فرامى‏گيرد; اين عذاب دردناكى است! �11� (مى‏گويند:) پروردگارا! عذاب را از ما برطرف كن كه ايمان مى‏آوريم �12� چگونه: و از كجا متذكر مى‏شوند با اينكه رسول روشنگر (با معجزات و منطق روشن) به سراغشان آمد! �13� سپس از او روى گردان شدند و گفتند: �او تعليم يافته‏اى ديوانه است!� �14� ما عذاب را كمى برطرف مى‏سازيم، ولى باز به كارهاى خود بازمى‏گرديد! �15� (ما از آنها انتقام مى‏گيريم) در آن روز كه آنها را با قدرت خواهيم گرفت; آرى ما انتقام گيرنده‏ايم! �16� ما پيش از اينها قوم فرعون را آزموديم و رسول بزرگوارى به سراغشان آمد، �17� (و به آنان گفت: امور) بندگان خدا را به من واگذاريد كه من فرستاده امينى براى شما هستم! �18�

آیات امروز را می توانید از طریق این لینک هم مطالعه کنید


توضيح:
هر روز مي خواهيم يک صفحه از قرآن را با هم بخوانيم (به همراه معني آن) هر روز چند دقيقه وقت مي ذاريم، بعد از يه مدت مي بينيم کل قرآن را ختم کرده ايم، به همين راحتي.
فرمايش امام صادق (عليه السلام) هم که يادمون هست: �قرآن پیمان خداست بر خلق او و برای شخص مسلمان شایسته است که بر عهد خود نگاه کند و هر روز 50 آیه بخواند.�
بيائيم فعلا حداقل با يک صفحه در روز شروع کنيم!
ياعلي مدد... التماس دعا

 

 

بخش دوم

ديگر مطالب ارسالي

اعضا محترم گروه مي توانند مطالبشان را به آدرس
 Mobin_s2004@yahoo.com
بفرستند تا با نام خودشان در اين ستون نوشته شود.

 

marelin_pak

مهربان ، زيبا ، دوست

چشم در راه كسي هستم
كوله بارش بر دوش ،
آفتابش در دست
خنده بر لب ، گل به دامن ، پيروز
كوله بارش سرشار از عشق ، اميد
آفتابش نوروز
با سلامش ، شادي
در كلامش ، لبخند
از نفس هايش گُل مي بارد
با قدم هايش گُل مي كارد
مهربان ، زيبا ، دوست
روح هستي با اوست !
قصه ساده ست ، معما مشمار ،
چشم در راه بهارم آري ،
چشم در راهِ بهار. . . !

از كتاب تا صبح تابناكِ اَهورايي از زنده ياد فريدون مشيري

 

 

j.hamidreza

درد دل یک سازنده

از تمام جزئیاتش آگاهی داشتم. تمام نقاط قوت و ضعفش رو هم می شناختم؛ چون خودم ساخته بودمش. برای همین هم بیشتر هواش رو داشتم. برنامه ریزیم برای یه عمر حداقل 40 ساله بود. اما به مرور که سنش یه کم بالا رفت همه چیز عوض شد. گفته بودم روزی دو بار باید به خودش روغن بزنه. تاکید کرده بودم براش حیاتیه. اما مغرور و یکدنده شده بود. همه اش غر می زد؛ می گفت از اینکه وقت و بی وقت جلو دیگران مجبور شه به خودش روغن بزنه خجالت می کشه. برای همین دیگه آروم آروم به حرفام گوش نمی داد. آخرین بار وقتی خیلی بهش تذکر دادم و از عاقبت کاری که میکرد ترسوندمش، برگشت و گفت: "تو فکر کردی کی هستی؟ چون منو ساختی دلیل نمیشه هر جور دلت خواست به من امر و نهی کنی!؟ تو فقط یه دانشمند ساده ای! اصلا از کجا معلوم تو منو ساخته باشی؟؟!!"
از اون روز به بعد دیگه ازش خبری نداشتم. تا اینکه دیروز از شهرداری با من تماس گرفتن؛ پیداش کرده بودن... زیر پل اصلی شهر... اینجور که اون مامور، پای تلفن گفت، چرخ دنده هاش از بی روغنی خرد شده بوده. باورش برام خیلی سخت بود. یک ماه دیگه اون روبات تازه می رفت تو یازده سال...!

 

 

Karami.Amir

گرگ هایی که قرار بود خرگوشهارو بخورن
اما
آدمارو خوردن�!

توی خبرها خوندم محیط زیست استان اذربایجان شرقی برای ایجاد توازن در منطقه چند قلاده گرگ از اوکراین خریده که خرگوش های منطقه رو بخورن تا ازدیاد خرگوش ها به محصولات کشاورزی صدمه نزنه�! اما یا خرگوش های ما خیلی زبل بودن و یا ذائقه این گرگ ها گوشت انسان رو بیشتر پسندیده که تا بحال ۲۵ نفر از سکنه شهر سراب و اطراف طعمه این گرگ ها شدن و هیچ کس اخ نگفته�! فقط سازمان محیط زیست محکوم به پرداخت دیه به مصدومین شده�!
میگن مردم سراب شب ها از رفت و امد در شهر
خودداری میکنن چون اکثر این تلفات در شهر رخ داده و سازمان محیط زیست هم بخاطر اینکه هم از دیه دادن خلاص بشه و هم زود سفره این گند کاری رو جمع کنه برای شکار گرگ جایزه گذاشته�! سه میلیون تومن برای گرگ مرده و شش میلیون تومن برای زنده گیری گرگ�!
این که با وجود این همه گرگ همه چی خوار !! در مملکت چرا باز گرگ خارجی خریداری شده و اینکه برای هر قلاده گرگ چه مبلغی پرداخت شده معلوم نیست اما واضحه که مبلغ خرید باید بالا باشه! حالا شما ببینین که یه مدیریت بی لیاقت چجوری پول بی زبون این مردم رو حروم میکنه و با جون مردم بازی میکنه�! اول میره خدا تومن پول میده گرگ میخره میاره تا خرگوشارو بخورن بعد گرگا بجای خرگوشا ادما رو میخورن باز خدا تومن پول دیه ادمارو میده بعدش تازه میلیونها تومن میخواد بده تا این گرگ ها رو بُکُشن تا دیگه ادمارو نخورَن�! خوب اخه مدیر محترم همون اول به جای اینکه بری پول بدی از اوکراین گرگ بخری برای هر خرگوش مرده ده هزار تومن جایزه میذاشتی تا مردم ده تا ده تا خرگوش بگیرن بیارن و وقتی توازن برقرار شد اونوخ جوایز رو لغو میکردی�! شماها چرا با این تصمیمات با مال و جان مردم بازی میکنین اخه�؟ اقای مدیر کل محیط زیست یا اون عقل کلی که همچین تصمیمی گرفته خوبه یکی از همین گرگ ها بیاد خودت رو بخوره�..ها؟ خوبه

 
 

m_h2610

غربت امام عصر (عج)

فرازهايي از بیانات امام زمان (عج):

*برای تعجیل در فرج من بسیار دعا کنید که نجات شما در آن است
*به شیعیان و دوستان ما بگویید خدا را به حق عمه ام زینب(س) قسم دهند؛که فرج من را نزدیگ گرداند
*شیعیان به اندازه آب خوردنی ما را نمی خواهند اگر بخواهند دعا می کنند و فرج ما می رسد
*حضرت مهدی خطاب به امام حسین(ع)فرمودند:شما در کربلا تنها ماندید من هم در این زمان تنها ماندم
*حضرت جواد فرمودند :در زمان غیبت انتظار ظهور مهدی (عج) واجب است
*امام صادق فرمودند:شما شیعیان اگر چنین تضرع و زاری فرمایید و فرج ما را بخواهید خداوند فرج ما را می رساند ولی اگر دست روی دست بگذارید و بی تفاوت بمانید وقتی کار به نهایت برسد فرج می رسد.

خدایا فرج مهدی زهرا را برسان

 

 

samira_k26

گر گناهی کردم و دارم، خداوندا، ببخش
چون گنه را عذر می‌آرم، خداوندا، ببخش
پای خجلت را روایی نیست بر درگاه تو
دست حاجت پیش می‌دارم، خداوندا، ببخش
گر گناهم سخت بسیارست رحمت نیز هست
بر گناه سخت بسیارم، خداوندا، ببخش
چون پذیرفتار بدرفتار نادانان تویی
بر من نادان و رفتارم، خداوندا، ببخش
مایه‌داران نقد روز رفته بازآرند و من
بی زر این شهر و بازارم، خداوندا، ببخش
پیشت از روز الست آوردم اقرار �بلی�
هم بر آن پیشینه اقرارم، خداوندا: ببخش
بخششت عامست و می‌بخشی سزای هر کسی
گر به بخشایش سزاوارم، خداوندا، ببخش
ناامیدی بردم از یاران، که می‌اندوختم
روز نومیدی تویی یارم، خداوندا، ببخش
آبرویم نیست اندر جمع خاصان را، ولی
آب چشمم هست و می‌بارم، خداوندا، ببخش
عالمی بر عیب و تقصیرم تو، یارب دست گیر
واقفی بر غیب و اسرارم، خداوندا، ببخش
گفته‌ای: بر زاری افتادگان بخشش کنم
اینک آن افتاده‌ی زارم، خداوندا، ببخش
با خروش سینه‌ی زیرم، الهی، درپذیر
یا بر آب چشم بیدارم، خداوندا، ببخش
گر به دلداری دل مجروح من میلی نمود
بر دل مجروح و دلدارم، خداوندا، ببخش
ور چشیدم شربتی بیخود ز روی آرزو
ز آرزوی خود به آزارم، خداوندا، ببخش
اوحدی‌وار از گناه خود فغانی می‌کنم
بر فغان اوحدی‌وارم، خداوندا، ببخش

 

 

rsaba_baby

 يه سينه سرخ ويك سهره با دو تا بچه قوش با هم تو يه لونه روي درخت كاج بلند تو جنگل سبز زندگي مي گردن اون پدرو مادر چي مي دونستند كه قوش كوچك دلش مي خواهد تا بلنداي كوه بلند بپره واز ان بالا شيرجه بره توابرا
واما چي شد يه روز سرد پائيزي كه هنوز هوا ملس بودو پشه ها روي شاخه هاي چسبناك درخت كاج نشسته بودند مادر وپدر براي شكار بيرون رفته بودند و قوش جوان روي نزديكترين شاخه بالاشو به هم مي زد كه يهو يه چيزي مثل برق از جلوش رد شد و اين چيزي نبود جز يه بچه شاهين ماده كه با مهارت خودش رو از لاي درخت كاج بلند رد ميكرد به دنبال شكار.
قوش جوان خيره خيره به اين صحنه نگاهي كرد خيلي دلش نمي خواست اونجوري تو هوا سقوط كنه به همين دليل دوباره ياد صخره هاي تيز كوه بلند افتاد.
براش يه ارزو بود يك احساس گنگ بودن، باد زير پره هاي ريزبالش با يه صداي نرم مي خزيد بيشتر از همه مواقع حواسش جمع بود پرشش هم خوب بود وندونست يهو چي شد انگاري به يه چيزي خورد اسمان دور سرش چرخيد قمريهاي تنبلي كه رو اسفنجاي كنار سنگاي كوه تن پروري مي كردن حركت دوار سقوط اونو ديدن ، قوچ پير هم حتي اروم سرش را پائين انداخت ....
لحظه ها گذشت مادر وپدر وخواهر اومدن تولونه جاي خالي اونو حس كردن هنوز ريز ريز پرهاي نرم وگرم اون تو لونه افتاده بود ، بلبلاي همسايه زودتر از همه خبر شدن با جيغ و داد همه جا جار زدن وتازه اونو قت بود كه پدرومادروخواهرش نوكاشون به هم ماليدن واشكاي سردشون از چشماي كوچكشون سرازير شد
او چه مي دونست كه اونا بدون او چقدر تنهان الان كه الانه روزاي باراني و يا وقتي برف نقره اي رو برگاي ريز كاچ ميشينه ميتوني اونا رو ببيني كه تو لونه خاليشون تو سكوت نشستن و به غروب يه روز ديگه نگاه ميكنن

 

 

ahoseinnejad

هم‌زمان با افتتاح نمایشگاه کتاب پایگاه آموزش تصحیح نسخ خطی راه‌اندازی شد

پایگاه اینترنتی آموزش تصحیح نسخ خطی هم‌زمان با برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب افتتاح شد.
هدف ایجاد این پایگاه که با نشانی www.criticaledition.ir قابل دسترس برای علاقه‌مندان است خلأ آموزشی در بحث آموزش تصحیح متون کهن و نسخ خطی عنوان شده‌است.
در این پایگاه درباره دلایل تأسیس آن آمده:
اهمیت و ضرورت تصحیح نسخ خطی که سند هویت ملی ایرانیان است بر� کسی پوشیده نیست. برای آگاهی از نظرات دانشمندان مختلف و نشان دادن نوآوری ها و تحولات علمی گذشتگانمان این نسخ می بایست تصحیح و منتشر شود. از آنجا که ما خود به فرهنگ خويش اشراف داریم و به جهت حفظ اصالت ضرورت دارد که خودمان به تصحیح متون خود اقدام کنیم. بنابراین به دلیل خلأ آموزشی در این مقوله اقدام به تأسیس این پایگاه کردیم.�
پایگاه آموزش تصحیح نسخ خطی شامل بخش‌های مختلفی چون آموزش، مقالات، معرفی متون در خور تصحیح، معرفی پایان‌نامه‌های مرتبط با نسخ خطی و ... است.
از جمله آخرین نوشتارهای آمده درسایت می‌توان به مقالات وصف فیزیکی نسخه‌های خطی(ایمن فؤاد، ترجمه غلامرضا جمشید نژاد اوّل)، نسخه برگردان‌های متون علمی چاپ ایران (نادر مطلبی کاشانی)، مالکیت و خرید و فروخت نسخه‌های خطی در گذشته (ایرج افشار)، فرهنگ تاریخی اصطلاحات نسخه‌شناسی(نجیب مایل هروی) و آمُخته‌ها و آموخته‌های مصحح (مایل هروی) اشاره کرد.
همچنین تالار گفت‌وگوی جامعی شامل بحث‌های نسخه‌پژوهی و متن‌شناسی در این وب‌سایت طراحی شده که علاقمندان می‌توانند علاوه بر دسترسی از داخل پایگاه، از طریق نشانی www.forum.criticaledition.ir به این تالار گفت‌وگو وارد شوند.
بنا بر این گزارش این سایت که به سرعت در حال به‌روزآوری و تکمیل شدن است، از آگاهان و وست‌داران متون کهن این سرزمین نیز دعوت به همکاری و همیاری کرده‌است.

 

 

alirezamajidi

دانلود زیباترین گل‌های تاریخ جام باشگاه‌های اروپا

یک ویدئوی جالب و خاطره‌انگیز، ویدئویی که در ان ۵۰ گل به یادمادنی و زیبای تاریخ جام باشگاه‌های اروپا گلچین شده است، گل باتی‌گل به منچستر در اولدترافورد یادتان هست؟ یا گل زیبای زیدان به بایرلورکوزن در فینال جام باشگاه‌ها را؟! کاشته بکهام به بارسلونا را چطور؟
سرتان را درد نیاورم اگر دوست‌دار فوتبال هستید و اینترنت سریعی دارید، دانلود این گل‌ها از نان شب واجب‌تر است!

http://rapidshare.com/files/210855008/ChmpnsLgTp50Gls.part3.rar
http://rapidshare.com/files/210854351/ChmpnsLgTp50Gls.part2.rar
http://rapidshare.com/files/210856577/ChmpnsLgTp50Gls.part1.rar
http://rapidshare.com/files/210856838/ChmpnsLgTp50Gls.part7.rar
http://rapidshare.com/files/210856694/ChmpnsLgTp50Gls.part6.rar
http://rapidshare.com/files/210854647/ChmpnsLgTp50Gls.part5.rar
http://rapidshare.com/files/210855743/ChmpnsLgTp50Gls.part4.rar

یا

http://www.megaupload.com/?d=N72ANT3N 
http://www.megaupload.com/?d=6PZT5VOB
http://www.megaupload.com/?d=MZWS6FHK
http://www.megaupload.com/?d=86MXS6NW
http://www.megaupload.com/?d=VK1D36YT
http://www.megaupload.com/?d=CL5M5U60
http://www.megaupload.com/?d=AQST24HB

 

 
amin_takavar
نامه سرگشاده به احمدی نژاد

تو افتخار ملت و دولتی


به نام حضرت دوست

نویسنده: یک عاشق

راست مدگویند تو افتخار دولت وملتی .... نکته مثبت در اندیشه توست..نمی دانم رئالیسم یا ایده آلیسم هستی؟ خط امام خمینی عزیز را به دقت پیگیری می کنی " آب و برق مجانی هستند و پول نفت را در خانه تان می آورند" همین مسآله باعث شده مه هر جا بروی برایت دست زده و هورا می کشند دانشگاه کلمبیا، کنفرانس دوربان 2و همیشه باعث افتخار دولت جمهوری اسلامی بودی!!!!!
کمی استراحت کن....چرا فکر می کنی چرا فکر می کنی نماینده مظلومین همیشه تاریخ، محرومان و پابرهنگانی؟
آخر مگر خودت دولت وملت نداری ؟ کار زیاد و سفر های استانی نداری؟ چگونه اینچنین خود را مانند شمع می سوزانی نا در پرتو نور تو جهان غرب کور دل و خدانشناس کمونیست را بینا کرده و راه سعادت و بهشت برین را بر این حیوانهای انسان نما بنمایی؟
چرا منافع بیگانگان را بر منافع خودمان ارجح می نهی ؟رسیدگی به مسائل فلسطین اسرائیل آمریکا لبنان مصر ونزوئلاو.....آیا مجالی برای رسیدگی به اوضاع کشور را به تو مس دهد؟
آخر به ما چه که کی تشنه چه فرهنگی است؟ مگر تو وطیفه داری انسان های شیطان صفت را به بهشت رهنمون سازی؟
باید می فهیمدی این گونه حرف زدن دیگران را بر ضد ما می شوراند؟ و ما را پیش از پیش به محرومیت های اقتصادی و سیاسی می کشاند...
شنیده ام می خواهی طرح تحول اقتصادی انجام بدهی خدا به خیر بگذراند!!!خواهش می کنم کمی دقت کن..ببین اعمالت چه تآثیری در کشور و دنیا داشته؟
اگر در افکار و اعمالت دقت می کردی هر روز و هر ساعت مادران و خواهران ما به بهانه های واهی سوار بر ماشینهای محترم نیروی انتظامی نمی شدند...جوانان ما به عنوان اراذل و اوباش از سطح شهر زدوده نمی شدند...تنگدستان ما در پر کردن شکم خانواده هایشان در مانده نمی شدند...تورم به 26% نمی رسید...سرمایه داران پولدار تر نمی شدند و پایشان را به روی گردن محرومان نمی فشردند...ووووووو...
البته به قول برادر عزیزم حمیدرضا غریب رضا پرئاختن به موضوع صهیونیسم و دفاع از حقوق از دست رفته ی فلسطینیان وکوبیدن های مکرر در دهان آمریکا و ....از تمام مسائل بالا مهم تر است چرا که این را جهانیان می بینند و نظر می دهند و آن را مردم که کسی نمی بیند و نمی فهمد...آری در کشور ما که فرهنگ ناب محمدی یع عدالت بر پاست اینک توبت جهان غرب است آنها حتما با نگاه به کشور ما خواهان فرهنگ ناب محمدی می شوند....آری حمایت از مردم رنج دیده فلسطین واجب تر از مردم خوشگذران بم ایلام زاهدان و..... است سخن کوتاه می کنم اما یاد یک ضرب المثل افتادم چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است...اره تو اگر بیل زنی باغ خودتو بیل بزن..

 

 

olimpia_amin2008

حکايت بهلول و شيخ جنيد بغداد

آورده‌اند كه شيخ جنيد بغداد به عزم سير از شهر بغداد بيرون رفت و مريدان از عقب او شيخ احوال بهلول را پرسيد. گفتند او مردي ديوانه است. گفت او را طلب كنيد كه مرا با او كار است. پس تفحص كردند و او را در صحرايي يافتند. شيخ پيش او رفت و در مقام حيرت مانده سلام كرد. بهلول جواب سلام او را داده پرسيد چه كسي (هستي)؟ عرض كرد منم شيخ جنيد بغدادي. فرمود تويي شيخ بغداد كه مردم را ارشاد مي‌كني؟ عرض كرد آري.. بهلول فرمود طعام چگونه ميخوري؟ عرض كرد اول �بسم‌الله� مي‌گويم و از پيش خود مي‌خورم و لقمه كوچك برمي‌دارم، به طرف راست دهان مي‌گذارم و آهسته مي‌جوم و به ديگران نظر نمي‌كنم و در موقع خوردن از ياد حق غافل نمي‌شوم و هر لقمه كه مي‌خورم �بسم‌الله� مي‌گويم و در اول و آخر دست مي‌شويم..
بهلول برخاست و دامن بر شيخ فشاند و فرمود تو مي‌خواهي كه مرشد خلق باشي در صورتي كه هنوز طعام خوردن خود را نمي‌داني و به راه خود رفت. مريدان شيخ را گفتند: يا شيخ اين مرد ديوانه است. خنديد و گفت سخن راست از ديوانه بايد شنيد و از عقب او روان شد تا به او رسيد. بهلول پرسيد چه كسي؟ جواب داد شيخ بغدادي كه طعام خوردن خود را نمي‌داند. بهلول فرمود آيا سخن گفتن خود را مي‌داني؟ عرض كرد آري. بهلول پرسيد چگونه سخن مي‌گويي؟ عرض كرد سخن به قدر مي‌گويم و بي‌حساب نمي‌گويم و به قدر فهم مستمعان مي‌گويم و خلق را به خدا و رسول دعوت مي‌كنم و چندان سخن نمي‌گويم كه مردم از من ملول شوند و دقايقعلوم ظاهر و باطن را رعايت مي‌كنم. پس هر چه تعلق به آداب كلام داشت بيان كرد.
بهلول گفت گذشته از طعام خوردن سخن گفتن را هم نمي‌داني.. پس برخاست و دامن بر شيخ افشاند و برفت. مريدان گفتند يا شيخ ديدي اين مرد ديوانه است؟ تو از ديوانه چه توقع داري؟ جنيد گفت مرا با او كار است، شما نمي‌دانيد. باز به دنبال او رفت تا به او رسيد. بهلول گفت از من چه مي‌خواهي؟ تو كه آداب طعام خوردن و سخن گفتن خود را نمي‌داني، آيا آداب خوابيدن خود را مي‌داني؟ عرض كرد آري. بهلول فرمود چگونه مي‌خوابي؟ عرض كرد چون از نماز عشا فارغ شدم داخل جامه‌ خواب مي‌شوم، پس آنچه آداب خوابيدن كه از حضرت رسول (عليه‌السلام) رسيده بود بيان كرد.
بهلول گفت فهميدم كه آداب خوابيدن را هم نمي‌داني. خواست برخيزد جنيد دامنش را بگرفت و گفت اي بهلول من هيچ نمي‌دانم، تو قربه‌الي‌الله مرا بياموز.
بهلول گفت چون به ناداني خود معترف شدي تو را بياموزم.
بدانكه اينها كه تو گفتي همه فرع است و اصل در خوردن طعام آن است كه لقمه حلال بايد و اگر حرام را صد از اينگونه آداب به جا بياوري فايده ندارد و سبب تاريكي دل شود. جنيد گفت جزاك الله خيراً! و در سخن گفتن بايد دل پاك باشد و نيت درست باشد و آن گفتن براي رضاي خداي باشد و اگر براي غرضي يا مطلب دنيا باشد يا بيهوده و هرزه بود.. هر عبارت كه بگويي آن وبال تو باشد. پس سكوت و خاموشي بهتر و نيكوتر باشد. و در خواب كردن اين‌ها كه گفتي همه فرع است؛ اصل اين است كه در وقت خوابيدن در دل تو بغض و كينه و حسد بشري نباشد.

 

 

helia_k48

جملات زیبا و آموزنده
 

Three things in life that are never certain.
سه چیز در زندگی پایدار نیستند.

-Dreams
رویاها

-Success
موفقیت ها

-Fortune
شانس


Three things in life that,one gone never come back.
سه چیز در زندگی قابل برگشت نیستند.

-Time
زمان

-Words
کلمات

-Opportunity
موقعیت


Three things in life that can destroy a man/woman.
سه چیز در زندگی انسان را خراب می کنند.

-Alcohl
الکل

-Pride
غرور

-Anger
عصبانیت


Three things that make a man/woman
سه چیز انسانها رو می سازند.

-Hard work
کار سخت

-Sincerity
صدق و صفا

-Commitment
تعهد


Three things in life that are most valuable.
سه چیز د زندگی خیلی با ارزش هستند.

-Love
عشق

-Self-confidence
اعتماد به نفس

-Friends
دوستان


Three things in life that may never be lost.
سه چیز در زندگی هستند که نباید از بین بروند.

-Peace
آرامش

-Hope
امید

-Honesty
صداقت


http://olinda.blogfa.com

 

 

salman_yavar

پشت پرده یک محفل تروریست؛
از خانوم‌ خانوما تا بمب‌گذاری در تهران

با شناسایی و بازداشت یک تیم هفت نفره توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) که قصد انجام یک سلسله بمب‌گذاری در تهران را داشتند، بار دیگر نقش گروهک موسوم به �انجمن پادشاهی ایران� در برخی از حوادث خونین و جنایتکارانه کشورمان طی چند سال اخیر آشکار شد.
اخبار موثق دریافتی نشان می‌دهد تیم هفت نفره‌ای که اخیراً با تلاش ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده و رؤیای انجام بمب‌گذاری در چند نقطه تهران را در سر می‌پروراند، مرتبط با �انجمن پادشاهی ایران� بوده‌ است. این گروهک همان محفلی است که نقش آن در انفجار خونین کانون رهپویان وصال شیراز اثبات شده و در برخی از حوادث تروریستی دیگر نظیر عملیات خرابکاری در سد سیوند نیز ردپایی از خود بر جای گذاشته است.
گروهک موسوم به �انجمن پادشاهی ایران� توسط فردی به نام فرود فولادوند پایه‌گذاری شده است که آشنایی با چهره واقعی وی می‌تواند در شناخت مخالفان مسلح جمهوری اسلامی و ماهیت آن‌ها بسیار راهگشا باشد. 

ظهور و بروز فولادوند
سابقه ظهور �فرود فولادوند� در جبهه مخالفان جمهوری اسلامی به چند سال قبل یعنی زمانی باز می‌گردد که وی شبکه ماهواره‌ای �تلویزیون شما� [Your TV] را تاسیس کرد. فولادوند یکی از اتاق‌های آپارتمان خود در لندن را به یک استودیوی 16 متری تبدیل کرد، یک دوربین فیلمبرداری مجهز به کنترل از راه دور را مقابل خود قرار داد و به همین سادگی شبکه ماهواره‌ای تک‌نفره‌ای را به راه انداخت که نقش غیرقابل انکاری در معرفی ماهیت مخالفان مسلح نظام ایفا کرد. وی روزانه حدود 12 ساعت در مقابل این دوربین می‌نشست، با استفاده از کنترل دوربین، تصویر خود را جلو یا عقب می‌برد و در تمام این 12 ساعت با بی‌سابقه‌ترین و مشمئز کننده‌ترین کلمات و دشنام‌ها به دین اسلام، قرآن، ائمه اطهار، پیامبر اکرم (ص) و خلاصه مقدسات مردم ایران اهانت می‌کرد. دشنام‌های رکیک و ناموسی وی به ناب‌ترین مقدسات دین اسلام به قدری تکان‌دهنده و منزجر کننده بود که فقط 10 دقیقه تماشای این شبکه یک نفره، هر انسانی ولو مخالفان جمهوری اسلامی را به واکنش وا می‌داشت. 

فرود فولادوند یا همان فتح‌الله منوچهری

چندی پس از راه‌اندازی این شبکه و در حالی که هنوز ماهیت و گذشته فرود فولادوند آشکار نشده بود، دشنام‌های رکیک و غیرقابل تصور وی به پیامبر اسلام (ص)، قرآن و ائمه اطهار باعث واکنش خودجوش جامعه، محافل مذهبی و حتی مخالفان جمهوری اسلامی شد. اپوزیسیون خارج کشور هشدار می‌دادند که وی با این دشنام‌ها برای همیشه کار مخالفان جمهوری اسلامی را یکسره می‌سازد و موجی از نفرت را علیه معارضان ایجاد می‌کند. در داخل ایران نیز فقط 10 دقیقه تماشای خزعبلات وی کافی بود تا هیچ تردیدی در ارتداد فولادوند باقی نگذارد. با این حال او که ظاهراً تصور می‌کرد کاری کارستان کرده است! فاز دوم از اوهام خود را کلید زد. از این پس هر روزه در مقابل دوربین یک کلت کمری کالیبر 45 را در دست می‌گرفت، مسئولان جمهوری اسلامی را با ذکر نام به قتل تهدید می‌کرد و از بینندگان خود می‌خواست برای ترور مسئولان نظام، انجام عملیات‌های خرابکارانه و بمب‌گذاری در داخل کشور به او ملحق شوند. این سناریوی وحشتناک اما مضحک، نقطه آغازی شد که بعدها به یکی ـ دو عملیات تروریستی از جمله بمب‌گذاری در حسینیه رهپویان وصال شیراز و شهادت و مصدومیت صدها تن از جوانان معصوم رسید؛ جوانان بیگناهی که تنها جرم آن‌ها گوش دادن به یک خطابه دینی ـ اخلاقی و عزاداری برای امام حسین (ع) بود.

اما فرود فولادوند کیست؟
به گزارش خبرنگار شهاب‌نیوز؛ فرود فولادوند نام مستعار فردی به نام �فتح‌الله منوچهری� است که مروری بر گذشته ناکام وی بسیار عبرت‌آموز خواهد بود.
منوچهری (فولادوند) در صحنه‌ای از فیلم نازل خانوم‌ خانومافتح‌الله منوچهری (یا همان فرود فولادوند) در سال‌های پیش از انقلاب یک هنرپیشه نازل و فیلمساز دست سوم بود که با ساخت فيلم‌هايي همچون �خانوم خانوما� (1351) و �شهر شراب� (1355) به شکست مطلق رسید. فیلم �وقتی كه آسمان بشكافد� فیلم سوم وی است که فرآینده ساخت آن از سال 1354 تا 1359 به طول انجامید و عملاً او را به بن‌بست کامل در حوزه سینما رساند. منوچهری البته در فيلم سطح پایین �خانوم خانوما� بازگیری نیز کرده است.
وی در سال‌های پیش از انقلاب تحت عنوان فیلمساز به اغفال چندین دختر جوان و ناآگاه پرداخت که شکایت آن‌ها از وی به اتهام سوءاستفاده جنسی و کلاهبرداری با وقوع انقلاب مسکوت ماند. منوچهری یک سال پس از انقلاب پس از یک کلاهبرداری بزرگ به کشور مصر گریخت و تا زمانی که تمام پول‌های باآورده خود را خرج نکرده بود، به عیش و نوش و هوس‌بازی پرداخت. وی پس از خرج کردن پول‌های کلاهبرداری‌اش، در سال 1359 یعنی زمانی که تب مبارزات انقلابی و ضدصهیونیستی تمامی خاورمیانه را فراگرفته بود، فیلم دست سومی به نام �قلب من قدس� را ساخت که به دلیل کیفیت بسیار پایین در هیچ کجای دنیا اکران نشد. اما نکته جالب آن است که همین آقای منوچهری یا فولادوند ضد اسلام و دین، در آن فیلم در نقش یک مدافع سرسخت اعراب، مسلمانان و آرمان‌های آن‌ها حاضر می‌شود!
منوچهری پس از آن که در قالب کردن خود به عنوان یک مبارز مسلمان و ضد اسرائیلی ناکام می‌ماند، 180 درجه تغییر جهت می‌دهد. وی از این مقطع به حاشیه رانده می‌شود و در حالی که به جرم کلاهبرداری تحت تعقیب بود، چند سالی را از انظار پنهان می‌گردد. البته چند سال بعد مشخص می‌شود که او دور از چشم همسر و فرزندانش همسر دیگری را اختیار کرده و چندان به خود بد هم نگذرانده است.

فولادوند مشغول حرافی در شبکه یک‌نفره Your TVمنوچهری (یا همان فولادوند) حدود 20 سال بعد ناگهان با راه‌اندازی Your TV به صحنه بازمی‌‌گردد و با این شعار که مبارزه مسلحانه تنها راه مبارزه با جمهوری اسلامی است به جمع‌آوری پول می‌پردازد. وی با تاسیس انجمنی به نام �انجمن پادشاهی ایران� و محفلی به نام �تندر� می‌کوشد معدودی از جوانان ناراضی را جذب خود کرده و آن‌ها را به عملیات‌های تروریستی مخصوصاً بمب‌گذاری در مکان‌های عمومی ترغیب کند. فولادوند در شبکه Your TV [که بعدها تعطیل شد و در قالب شبکه‌ای به نام Ma TV مجدداً فعالیت کرد] و سایت‌ اینترنتی خود این گونه تبلیغ می‌کرد که بابت هر بمب‌گذاری مبلغی بین 25 تا 100 هزار دلار به عوامل آن هدیه خواهد داد؛ البته به این شرط غیرعلنی و محرمانه که آن بمب‌گذاری حداقل 10 کشته بر جای بگذارد! 
فولادوند در خرداد 1384 و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران توسط بخش ضدترور اسکاتلندیارد [Scotland Yard] بازداشت می‌شود که خبر آن در صدر رسانه‌های انگلیسی جای می‌گیرد. رسانه‌های بریتانیایی بدون ذکر نام فولادوند تاکید می‌کنند که بازداشت شدگان وابسته به القاعده و یک گروه تروریست خطرناک بوده‌اند. با این حال و در کمال ناباوری 48 ساعت بعد با وساطت مستقیم سازمان موساد آزاد می‌گردد.
فرود فولادوند در حالی که تهدیدات خود برای ترور مسئولان نظام و بمب‌گذاری در ایران را ادامه می‌داده در زمستان سال 1385 به همراه یک آمریکایی و یک آلمانی (الکساندر ولی‌زاده و ناظم اشميت) عازم مرز ایران در ترکیه می‌شود تا به گفته خود یک عملیات بمب‌گذاری در جمهوری اسلامی را هدایت کند. این سفر چندی پس از سفر دوره‌ای فولادوند به آلمان، اسرائیل و آمریکا برای جذب کمک‌های مالی در راستای مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد و توسط او و اطرافیانش به نحو مشکوکی نیز تبلیغ می‌شود. با این حال، اطرافیان او چند روز بعد ناگهان ادعا می‌کنند که فولادوند ناپدید شده است! 
برخی از اطرافیان او نظیر فرزند پسرش [کيانوش منوچهری] مدعی می‌شوند که فتح‌الله منوچهری توسط دستگاه اطلاعاتی ایران در ترکیه بازداشت و به داخل خاک جمهوری اسلامی منتقل شده است؛ ادعایی که در صورت صحت، نشانه‌ای از اقتدار و اشراف تمام‌عیار دستگاه امنیتی ایران است. با این حال، گذشته تیره و تار و سابقه کلاهبرداری‌های منوچهری باعث می‌شود که این ادعا عملاً جدی گرفته نشود. سازمان‌های حقوق بشری که برای ماجرایی نظیر رکسانا صابری صدها بیانیه صادر می‌کنند، با توجه به سوابق مشکوک منوچهری سکوت اختیار کرده و فقط یک بیانیه از سوی عفو بين الملل صادر می‌شود. جالب آن است که فرزند دختر فتح‌الله منوچهری که مقیم هلند است در مصاحبه‌ای دیگر، ادعای انتقال او به ایران را رد کرده و تاکید می‌کند که پدرش در اسرائیل به سر می‌برد. برخی از مخالفان جمهوری اسلامی که با سوابق منوچهری آشنا هستند نیز تاکید می‌کنند که او به احتمال زیاد، پول‌های جمع‌آوری کرده برای مبارزه مسلحانه با جمهوری اسلامی را ربوده و هم‌اکنون مشغول عیش و نوش با زنان خیابانی است تا پس از تمام شدن پول‌هایش دوباره به یاد مبارزه با نظام ایران بیفتد. البته حلقه اطرافیان منوچهری که ظاهراً سرشان کلاه‌رفته، همچنان به راه قبلی خود یعنی دعوت به انجام عملیات‌های تروریستی در ایران ادامه می‌دهند... 

 

 

safizadeh_a

نامه ای به جناب اقای اوباما
رئیس جمهور محترم ایالات متحده آمریکا

جناب آقای حسین باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

باسلام واحترام :
بدینوسیله از اینکه شما باشعار تغییر در انتخابات پیروز شده اید , به جنابعالی تبریک میگویم و مواردی چند را بعرض میرسانم :

1- برای تحقق تغییر ، لازم است که در ساختار حکومتی آمریکا که بصورت نامرئی غیر دموکراتیک است تغییر انجام شود ، لازم به توضیح است که در حال حاضر 50% ثروت دنیا در آمریکا متمرکز است و 70% این ثروت در دست 5% از جمعیت 300 میلیون نفری آمریکا میباشد ، و این باند 5% بصورت غیر عادلانه ای کل قدرت سیاسی آمریکا را در قالب دو حزب انحصاری جمهوری خواه و دموکرات در چنگ دارند و مردم آمریکا ناچارند که در انتخابات به کاندیداهای یکی از این دو حزب انحصاری رای بدهند و یا اینکه در انتخابات شرکت نکنند و بی تفاوت و ناظر باشند . این گروه 5% مسلط بر آمریکا تحت نفوذ شدید لابی ایپک یعنی باند صیهونیسم بین المللی هستند ، این گروه مسلط بر آمریکا با در اختیار داشتن بنگاههای اقتصادی نظامی ، نفتی ، بانکها ، روزنامه ها ، و رادیو و تلویزیونهای آمریکا بصورت غیر عادلانه و در ظاهری حق بجانب و دموکراتیک بر سیاست گزاری و تعیین استراتژی برای جمعیت 300 میلیون نفری اکثرا مسیحی آمریکا تسلط دارند . و در حقیقت حکومت آمریکا در اختیار آنهاست . و من شک دارم که شما . در ساختار این باند شیطانی بتوانید تغییری ایجاد کنید .گرچه مردم مظلوم آمریکا تنها به امید اینکه شما بتوانید در این سیستم ظالمانه ونفرت انگیز واقعا تغییری بدهید به شما رای دادند .
- حکومت های گذشته امریکا تحت عنوان . نشر آزادی ، دموکراسی و حقوق بشر در دنیا، ولی در عمل بمنظور تسلط بر بازارهای جهان و بر چاههای نفت و فروش هرچه بیشتر اسلحه که سود آن عمدتا عاید باند پنج درصدی که گفتیم میشود ، عمل کرده اند و باصرف پول مالیات دهندگان آمریکا و با هدر دادن خون جوانان مظلوم که عمدتا از طبقه محتاج هستند که داوطلبانه برای امرار معاش وارد لژیون خارجی آمریکا میشوند و در واقع برای منافع فقط باند مسط بر امریکا عمل میکنند در دنیا بذر دشمنی میکارند و نفرت درو مینمایند این سیاست های غلط عملا با تجاوز و ریختن خون هزاران زن ومرد کودک مظلوم در عراق ، افغانستان ، پاکستان ،که هزاران کیلومتر از آمریکا فاصله دارند فقط لعن و نفرین را برای آمریکا کسب میکنند .
- شما باید واقعا اینگونه اعمال و سیاست ها را تغییر بدهید و از تنفر مردم جهان از آمریکا بکاهید .
- امریکا نباید با هزاران کیلومتر فاصله به مردم خاورمیانه دستور بدهد که چه بکنند وچه نکنند .
- آقای اوباما ، بخدا قسم که هم حضرت موسی و هم حضرت عیسی و هم حضرت محمد ص از عملکردهای دولت آمریکا ناراضی هستند . اکثر مردم آمریکا مسیحیان مومنی هستند . آیا آنها مایل هستند که دولت آمریکا برای تامین نان آنها جنگ و کشتار راه بیندازد .؟ مردم آمریکا که لاش خوار نیستند .
- آقای اوباما � رسانه های غربی تبلیغ میکنند که مسلمانها جنگ طلب هستند . در حالیکه باید دید در قرن اخیر دو جنگ بزرگ جهانی و جنگ ویتنام � جنگ کره � و جنگهای افغانستان ، عراق ، و لبنان و فلسطین را چه کسانی براه انداختند؟ از جنگ صدام بر علیه ایران چه کشورهائی حمایت کردند ؟ ازبمب اتمی چه کشوری استفاده کرده است ؟ خون این میلیونها کشته و جنایت بگردن کیست ؟
- آقای اوباما : شما در اولین روز دولت خود گفتید که ، ما متعهد به حمایت از اسرائیل هستیم . برای یک ونیم میلیارد جمعیت مسلمان جهان این گفته شما یعنی حمایت از تجاوز و غصب سرزمین دیگران حمایت از جنایت واین یعنی دشمنی با مردمی که از وطن و ناموس خود دفاع میکنند ، شما آنها را تروریست می نامید .

2- آقای اوباما : سیاست های آمریکا که سبب تنفر مردم جهان شده است عبارتند از :
- حمایت از باند جنایتکار و تروریست اسرائیل که با حیله، سرزمین مردم فلسطین را غصب کرده و هر روز مردمی را که از وطن خود دفاع میکنند می کشد و خنده دار اینکه نام آنها را تروریست میگذارد .

3- آقای اوباما اگر امروز پیامبران بزرگ خداوند یعنی حضرت موسی و حضرت عیسی و حضرت محمد ص حضور داشتند آیا باهم جنگ می کردند ؟ نه جنگ نمی کردند چون همه آنها در زمان خودشان نسبت به شعور مردم زمان خود برای هدایت مردم از طرف خدا مبعوث شده بودند و این مثل انتصاب معلمین برای کلاسهای دبستان ، دبیرستان و دانشگاه میباشد که هرکدام برای سطح شعور شاگردان کلاس خود منصوب میشوند .

4- آقای اوباما : طبق دستورات پیامبران � حضرات موسی ، عیسی و محمد ص �دفاع از وطن و جان و مال و ناموس مشروع و واجب است و حمله به سرزمین دیگران حرام و ممنوع است . یعنی اگر سربازان آمریکا وغرب به عراق و پاکستان و افغانستان و یا هرجای دیگر حمله کنند متجاوز هستند و اگر کشته شوند نزد خداوند مجازات میشوند و مردم فلسطین � عراق - افغانستان پاکستان و هرکشور دیگر ی که برای دفاع از وطن خود کشته شوند شهید هستند ونزد خداوند پاداش دارند .

5- آقای اوباما : سربازان آمریکا باید مدافع منافع ملی در سرزمین خود باشند نه اینکه در هزاران کیلومتر دور تر از سرزمین خود تحت نام های دروغین دفاع از آزادی و دموکراسی و حقوق بشر ولی در واقع برای پر کردن جیب باند مسلط بر آمریکا( ایپک )، جان خود را ازدست بدهند .

6- آقای اوباما : جنابعالی اگر میخواهید تغییری در سیاست های ظالمانه آمریکا بدهید ، بهتراست کمک کنید تا مردم فلسطین اعم از یهودی , مسیحی و مسلمان به مثل مردم آفریقای جنوبی بصورت دموکراتیک نمایندگان خود را انتخاب کنند در آن صورت دیگر نیازی نخواهد بود که سالیانه میلیاردها دلار پول مردم آمریکا صرف حفظ حکومت تروریستی اسرائیل بشود .

7- آقای اوباما : بنظر میرسد که شما قبل از شروع انتخابات در مقابل باند ایپک متعهد شده اید که از اسرائیل حمایت کنید اگر هم شما متعهد نشده باشید اکثر اعضائ کنگره تنها با حمایت آنها به کنگره راه یافته اند لذا من شک دارم که شما بتوانید دراین ساختار غیر عادلانه تغییری ایجاد کنید شاید بتوانید تاکتیک دیگری را بکار ببرید ولی اهداف و استراتژی همان خواهد بود که بوده .

8- آقای اوباما : خوشبختانه امروز دیگر زمان جنگ اول و دوم جهانی نیست که کشورهای جهان سوم و خاورمیانه در ضعف تاریخی و تحت سلطه استعمار باشند . امروز مردم جهان سوم به لطف خداوند و پس از دریافت پیام انقلاب اسلامی ایران ، ارزش استقلال و آزادی را شناخته اند و دیگر نمیشود با زور و تزویر بر آنها مسلط شد . لذا شما باید واقعا در استراتژی سیاست های آمریکا تغییر بدهید . چون آمریکا سرزمینی غنی ،پربرکت وپیشرفته و مردمی اکثرا مومن هستند ، بهتر است بجای جنگ و تزویر ، صادقانه و عادلانه و بطور مساوی با کشورهای جهان ارتباط بر قرارکنید و بصورت تجارت آزاد با این کشورها معامله کنید تا هر دو طرف از نتیجه فعالیت و کسب وکار هم بهره مند شوند و برای کشور آمریکا بمثل اوائل قرن بیستم خوش نامی را به آمریکا برگردانید . انشا.الله .


م � ص � شبستری
07/12/1387

 

 

haj_hoseini

هوالمحبوب

ناتوي فرهنگي دشمن را در فضاي اينترنت
جدي بگيريم

به بهانه مبارزه با شبکه هاي سازمان يافته ضدامنيت، فرهنگ و ضددين
 

با سلام
سالهاست در فضاي اينترنت زندگي مي کنم بخش مهمي از زندگي من با اينترنت آميخته شده است آن روزهاي اول که وبلاگ نويسي  را شروع کردم بيشتر مي خواستم از خاطرات دفاع مقدس مطلب بنويسم از دوستانم از بچه هاي سپاه از رشادتهايشان از خوبيها و از بديهاي دوران دفاع مقدس از خودم  بنويسم از مبارزات زمان شاه از نوجواناني که در مکتب عشق به خميني مرد شده بودند ، از تظاهراتهاي زمان حکومت طاغوت از خيابانهاي تهران توي اون روزهاي آتش و خون، حقيقتش  مدتي هم نوشتم اما نتوانستم ادامه بدم از يک طرف وضعيت سياسي کشورم به علت وجود جريانات مشکوک حساس بود  و از طرف ديگه فعاليتهاي بسيار مخرب دشمنان اسلام و انقلاب را در فضاي اينترنت  با پوست و خونم احساس مي کردم يک روز به خودم اومدم ديدم وسط ميدان نبردم اما اين دفعه نبردي در نهايت نامردي ، دشمن در اين نبرد  از ابزار موشک ، بمب شيميايي  ، بمب خوشه اي و مين ضدنفرو گروهي جهشي استفاده نمي کنه در اين نبرد دشمن در فکر شهيد کردن مردم ما نيست !!ديدم اون در اين نبرد به دنبال يارگيريه!!!
باور کنيد نبرد سختي بود و هست ياد اون روهاي دفاع مقدس  بخير اون روزها اگه دشمن بچه هاي ما رو شهيد مي کرد باعث مي شد فردي که به شهادت رسيده عزت پيدا بکند خانواده اش عزت و اطرافيانش احساس افتخار مي کردند خون شهيد باعث حرکت مي شد،  حرکت ، رشد و بالندگي در فوران  خون هر شهيدي  براي همه قابل مشاهده بود اما امروز نبرد در فضاي اينترنت اينطوري نيست دشمن نقاط ضعف خودشو در طول تهاجماتش بر عليه ما خوب شناخته است  اون فهميد چيزي که باعث دوام و استقامت اين انقلاب و اين کشور بزرگ شده است مردمي مومن و معتقد به ارزشهاي اخلاقي وديني مي باشد و اون با نامردي تمام با همه توان و نيرويش با برنامه ريزي بسيار پيچيده و صرف هزينه هاي بسيار زياد شبيخون  فرهنگي خودشو به کشور ما اغاز کرد.
رهبر عزيزمون با بينشي الهي  حمله جديد دشمن رو شناخت به مسئولين و به مردم اعلام خطر کرد فرياد زد که مواظب باشيد دشمن شبيخون فرهنگي  خودشو شروع کرده اما اونايي که مسئوليت داشتند يه گوششون در بود وگوش ديگرشون دروازه ، خيلي از مواقع  بعضي از مسئولين خودشون شدند عامل شبيخون فرهنگي دشمن ، بعضي هاشون طرح دوچرخه سواري خانومارو تو خيابونا مي دادند و خودشونو تکه تکه مي کردند تا استاديومهاي ورزشي مختلط بشود يا با منحرفين تساهل و تسامع مي کردند ، زمان گذشت دشمن جاي پاي خودشو در کشور پيدا کرده بود شبيخون فرهنگيشو تبديل به تهاجم فرهنگي کرد منسجم تر عمل کرد کتابهاي ضاله و پورنوگرافي در وزارت ارشاد اسلامي کشور ما با برنامه ريزي دشمنان کشور چاپ مي شد جايزه هاي مختلف  ادبي و فرهنگي و صلح نوبل و... توسط دشمنان نظام به براندازان داخلي نظام هديه  مي شد،  دشمن بودجه مبارزه با نظام در ابعاد مختلف فرهنگي و اجتماعي  را بداخل کشور هدايت کرده وآدمهاي داخليش را منسجم کرده بود،  نامهاي مختلف و دهن پرکن و عامه پسندي هم برايشان در نظر گرفته بود براي هر طيفي جريان درست کرده بود و در اين ميان  رهبر عزيز وبيدارمان بازهم فرياد زد دشمن تهاجم  فرهنگيش را شروع کرده است ، فرياد زد دشمن نمي تواند با ملتي شجاع و مومن و مقتدر در يک جنگ فيزيکي مقابله کند براي همين دشمن به تهاجم  فرهنگي رو آورده است مواظب باشيد، اما مسئولين مربوطه  انگار گوشهايشان بسته بود اينترنت را که مي توانست بهترين استفاده ها را از آن کرد و و در همان حال به عنوان شمشيري دو لبه مي توانست عمل کند بدون اينکه ابزار نظارت و کنترل آن را در نظر بگيرند و دستگاههاي مربوطه محتويات و سايتهاي آن را نظارتي داشته باشند در کشور گسترش دادند و با خوشحالي همه جا داد زدند ما اينترنت را به دورترين نقاط کشور گسترش داده و  مي دهيم و اين را براي پز دادن نشانه اي از توسعه يافتگي در مقابل دنيا مي دانستند اما نمي دانستند دشمن کمين کرده تا بستر لازم براي ادامه عملياتش آماده شود ، دشمن از  ماهواره به عنوان يک بستر براي فعاليت هاي مخرب خويش بصورت يکسويه استفاده هاي زيادي برد اما اينترنت بستري دوسويه و آنلاين براي فعاليت و تهاجم  فرهنگي دشمن به نظام مقتدر اسلامي ما بود، بازهم  رهبر عزيزمان هشدار داد فرياد زد اعلام آماده باش  داد اما کو گوش شنوا مسئولين  مربوطه خودشونو عاقلتر از همه مي دانستند ، بالاخره يک روز  ديگه رهبر شجاع و داناي ما  طاقت نياورد همه مسئولين مربوطه  رو جمع کرد ، آقايون جمع شدند ودر گزارشي با باد در غبغب  عرض کردند،  آقا ما کشور را توسعه داديم اينترنت رو برديم توي روستاهاي دور، الان ديگه جوون روستايي ما هم مي تونه بشينه از طريق اينترنت سفر کنه دور دنيا ، آقامون يه نيگا بهشون کرد  يه سر تکون داد و گفت  احسنت حالا اينترنت رو کنترل هم مي کنيد!  آيا نظارتي هم بر اون داريد  ؟ آقايون پشت سرشونو و دور و برشونو نگاهي کردند و فکر ميکردند آقا از کسي ديگه اي  اين سوالو پرسيده ؟!!  نه انگار روي سخن با خودشون بود جواب دادند  آقا جان،  انقلاب به سلامت ، مردممون به سلامت بعدا يه فکري براش مي کنيم !!! آقامون نگاهش را به  سمت بالا گرفت انگار زمزمه اي با خداکرد يعني خدا ببين اينا چقدر ساده هستند بعد داد زد آخه  نادانان  چقدر داد بزنم چقدر بگم دشمن خبيث و  نامرده چقدر بگم گوشاتونو بازکنيد چقدر بگم اگر بخواهيد کشورتونو حفظ کنيد بايد دشمن رو  و برنامه هاي دشمنو بشناسيد آخه چقدر بايد بگم که بايد  توطئه هاي دشمنو بشناسيد بايد چشماتونو باز باز نگه داريد  اما شما بعد از همه فريادها و نصايح من اومديد مي گيد اين اينترنتي رو که ميتونه بستر مناسبي براي فعاليت دشمن و نفوذ دشمن در کشور باشه در دورترين نقاط گسترش داديد اما براي نظارت و کنترلش بعدا يک فکري مي کنيد!!! بعد دردمندانه گفت ، شما اينترنت بدون کنترل و و نظارت و که مثل يک  يک سگ هار است و وارد کشور کرديد  و به جون مردم انداختيد تازه مي خواهيد بريد براي اين سگ هار قلاده بخريد!!!!

اما بازهم توجهي آنچنان به فرياد آقامون نشد، اسب ترواي دشمن در حصار اين شهر وارد شده بود ، نگهبانان مدهوش دنياگردي در فضاي اينترنت بودند و مسئولين مربوطه  به خيال خودشان  هم رفته بودند دنبال قلاده مي گشتند دشمن سپاهيانش را وارد حصار کرد ه بود  و اينطوري شد که اينترنت تبديل شد به اسب ترواي دشمن در کشور ما.
اينبار قائد ما رهبر عزيز ما از ناتوي فرهنگي دشمن  خبر داد ، دشمن متحد شده است بودجه هاي ميلياردي دشمن براي نابودي کشور ما هزينه مي شود پروژه مختلفي از هلندي تا ديک چني  تا هاگانا کليد مي خورد از اين طرف ياران دشمن از درون حصار شهر در قالب گروههاي برانداز مخملي دشمن را حمايت مي کنند و از سوي ديگر فعاليتهاي مخرب دشمن در فضاي اينترنت اوج مي گيرد در اين ميان دشمن بايد از عدم حمايت جوونا از کشورشون مطمئن بشه پس بايد جوونارو فاسد کرد مدتها کار مي کند  و با استفاده از عوامل داخليش صدها و هزاران سايت و وبلاگ مستهجن کثيف و ضدديني  در فضاي اينترنت ايران توليد مي کند  تلاش مي کند هرکسي رو به شيوه اي منحرف کند ، وقتي مي بييند جوونا چقدر به خانواده اهميت مي  دهند و چقدر به کيان خانوده عشق مي ورزند  به بنيان خانواده  و ارزشمندترين آنها حمله مي کنند،  کثيفترين برنامه ريزيها  را عملياتي مي کنند،  صدهها داستان و فيلم مستهجن و ضدديني از آتش زدن قرآن کريم و تا تجاوز و هتک حرمت از زنان را  روانه فضاي اينترنت مي کنند و با رذالت تمام  از سکس با محارم و.... مي نويسند ، آنها مثل سربازان مغول همه را از دم تيغ مي گذرانند مغول گردن مي زد و دست و پا مي بريد و تجاوز مي کرد و به هيچ کس رحم نمي کرد اما اينجا دشمن انسانها را تبديل به حيواناتي مدهوش از شهوت و فساد لجام گسيخته مي کند به هيچ کس هم رحم نمي کند ، نگراني فضاي کاربران اينترنت را فراگرفته بود اما فرياد رسي را نمي شناختند  فرياد اعتراض مردم بلند مي شود بسياري از وبلاگ نويسان مسلمان از فضاي آلوده اينترنت مي نويسند  جنگي نابرابر بر پا بود از يکسو صاحبان تکنولوژي همراه با مفسدين در فضاي اينترنت نعره مستانه مي کشيدند و از سوي ديگر خيل جواناني که در اين بستر بدون کنترل و نظارت از بين مي رفتند ،  سياهي بود و تباهي،  دشمن وارد شهر شده بود پير و جوان نمي شناخت مسئولين دنبال عشق بازي  با قدرت بودند مردم بي پناه بودند هيچکس به فکر ناتوي فرهنگي دشمن نبود دلها در اين فضا تاريک،  تاريک بود کورسويي هم نبود دشمن نعره مي زد هلهله مي کرد واي خدا اينجا کربلاست  يا دشت بلاست ، آري دوستان ناگهان خدا يادمان کرد و  يادمان افتاد ما فرزندان خيبريم  علي اکبرها داده ايم  همتها بر دستها تشيع کرده ايم ، يادمان افتاد خود را باور کنيم ، ناگهان پرچمي سبز بر فراز شهر علم شد سبز پوشان علم بردست يا علي گفتند  و عشق آغاز شد و سپاه پاسداران بازهم مانند هميشه براي حفظ انقلاب و ارزشهاي اخلاقي جامعه به ميدان آمد 28 اسفند 87 در شب عيد سپاه به ملتش عيدي داد خبر اين بود به همت فرزندان اين سرزمين در سپاه پاسداران چندين شبکه سازمان يافته ضدامنيت ضدفرهنگ و ضددين در فضاي اينترنت شناسايي و منهدم شدند و دهها سايت مربوط به آنها منهدم و به سايت اصلي مرکز مبارزه با اين سايتها فوروارد شد و... رنگ شادي بر چهره هاي غمگين کساني که حمله دشمن را ديده و آنرا حس کرده بودند نشست  و در اين ميان صدهها خانواده اي که از اين سايتها آسيبهاي جدي ديده بودند بيشتر شاد شدند  و دشمن در تحير و ماتم فرو رفت اين بار هم سپاه  فرزندان و سربازان آقامون کشور را نجات دادند ،  انگار تاريخ در اين انقلاب تکرار مي شود اگر سپاه نبود کشور هم نبود.
ودر اين ميان وظيفه  امروز ما  براي حفظ انقلاب و حفظ دستاوردهاي سربازان سلحشور کشورمان در فضاي سايبر داشتن  همتي مردانه است ،  بايد با همه توان از مسئولين کشور بخواهيم ناتوي فرهنگي دشمن را جدي بگيرند دشمن در اين مرحله از نيروهاي سپاه آسيب جدي ديده است اما دشمن به فکر حمله اي ديگر است علائم آن کاملا روشن است نيروهاي داخلي آنها در حال پيدا کردن خودشان هستند،  بعضا با بيشرمي تمام از اين شبکه هاي فاسد حمايت مي کنندکه بايد از مسئولين بخواهيم با آنها قاطعانه برخورد کنند و در اين ميان  مسئولين بايد بصورت بسيار جدي سازوکار لازم را  براي مبارزه اي مردانه در فضاي سايبر  فراهم کنند يعني مبارزه و نابود کردن اينگونه سايتها و شناسايي شبکه هاي مرتبط به دشمنان نظام بايد استمرار يابد کوتاهي آنها باعث مي شود دشمن جري تر و با قدرت بيشتري به ارزشهاي اخلاقي جامعه هجوم بياورد  ما از همه وبلاگ نويسان متعهد و کاربران محترم اينترنت مي خواهيم متحد و منسجم براي حفظ ارشهاي اخلاقي و ديني خود با هجوم دشمن به باورهاي اخلاقي و ديني به جامعه ايراني مقابله کنند و  سعي کنند دشمنان واقعي خود را  شناخته  و دوستان خويش را در اين عرصه ياري دهند .

خدايا مي داني من تنها اداي تکليف کردم و تا آنجا که مي دانستم گفتم  و در اين راه  جانم هديه اي ناقابل براي حفظ اين نظام است و آماده شهادتم. حاج رضا

www.hajreza.ir

 

 

 

 

 

Mobin_s2004@yahoo.com

 •  براي دريافت مداوم مجله الکترونيکي �روزانه� بصورت ايميل، مي توانيد عضو گروه اختصاصي �مبين� شود. براي عضويت در گروه روي اين لينک کليک کنيد.

 • دوست عزيزم اگر شما هر مطلب، دل نوشته، شعر، خبر، داستان، جوک و... داري و فکر مي کني براي اعضا گروه جالب باشه را مي توني به آدرس من (mobin_s2004@yahoo.com) بفرستي تا با نام خودت در  بخش از �مطالب ارسالي اعضا� نوشته بشه.

 •    از همه دوستان عزيزي که لطف مي کنند و براي �روزانه� مطلب مي فرستند بينهايت متشکرم. همه ايميلهايي که براي من مي فرستيد به دستم مي رسند و حتما با نام خود شما در �روزانه� نوشته خواهند شد. فقط بخاطر اينکه حجم مطالب ارسالي از طرف اعضا بسيار زياد هست، و از طرفي در نوشتن مطالب (از نظر تعداد) محدوديت دارم، لذا مطالب دريافتي در نوبت قرار گرفته و به مرور نوشته خواهند شد. اين را گفتم تا اگر مطلب شما دوست خوبم با چند روز تاخير نوشته شد، علتش را بدانيد.

 •    منتظر پيشنهادات، نظرات و خدايي نکرده انتقادادتان در مورد مجله الکترونيکي �روزانه� هستم!

 •    دوباره تاکيد مي کنم که هر مطلب و حرفي داشتيد، لطفا (!) فقط به آدرس شخصي من ارسال کنيد، مرسي! 

باقي بقايتان!

 

Copyright � 2005-2009  mobin_s2004@yahoo.com
All Right Reserved � www.mobin-group.com

Mobin_s2004@yahoo.com

Mobin_s2004@yahoo.com

 

10 ارديبهشت / 30 آوريل / 5 جمادي الاول

Mobin_s2004@yahoo.com
 10 ارديبهشت ماه هجري خورشيدي
Mobin_s2004@yahoo.com
اشاره اي به كارهاي محمود غزنوي به مناسبت سالگرد مرگ او

تصوير سلطان محمود

مورخان انگليسي كه درباره گسترش اسلام در قرن 11 ميلادي در شبه قاره هند تحقيق كرده اند؛ درگذشت سلطان محمود غزنوي را 30 آوريل 1030 نوشته اند. سلطان محمود به نام گسترش اسلام، چند حمله نظامي به هند برد و از سوي خليفه عباسي وقت مورد تقدير قرار گرفت. وي با اين اقدام خود نخستين سنگ بناي كشوري را گذارد كه 9 قرن پس از او به نام پاكستان مركب از مسلمانان هند پا به عرصه وجود گذارد.
     مشغله ديگر محمود كه شهر غزنه در ايران خاوري آن روز را پايتخت قرار داده در عمران و آباداني اش كوشيده و آن را به مركز تجمع اديبان و دانشمندان زمان تبديل كرده بود جلوگيري از گسترش مهاجرت سلجوقيان بود كه در ماوراء آمو دريا (جيحون) پراكنده بودند. قلمرو سلطان محمود محدود به ايران خاوري بود و در مركز و غرب ايران از ري (تهران) تجاوز نكرد. با اين كه پارسي، زبان نياكان سلطان محمود نبود (زيرا که از ترکان غز بود)، وي با حمايت از شعرايي كه در دربار او گرد آمده بودند عملا به شعر و ادب پارسي خدمت بسيار كرد. بيشتر شهرت سلطان محمود به دليل مدح او از سوي همين شاعران و اديبان بوده است. فردوسي پنج سال پيش از درگذشت سلطان محمود در 87 سالگي در توس فوت شده بود . فردوسي كه برابر كوروش و داريوش به ايران خدمت كرد از شاعران دربار سلطان محمود و طرف توجه او نبود.
    محمود كه در سال 998 ميلادي برجاي پدرش سبكتكين نشست 32 سال حكومت كرد. پيش از سبكتكين، پدر او الپتكين كه از افسران ترك ارتش سامانيان بود در گوشه اي از افغانستان امروز كه در آن زمان خراسان بزرگتر خوانده مي شد دعوي استقلال كرده و تشكيل يك قلمرو براي خود داده بود.
     شهر �لشكرگاه� در افغانستان از مناطقي است كه سلطان محمود بنا كرده است. اين شهر در آن زمان اختصاص به استقرار سپاهيان غزنوي داشت. وي به آباداني شهر بست Bost نيز كمر همت بست. اين شهر در حقيقت پايتخت زمستاني سلطان محمود بود زيرا كه زمستان غزنه سخت بود.
     پس از محمود، مسعود پسر او برادرش محمد را كه برجاي پدر نشسته بود كور كرد و خود جاي او را گرفت.

 

كنترل امور مالي و نظامي ايران عملا در دست انگلستان و روسيه

دهم ارديبهشت سال 1295 هجري خورشيدي ( 30 آوريل 1916 ميلادي ) روزتاريك ديگري در تاريخ وطن ماست .در اين روز دولت ضعيف تهران به مداخله انگلستان و روسيه در امور مالي و نظامي ايران تن داد . به اراده انگلستان و روسيه ، ماليه و امور نظامي ايران به كميسيوني سپرده شد كه سه عضو غير ايراني آن را اين دو دولت خارجي كه طبق عهدنامه سن پترزبورگ ايران را به مناطق نفوذ خود قسمت كرده بودند تعيين مي كردند.
    

 

آيرونسايد ايران را ترك كرد

ژنرال انگليسي �آيرونسايد� پس از اطمينان از اين كه دولت كودتا شكست نخواهد خورد دهم ارديبهشت 1300 ( دو ماه و يك هفته پس از كودتا ) ايران را ترك كرد. وي موفق نشد به بلشويكهاي روسيه از داخل ايران مستقيما آسيب بزند.
    آيرونسايد از مهرماه 1299 ( سپتامبر 1920 ) فرماندهي نيروهاي مسلح انگلستان در ايران و امور نظامي مربوط به آن كشوردر تهران را برعهده گرفته بود و يكي از وظايف او كوتاه كردن دست قزاقهاي روس بود كه پس از انقلاب بلشويكي روسيه در ايران مانده بودند و جدا از حكومت كمونيستي روسيه به كارهاي كار خود در سازمانهاي نظامي ايران ادامه مي دادند و موي دماغ انگليسي ها بودند.
    آيرونسايد دو هفته پس از انتصاب خود در ملاقات با رئيس الوزراء وقت ، خواستار بركناري افسران روس از قزاقخانه ايران شده بود و در اين زمينه التيماتوم هم داده بود. كار ديگر آيرونسايد جلوگيري از گسترش كمونيسم از روسيه به ايران بود .
    اصرار آيرونسايد و دولت انگلستان به اخراج افسران روس كه ديگر عملا آواره و بدون وطن بودند باعث كناره گيري پي در پي دو رئيس الوزراء ايران شد و آيرونسايد به نتيجه اي كه مي خواست نرسيد . در اينجا بود كه انگلستان با توجه به شرايط تازه و اين كه كمونيستها موفق به تثبيت وضع خود در روسيه شده بودند سياست ديگري در پيش گرفت و آيرونسايد در نيمه اول بهمن 1299 با ژنرال رضاخان ملاقات كرد و سه هفته بعد تهران به تصرف نيروهاي اين ژنرال درآمد و ....

 

وقايع ابتدای انقلاب و دفاع مقدس
در چنين روزي

10/02/58
ميناچي: كابينه بازرگان مايل بهادامه همكاري و روابط با امريكا مي‌باشد.

گزارشي از اولين مصاحبه مطبوعاتي اعضاي شوراي شهر سنندج درباره اهداف و برنامه هاي در دست اجرا و مشكلات موجود بر سر راه آن .

" جمعيت كردهاي مقيم مركز " و " جمعيت دفاع از آزادي و انقلاب در سنندج " اعلام كرد كه مراسم سالگرد كشته شدن اسماعيل شريف زاده و چهار تن از يارانش در روز 12/2/58 برگزار مي شود .

اعلام انصراف آيت الله شبير خاقاني از تصميم خود مبني بر ترك كشور در پيامي به آيت الله شريعتمداري .

خواسته هاي خلق عرب در نامه " هيأت نمايندگان خلق عرب مسلمان ايران اعزامي به تهران " به نخست وزير دولت موقت چنين اعلام شد : لزوم اعتراف به مليت خلق عرب ايران در قانون اساسي ؛ تشكيل دادگاههاي عربي ؛ تشكيل مجلس محلي ؛ رسميت زبان عربي و � تحركهاي گروههاي مذهبي - انقلابي در خوزستان براي مقابله با نغمه هاي تجزيه طلبي در منطقه ؛ از جمله : اجتماع گروهي از عشاير عرب سوسنگرد ، بستان ، هويزه و اهواز در مدرسه علميه آيت الله شيخ كرمي در اهواز براي محكوم كردن تجزيه طلبي و پشتيباني از نظام جمهوري اسلامي و عدم تأييد اعضاي هيأت سي نفري اعزامي به تهران

پشنهاد سازمان فرهنگيان جبهه ملي ايران مبني بر نامگذاري روز دوازدهم ارديبهشت به عنوان " روز معلم " به مناسبت سالگرد مرگ دكتر خانعلي .

موضوع كاهش نيروهاي نظامي ايران از نظر امير انتظام و راديو لندن . خلع سلاح عمومي ؛ برنامه هاي ژاندارمري كل كشور ؛ ابلاغيه دادستان كل به ژاندارمري و شهرباني . امام خميني درخواست سازمان عفو بين المللي را مبني بر متوقف كردن كار دادگاههاي انقلاب در محاكمه عمال رژيم پهلوي با ذكر �به جاي نوشتن نامه به ما بهتر است كمي فكر كنيد . � رد كردند .

دستور امام خميني به دكتريزدي مبني بر قطع روابط ديپلماتيك ايران با مصر ، همچنين بيانيه وزارت خارجه . مقابلة ايران با اقدام عراق در حفر چاههاي نفت در مرز دو كشور .

10/02/60
جرج بال (وزير خارجه پيشين آمريكا): بايد ايران از نظر سياسي و ديپلماتيك در انزوا قرار گيرد.
بختيار: از يك هفته پيش در جريان نقشه حمله آمريكا به ايران بوده است.

نمايندگان امريكا از وي خواسته‌اند كه آيا او مي‌تواند بزودي در يك منطقه آزاد شده در ايران فعاليت كند. بختيار در پاسخ گفته بود كه اوضاع پس از شرايط حاكم بر دانشگاهها بسيار مناسب است.
10/02/61
آغاز عمليات بيت المقدس با رمز يا علي بن ابيطالب

10/02/64
بيانيه مشترك ده كشور اروپايي مبني بر محكوميت استفاده از سلاحهاي شيميايي در جنگ اين كشورها عرابرتند از: آلمان غربي، فرانسه، انگليس، ايتاليا، هلند، بلژيك، لوكزامبورگ، دانمارك، ايرلند، يونان
10/02/65
ادامه عمليات والفجر8

تك عراق به فكه
10/02/66
آغاز پروازهاي شناسايي و تجسسي آمريكا برفراز شهرهاي جنوب

ارائه طرح پيشنهادي از طرف ايران در مذاكره با دبيركل � آمريكا در حفاظت از كشتيهاي بي‌طرف (پس از اعلام سياست جديد امريكا پيش‌بيني مي‌شد ايران دست از حملات خود به كشتي‌ها در خليج بردارد.)

Mobin_s2004@yahoo.com
 30 آوريل ميلادي
Mobin_s2004@yahoo.com
عبور لشكريان اسلام به فرماندهي طارق ابن زياد از تنگه جبل طارق

تصور طارق به قلم فرنگي ها

طارق ابن زياد 30 آوريل سال 711 ميلادي با هدق تصرف اسپانيا، با سپاهي از مسلمانان از تنگه 13 كيلومتري ميان آفريقا و اروپا كه به نام او جبل طارق (جيبرالتار) خوانده مي شود گذشت و پا به خاك اروپا گذارد. طارق كه يك ژنرال از مردم �بربرBerber� آفريقاي شمالي بود و معاونت موسي ابن نصير حكمران اموي آفريقيه (سرزمين هاي مسلمان نشين شمال آفريقا) را برعهده داشت به تصميم دمشق (وليد ابن عبدالملك از بني اميه) عزم تصرف اروپا و به اسلام دعوت كردن مردم اين منطقه را كرده بود. طارق كه 9 سال بعد در دمشق درگذشت، هشتاد روز پس از عبور از تنگه، در �19 ژوئيه� بر ارتش ويزيگوت ها در آندلوسا Andalusia (آندلس ـ مناطق جنوبي و شرقي اسپانيا) پيروز شد. در اين جنگ �رودريكRoderic� پادشاه ويزيگت ها كشته شد.
     طارق پس از پيروزي بر ويزيگوت ها قصد تصرف فرانسه را كرد و چند نقطه مرزي از خاك فرانسه را هم به دست آورد كه به دمشق احضار شد و چون مورد سوء ظن حكمران اموي قرار گرفت، اجازه بازگشت به دست نياورد و در همان شهر درگذشت.

نقشه تنگه جبل طارق(بالا). كوه (جبل) كم ارتفاعي كه مشرف برتنگه قرار دارد در نقشه ديده مي شود. فنيقي ها نخستين آسيايي هايي بودند كه قرنها پيش از ميلاد از طريق اين تنگه به اسپانياي جنوب غربي رفته بودند. يونانيان باستان اين تنگه را �ستونهاي هركول� و انتهاي زمين (دنيا) مي پنداشتند. ضلع جنوبي جبل طارق اينك متعلق به مراكش (مغرب عربي) و ضلع ديگر، از سال 1704 جبل طارق انگلستان ناميده مي شود، زيرا كه انگلستان در آن زمان، آن را در جنگ با اسپانيا تصرف كرده بود.

 

 

سقوط برلن و پايان جنگ در اروپا

ساختمان رايشستاگ (پارلمان همه آلمان )كه در1871 استفاده از آن آغاز شد و در جريان جنگ جهاني دوم به ويرانه تبديل گرديده بود. عكس ديگر يك سرباز ارتش سرخ را هنگام برافراشتن پرچم شوروي بر فراز رايشستاگ بمباران شده و ويران نشان مي دهد. ارتش سرخ بود كه برلن را تصرف كرد.

 سي ام آوريل 1945 روزي است كه فصل ديگري از تاريخ عمومي به صفحات نتيجه گيري خود رسيد و بسته شد. در اين روز واحدهاي ارتش سرخ كه به برلين وارد شده بودند بر پايتخت رايش سوم مسلط شدند، يك سرباز روس به گونه اي كه در عكس ديده مي شود پرچم شوروي را برفراز رايشستاگ (رايخستاگ) ــ عمارت معروف پارلمان كل آلمان كه به ويرانه تبديل شده بود برافراشت و چند سرباز ديگر شوروي اجساد نيمسوخته هيتلر و اوا براون را به دست آوردند. جنگ جهاني دوم در اروپا از سال 1939 آغاز شده بود. عكس بالا يكي از دو عكس خبري بهتر دوران جنگ جهاني دوم شناخته شده است. ( رويدادهاي مربوط در زمان خود در اين مجموعه آمده است).

هيتلر و معشوقه جوانش �اوا براون� پس از شركت در يك مراسم رسمي - هيتلر به ندرت در انظار با �اوا� ظاهر مي شد. هيتلر چند ساعت پيش از خودكشي با �اوا� قرارداد ازدواج امضاء كرد و سپس هر دو (زن و شوهر) خودكشي كردند تا تو سط دولتهاي فاتح تحقير نشوند و خواستند كه اجساد آنان پس از خودكشي سوزانده شود هيتلر 56 ساله و اوا براون 33 ساله بود. باقيمانده اجساد اين دو ( عكس مياني ) توسط سربازان ارتش سرخ در مخفي گاهشان به دست آمد. هيتلر چهار روز پس از انتحار فيلد مارشال والتر مدل (عكس سمت چپ)فرمانده ارتش مركزي آلمان كه دفاع از برلن را برعهده داشت تصميم به خودكشي گرفت . مارشال مدل پس از رسيدن سربازان ارتش شوروي به برلن ادامه دفاع ذا بي حاصل تشخيص داده و خودكشي كرده بود.

برخي ديگر از رويدادهاي 30 آوريل

 • 313:   ماكسيموس امپراتور درگذشت.
      

 • کلمبوس
 • 1492:   پادشاه اسپانيا در اين روز به كريستوفر كلمبوس (متولد ايتاليا) ماموريت داد كه از طريق درياهاي غرب، راه هند را بيابد كه وي در جريان همين سفر به قاره آمريكا رسيد. پرتغالي ها قبلا راه دريايي به هند از طريق درياهاي شرق (دماغه جنوبي آفريقا) را كشف كرده بودند.

 • واشنگتن
 • 1789:   سي آوريل اين سال، ژنرال جورج واشنگتن در بالكن ساختمان فدرال در خيابان �وال استريت� شهر نيويورك به گونه اي كه مردم او را ببينند سوگند وفاداري به قانون اساسي و ملت ياد كرد و نخستين رئيس جمهور فدراسيون (ايالات متحده) شد.
      

 • 1871:   در زد وخورد سفيد پوستان مهاجر و سرخ پوستان آپاچي در آريزوناي آمريكا 144 سرخپوست كشته شدند.

 • 1900:   هاوايي ضميمه آمريكا شد.

 • 1967:   كار ساختن بزرگترين دكل جهان به ارتفاع 537 متر در شوروي به پايان رسيد.

 • 1970:   آمريكا حمله نظامي به كامبوج را آغاز كرد.

 • 1991:   اعلام شد كه توفان دريايي در بنگلادش باعث مرگ 131 هزار تن شذه است.

 • 1978:   مهندس مهدي بازرگان در يك مصاحبه راديويي كه در اين روز در اروپا پخش شد اظهار داشت كه شاه با مداخله درهمه امور كشور كه قانونا از اختيارات او نيست مردم را برضد خود برانگيخته و براي جبران ، ديگر فرصتي ندارد.

 • 2002:   ژنرال پرويز مشرف از طريق يك انتخابات شبيه رفراندم (يك نامزده = راي بله يا نه) براي يك دوره ديگر رئيس جمهوري پاكستان شد. وي قبلا با كودتاي نظامي روي كار آمده بود. رياست بر پاكستان از طريق كودتاي نظامي، تقريبا امري عادي شده است.

 • Mobin_s2004@yahoo.com
   5 جمادي الاول هجري قمري
  Mobin_s2004@yahoo.com

  ولادت حضرت زينب (س)

  5 جمادي الاول 5 - حضرت زينب (س) در سال پنجم هجري از مادري چون فاطمه زهرا (س) متولد شد و در دامان ايشان، پيامبر اسلام (ص) و حضرت علي (ع) پرورش يافت. يكي از سيره هاي عملي زندگي اين بانوي الهي، پرستاري و دست گيري از حال بيماران و درماندگان بود. اتفاقات سختي كه در طول حيات سراسر مرارت بار ايشان رخ داد؛ همچون بيماري مادر بزرگوارشان، ضربت خوردن پدر، مسموميت برادر و بالاخره حادثه بزرگ كربلا، زينب را به عنوان الگوي پرستاران معرفي كرد و سالروز ولادتش، به عنوان روز پرستار برگزيده شد.
  پرستار بزرگ صحراي كربلا، در آن روز سخت، وظايف سنگيني به عهده داشت: تقويت روحيه مجروحان و خانواده شهيدان، رسيدگي به بازماندگان و كمك به اطفال. هم چنين ايشان به مراقبت از حضرت سجاد (ع) نيز كه در بيماري شديد به سر مي برد، مشغول بود.
  حيف است زينب سلام الله عليها را تنها پرستار بيمار بخوانند زيرا پرستارى از بيمار يكى از كوچك‏ترين مسؤوليت ‏هاى حضرت زينب سلام الله عليها بود، و هر چند پرستارى وظيفه سنگين و ارزشمندى است و پرستار متعهد بايد با صبر و حوصله، تحمل هر نوع ناملايمات براى انجام خدمتش ‏بنمايد و چنين كارى از عهده هر كس برنمى‏آيد ولى با اين حال ‏مقام زينب كبرى سلام الله عليها، آن‏قدر والا و عظيم است كه او را پرستار نهضت وانقلاب حسينى بايد بناميم، زيرا اين پرستارى به مراتب مهم‏تر و سرنوشت‏ سازتر از پرستارى بيمار بود. زينب نقش نگهدارى از قيام خون بار حسينى را بر عهده داشت كه ‏قطعا اگر او اين بار را بر دوش نمى‏گرفت، خون سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين صلوات الله عليه پايمال مى‏شد و بسيار دشوار بود كه نهضت ابى عبد الله عليه السلام به مردم‏ اعلام و ابلاغ گردد و شايد بدون اسارت خاندان رسول الله وپيش‏تازى عقيله بنى هاشمى عليها السلام در رسوا نمودن هيئت‏ حاكم، و تبليغ او از انگيزه قيام برادرش، يزيديان به هدف پليد خود نائل مى‏آمدند و نام رسول الله صلى الله عليه و آله و سلم را نه تنها از مناره‏ هاى مساجد بلكه از تاريخ، پاك و محو مي ‏كردند و اين بود نيت ‏شوم آنان.
  حضرت زينب عليها السلام با مجاهدت و قيام شجاعانه خويش در برابر زورگويان و هم‏چنين فريب ‏خوردگان زمانش، آن چنان از قيام امام حسين عليه السلام دفاع كرد كه ‏تا قيام رستاخيز، همانند او نه در مردان و نه در زنان، وجود ندارد و اين نام جاودان و مقدس براى هميشه با عظمت ‏بايد برده شود.
  عقيله بني هاشم عليها السلام در پس آن مصيبت ‏بزرگى كه �تصغر عندها المصائب‏� آن چنان ‏بار سنگين پرچم ولايت را بر دوش گرفت و در برابر كفر و زندقه‏ ايستاد و سخنرانى كرد و خطابه خواند و مردم را بيدار كرد و حركت را در مردگان آغاز نمود كه از آن جا حركت توابين و ديگر حركت‏هاى اسلامى آغاز شد و تا امروز و فردا و فرداها، آثار اين ‏حركت عظيم زينبى، هويدا است و به بركت اين بانوى بزرگوار و قيام مباركش، هم‏چنان بيرق‏هاى خونين عاشورا به نشانه روز انتقام مظلوم از ظالم، در سراسر جهان افراشته مى‏شود زيرا زينب كبرى سلام الله عليها بود كه پيام ‏خونين حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام را به تمام نسل‏ها و عصرها رساند.

   

   

   

   

   
    u اطلاعات روزانه
   

  آب و هوا

  تهران

  14
  19

  اهواز

  24
  37

  تبريز

  11
  21

  شيراز

  17
  29

  مشهد

  10
  21

  بندرعباس

  25
  36

  کرمان

  16
  28

  اصفهان

  13
  23

  يزد

  18
  29

  کرمانشاه

  11
  22

  اراک

  21
  19

  رشت

  12
  13

  دبی

  26
  36

   

  نرخ  ارز، سکه و طلا در بازار آزاد

  1310 تومان
  1007 تومان
  1473 تومان
  1030 تومان
  272 تومان
  275 تومان

  يورو اروپا:
  دلار آمريکا:
  پوند انگليس:
  يکصد ين ژاپن:
  ريال عربستان:
  درهم امارات:

  217000 تومان
  112500 تومان
  56500 تومان
  214000 تومان

  يک بهار آزادی:
  نيم بهار آزادی:
  ربع بهار آزادی:
  طرح جديد:

   

  اوقات شرعی (به افق تهران)

  اذان صبح : 04:39
  طلوع خورشيد : 06:14
  اذان ظهر : 13:01
  غروب خورشيد : 19:49
  اذان مغرب : 20:10
  نيمه شب شرعي : 00:14

   

   

   

   

   

   

   
    u دانلود مجلات و کتب خارجي


  PC Magazine
  ماه می

  جديدترين شماره از ماهنامه
  PC Magazine

  تاریخ انتشار: می 2009
  تعداد صفحات مجله: 84
  حجم فایل: 7 مگابايت


  لينک دانلود مستقيم

  رمز فايل: www.mobin-group.com

  براي دانلود، روي لينکهاي بالا کليک سمت راست کرده و Save Target As را بزنيد.   

   

   

   

   

   
    u تازه هاي تکنولوژي


  دیسک 500 گیگابایتی، اطلاعات را به صورت سه بعدی ذخیره می کند

  محققان شرکت جنرال الکتریک فناوری جدید را معرفی کرده اند که ذخیره 500 گیگابایت اطلاعات در یک دیسک در سایز دی وی دی را ممکن می سازد. تکنولوژی جدید دیسک ميکرو هولوگرافيک نام گذاری شده است. برای ذخيره این حجم از اطلاعات در حال حاضر به 20 ديسک بلو ری و یا 100 دی وی دی احتیاج دارید.
  نحوه ذخيره اطلاعات در دی وی دی ها و ديسک های بلو ری فعلی به گونه ای است که اطلاعات از یک زاویه نوشته و خوانده می شود. اما در فناوری جدید اطلاعات به صورت سه بعدی در دیسک ذخیره می شوند. به همین علت امکان ذخیره سازی اطلاعات در تمام حجم دیسک وجود دارد. هنگام خواندن اطلاعات نیز فناوری جدید به صورت سه بعدی به خواندن دیسک می پردازد و همین موضوع امکان ذخیره سازی این حجم بالا از اطلاعات را فراهم کرده است.
  هزینه تولید دیسک های هولوگرافیک ارزان و حدود 10 سنت برای هر گيگابایت خواهد بود. این در حالی است که قیمت ديسک های بلو ری حدود 1 دلار برای هر گيگابايت است.
  این تکنولوژی پس از طی مراحل آزمایش و بررسی های متعدد به بازار عرضه خواهد شد و به گفته سرپرستان تيم در سال 2010 و يا شاید هم 2011 می توانيد شاهد حضور دیسک های هولوگرافیک در بازار باشيد.
  اطلاعات بيشتر

  تلفن هوشمند I7500
  نخستین آندروید سامسونگ

  سرانجام اولین فرزند آندرویدی سامسونگ هم متولد شد. گوشی هوشمندی که دارای نمایشگر لمسی 3.2 اینچی از نوع OLED است. و 11.9 میلیمتر ضخامت دارد. دوربین آن پنچ مگاپیکسلی است و به WiFi و GPS تجهیز شده است.  
  حافظه داخلی I7500 هشت گیگابایت است که با کارت حافظه میکرو اس دی تا مجموع چهل گیگابایت قابل ارتقا است. با تلفن جدید سامسونگ به مجموعه کاملی از خدمات گوگل مانند جستجو، نقشه، جیمیل، یوتیوب، تقویم و گوگل تاک دسترسی خواهید داشت.
  گوشی جدید سامسونگ با سیستم عامل آندرویید از دو ماه دیگر در اروپا به بازار خواهد آمد و پس از آن در بقیه نقاط دنیا به فروش خواهد رسید. هنوز قیمت I7500 اعلام نشده است.حالا طرفداران تلفن های سامسونگ هم می توانند گوشی آندرویدی داشته باشند.  
   
  منبع و اطلاعات بیشتر
   

   

   

   

   

   

   
    u طنز روزانه


  هفت‌آسمان سابق:
  �سی درصدش رو قربون�

  جلال سمیعی


   

  یكم: سی درصدش رو قربون
  وزیر ارشاد در جدیدترین اظهارنظر خود افزوده است كه هفتاد درصد از كتاب‌هایی كه در دولت قبلی مجوز چاپ گرفته‌اند، دارای انحرافات اساسی هستند. پس از انتشار این خبر، گروهی از ناشران خودجوش برای انهدام كتاب‌ها و حتی كتاب‌فروشی‌های خود اعلام آمادگی كردند و افزودند: با توجه به وجود انحراف هفتاد درصدی در سرمایه‌های ما، از این پس كتاب‌فروشی‌ها را به كبابی تبدیل می‌كنیم تا بدین وسیله اعتراض خود را به دولت قبلی و هفتاد درصد از نویسندگان مملكت و جهان اعلام كنیم. یك كارشناس كتاب هم كه از این شفافیت كم‌نظیر ذوق‌زده شده بود، ناپدید شد. هنوز معلوم نیست وزارت می‌خواهد با این هفتاد درصد دقیقا چه كاری بكند.


  دوم: سایتها روی دكه‌ می‌آیند
  با تصویب قانون جدید سایت‌ها و نشریات الكترونیكی كه باعث شد این بی‌نواها زیر بال و پر قانون مطبوعات قرار بگیرند، به‌زودی شاهد هجوم درخواست‌ها برای اعطای مجوز سایت‌ها و نشریات الكترونیكی به وزارت ارشاد خواهیم بود. یكی از روزنامه‌نگاران باسابقه ابراز امیدواری كرد كه با این پیوند قانونی، شاهد اتفاقات هیجان‌انگیزی در توقیف سایت‌ها و آدم‌ها به دلایل مطبوعاتی باشیم.


  سوم: نساز آقاجان، نساز!
  با برگزاری مراسم بعله‌برون یوسف پیامبر و زلیخا ـ به عنوان همسر دوم ـ تعدادی از فعالان زن این موضوع را به عنوان تلاش صدا و سیما برای تبلیغ چند همسری تعبیر كرده‌اند و به شدت آن را محكوم می‌كنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد تاثیر سریال‌های تلویزیونی بر مردم آن‌قدر زیاد است كه اگر خدای ناكرده بحث ازدواج موقت هم در سریالی رایج بشود، دیگر نمی‌توان جلوی ملت را گرفت. ما معتقدیم بسیاری از داستان‌های قدیمی پتانسیل لازم برای تبلیغات بازرگانی مؤثر و مفید را هم دارند.


  چهارم: فهرست باید گردد
  بهمن قبادی در نامه‌ای افشاگرانه از دستگاه قضایی ایران خواسته است كه علاوه بر آن كه بداند ركسانا صابری ـ خبرنگار ایرانی و امریكایی سی‌ان‌ان كه به اتهام جاسوسی دستگیر و به زندان محكوم شد ـ نامزد و دوست اوست، او را به این دلیل كه بی‌گناه است، آزاد كند. در بخش‌هایی از این نامه همچنین قبادی تلویحا خواسته است كه مجوز اكران فیلم‌های توقیف‌شده‌ی او را هم بدهند؛ كارشناسان همچنان در حال تفسیر نامه‌ی او هستند تا بقیه‌ی خواسته‌های او را هم تفسیر و فهرست كنند. یكی از كارشناسان افزود: ای كاش قبادی در این سا‌ل‌ها یكی از همین نامه‌ها می‌نوشت تا دوستان خواسته‌های ایشان را فراموش نمی‌كردند و دیگر كار به این‌جاها نمی‌رسید.


  پنجم: آخه ساسی با تو خیلی هپی‌یه / محل هم نمی‌ذاره به بقیه
  انتشار خبر دیدار یكی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری با ساسی مانكن و سایر رپ‌خوان‌هایی كه البته در متن خبر روزنامه‌ی این بزرگوار به عنوان دیدار ایشان با خوانندگان پاپ و مردمی آمده بود، باعث شد تا ظرفیت‌های جدیدی از مبارزات انتخاباتی كشف و ضبط شود؛ در این دیدار كه بیانیه‌ی حمایت خوانندگان از ایشان هم خوانده و امضا شده است، بسیاری از خوانندگان ابراز امیدواری كرده‌اند كه با پیروزی ایشان شرایط برای تولید محصولات فرهنگی مردمی بهتر شود. پیش‌بینی می‌كنیم به‌زودی آهنگ‌هایی از ساسی در حمایت از ایشان منتشر شود؛ نكند ساسی جان در هوای ایشان در یكی از آهنگ‌هایش �موشول‌اینا� را مرتب صدا می‌كرد و تهدید می‌كرد كه شاید مجبور شود او را صدا كند؟
   

   

   

   

   

   
    u تکنيکهاي موفقيت


  کنار آمدن با استرس های مالی
  و اقتصادی


   

  استرس دارید. از کجا می دانم؟ چون روزانه صدها ایمیل از کسانی دریافت می کنیم که با چنین استرس و اضطراب هایی دست و پنجه نرم می کنند.
  برای برخی از آنها، ترکیبی از قیمت بالای بنزین و مسیر 40 دقیقه ای تا محل کارشان این استرس را به وجود آورده است. خیلی های دیگر ساعت های کارشان را پایین آورده اند. خیلی های دیگر از بالا بودن قیمت ها اعصابشان خرد است. اکثر مردم در سرتاسر کشور از وضعیت اقتصادی گله دارند و این مسئله نه تنها به جیبمان بلکه به سلامتیمان هم فشار می آورد.
  مشکلات مالی می تواند منجر به بیخوابی، افسردگی، و رفتارهای اعتیادی مثل مصرف موادمخدر و الکل شود. برای کنار آمدن با این مشکلات لازم است قبل از اینکه آن کنترل شما را به دست گیرد، شما کنترل آن را به دست گیرید. اگر در حال حاضر کنترل شما را به دست گرفته است، زمانش رسیده که آن را باز پس گیرید. این یعنی تمریناتی آماده داشته باشید که وقتی نیاز به آرام کردن خود داشتید از آنها استفاده کنید:


  - موقعیت را ارزیابی کنید
  ممکن است نگران صورتحساب کارت اعتباریتان یا اجاره خانه باشید اما پنهان کردن آن در کشوی دراور هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. باید همه قبض ها و چک ها را بیرون بیاورید و جلوی رویتان بچینید و ببینید که اوضاع چقدر خراب است. شاید متوجه شوید که اوضاع آنطور ها هم که فکر می کردید نابسامان نیست یا شاید هم بدتر از آن چیزی است که گمان می بردید. اما در هر دو حالت دانستن وخامت اوضاع همیشه اولین قدم است. دومین قدم یک نقشه برای حمله است و این یعنی پیدا کردن کمی پول در حساب ها و خرج کردن آن در راه برطرف کردن مشکلات مالی. وقتی این برنامه را اجرا کردید، باید آن قرض-پولی که برای پرداخت جور کرده بودید�را در ذهن نگه دارید. شاید اینکار به نظرتان خیلی مفید نباشد اما برای سلامتی ذهنیتان لازم است.
  بیشتر از یک ساعت در هفته به قرضتان فکر نکنید. آن ساعت زمانی است که قبض ها را پرداخت می کنید و همان زمانی است که اعصابتان سر این موضوع داغان است و زجه موره راه می اندازید. سایر زمانها باید تا می توانید مفید باشید و تا می توانید درمورد راه های مثبت برای پول درآوردن و پول پس انداز کردن فکر کنید. از این واقعیت که هر کاری که از دستتان برمی آمده را انجام داده اید خوشحال باشید و شب ها راحت بخوابید.


  - یک دوست پیدا کنید
  استرس های مالی معمولاً منجر به احساس خجالت می شود. مردم از اینکه قسط ها و کرایه خانه شان پشت هم عقب بیفتد و قبض ها پرداخت نشده باقی بماند احساس خجالت می کنند. اما مخفی کردن این مشکلات درون خودتان هیچ مشکلی را حل نمی کند.
  تنهایی کشنده است این یعنی استرس را بیشتر می کند. این درحالی است که درد دل کردن با یک دوست می تواند خیلی از دردهایتان را تسکین دهد. دوستی را پیدا کنید که از هر جهت با او راحت باشید و بعد همه چیز را به او بگویید. در این اقتصادی که کشور ما دارد، مطمئن باشید که خیلی از دردهای شما دردهای او هم خواهد بود.


  - به خودتان استراحت دهید
  همه ما چیزهایی داریم که با آنها احساس آرامش می کنیم. برای من یک دو یا پیاده روی طولانی اینکار را می کند. برای خیلی های دیگر یوگا، مدیتیشن، یا حمام آب گرم کمک کننده است. هر روز یک مدت زمان، هرچند کوتاه�حتی در حد نیم ساعت�را صرف کاری کنید که به شما آرامش می دهد. آن کار را طبق برنامه پیش ببرید و هر کاری که از دستتان برمی آید انجام دهید که حتماً به آن برسید. درست است که استرستان را به طور کامل از بین نمی برد اما به به آزاد شدن خیلی از فشارهایتان کمک می کند.


  - شکرگذار باشید
  استرس داشتن و شکرگذار بودن در یک زمان غیرممکن به نظر می رسد، به خاطر همین وقتی قبض را می بینید و می فهمید که اصلاً قدرت پرداخت آنرا ندارید، یک نفس عمیق بکشید و شکرگذاری کنید. اگر فکر می کنید کمکتان می کند لیستی از چیزهایی که به خاطر آنها همیشه شکرگذار خداوند هستید تهیه کنید، به فرزندانتان، همسرتان، کارتان، سرگرمی هایتان و ... فکر کنید.
  کلید راهتان این است که به همه چیز خوشبین باشید. شاید اول کار به نظرتان برسد که دارید خودتان را مجبور به مثبت اندیشی می کنید اما بعد از گذشت مدتی کم کم پی به نقاط مثبت زندگیتان می برید و منفی ها کم کم از ذهنتان دور می شوند.


  - تا می توانید صرفه جویی کنید
  خیلی چیزها در دنیا هست که ما بعنوان یک مصرف کننده کنترل روی آن نداریم. نمی توانید قیمت بنزین را پایین بیاورید. چانه زدن موقع خرید هم خیلی نمی تواند کمکتان کند و بالا و پایین رفتن تورم و قیمت بازار هم دست شما نیست. اما کاری که از عهده تان برمی آید این است که به بقیه مسائل مالیتان توجه کنید. این شما هستید که می تواند تصمیم بگیرد که وارد یک فروشگاه نشود و پولش را صرف خرید چیزی که واقعاً به آن نیاز ندارد نکنید. این شما هستید که می تواند به فرزندانتان بگوید که این هفته نمی توانید برای آنها یک اسباب بازی تازه بخرید و این شما هستید که تصمیم می گیرید که شام را به جای اینکه به و آیک رستوران گران قیمت بروید، در خانه صرف کنید. معمولاً وقتی می خواهیم از شر استرس خلاص شویم به پول خرج کردن روی می آوریم چون فکر می کنیم که لیاقتش را داریم. اما از من می شنوید پول خرج کردن در مواقعی که با مشکل مالی مواجه هستید، فقط به استرس و فشارهایتان اضافه می کند، همین!


  نکات بیشتر؛
  هیچوقت اجازه ندهید که مسائل مالی ناراحتتان کند. ما به شما کمک می کنیم با استرس مسائل مالی و اقتصادی خود کنار بیایید.
  پرسش: من مشغول شروع کردن یک کار درخانه هستم و از نظر مالی تحت فشار زیادی می باشم. چطور می توانم با این استرس و اضطراب ها کنار بیایم؟
  پاسخ: پاسخ کوتاه این سوال این است: باید یاد بگیرید که با آن حس زندگی کنید. مطمئناً با شروع این کار برای مدت زمان زیادی این احساس را خواهید داشت. نمی گویم بی خیال باشید. نه فقط باید با واقعیت مسئله کنار بیایید. هر کسی که کار جدیدی را شروع کند چنین احساسی خواهد داشت، مگر اینکه ارث کلانی به او رسیده باشد و هدفش از شروع آن کار پول درآوردن نباشد.
  بااینکه آزادی های شغل آزاد بسیار فریبنده و اغواکننده هستند اما باوجود فواید بیشمار، این شغل ها معایبی نیز دارند. یکی از این معایب ریسک مالی و بی ثباتی درآمد شماست. این مسئله مخصوصاً اگر خانواده ای داشته باشید که مجبور باشید خرج آن را تامین کنید، بدتر هم می شود.
  پس فشاری که حس می کنید لزوماً نشاندهنده این نیست که راهی که می پیمایید اشتباه است. این اشتباه همان انگیزه ای است که باعث می شود صبحها به جای اینکه برای بازی بیلیارد بروید، سر کارتان حاضر شوید. اینکه وقتی کار جدیدی را شروع می کنید هیچگونه دغدغه و استرس مالی نداشته باشید، نگران کننده تر است. چون نادانی خالص است و اگر اینطور احساس می کنید، شاید بهتر باشد کمی واقعبینانه تر کار خود را بررسی کنید.
  برای پاسخ به سوال شما، یعنی نحوه برخورد با این اضطراب ها، پاسخ من این است:
  اگر ازدواج کرده اید، حتماً همسرتان را هم باخودتان همراه کنید. به این ترتیب کارتان می شود یک "برنامه خانوادگی." ریسکی که باید بپذیرید را تعیین کنید و میزان ریسکی که برای هرکدام از شما غیرقابل تحمل می شود را هم بررسی کنید. تا محدوده خود پیش بروید اما هیچوقت بیشتر از آنچه در تحملتان است پیش نروید چون آنوقت اضطراب های ناشی از شما بازده کاریتان را خراب می کند، همچنین زندگی زناشوییتان را.
  گاهی از اوقات، اضطراب از اغراق کردن چیزی که فکر می کنیم با شکستمان برایمان اتفاق می افتد در ذهنمان، ایجاد می شود. هروقت حس کردید که ذهنتان از کنترل خارج می شود و با بدترین ترسهایتان روبه رو می شود، سریعاً جلوی آنرا بگیرید. بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟ آیا می توانید با آن کنار بیایید؟ چقدر احتمال اتفاق افتادن آن وجود دارد؟ برای اینکه این بدترین کابوستان اتفاق نیفتد چه کار می توانید بکنید؟ مطمئناً راهی هست که بتوانید روی آن حساب کنید.
  شاید فکر رها کردن آن کار و برگشتن به کار ثابت حالتان را بهم زند اما مطمئن باشید که نمی کشدتان. یادتان باشد، این همیشه می تواند یک انتخاب باشد، همینطور فروختن ماشینتان، حراج گذاشتن لباسهایتان و ... هیچکدام از اینها مسلماً چیزی نیست که دوست داشته باشید اما با کمک آن می توانید باقی بمانید.
  اکثر مشکلات مالی که ما معمولاً نگران آنها هستیم اتفاق نمی افتد و اگر هم اتفاق بیفتد باز هم می توانیم جان سالم به در ببریم. البته اگر قرار باشد تا آخر عمرتان به همین کار آزاد مشغول باشید شاید مجبور گردید برنامه ریزی های طولانی مدتی برای کاهش هزینه ها صورت دهید. باید انتظار این را داشته باشید که ممکن است تا سه سال هیچ سودی عایدتان نشوید و بعد وقتی زودتر از این زمان به سود رسیدید، مطمئن باشید که خیلی خوشحال خواهید شد.
  باید یاد بگیرید که چطور از اضطراب هایی که هر روز با آن از خواب بیدار می شوید، بیشترین استفاده را ببرید.
   

   

   

   

   

   
    u نکات آرايشي بهداشتي


  براي نرمي پوست دست چه بايد کرد؟

  3/1 فنجان گليسيرين ، 3/1 فنجان روغن زيتون ، يک قاشق سوپ خوري آبليمو ويک قاشق سوپ خوري روغن بادام را با يکديگر مخلوط کرده ، در شيشه اي در بسته نگهداري کنيد و هرشب با پنبه به پوست دست خود بماليد. قابل ذکر است که اين محلول را نمي توان مدت زيادي نگهداري کرد. اگر روي دست هاي شما قرمز ، خشک و ملتهب و ترک خورده است ، کمي گليسيرين و به اندازه 3/1گليسيرين ، آب ليمو را در شيشه اي ريخته ، تکان دهيد و 2 يا 3 با در روز و شب با پنبه روي دست بماليد . پس از مدت کوتاهي از نرمي و لطافت دست هاي خود حيرت زده خواهيد شد.

  يکي ديگر از مخلوط هايي که پوست دست ها را نرم و لطيف مي سازد ، مخلوط گليسرين ، آب گوجه فرنگي تازه و کمي نمک است. روش ديگر قرار دادن دست ، در آرد جو است . به اين ترتيب که دست را در يک کاسه محتوي آرد جو قرار داده ، به آرامي ماساژ دهيد. سپس با آب سرد بشوييد و کرم بماليد . بعد از چند دقيقه دوباره روي دست ها کرم بماليد . اين کار سلول هاي مرده پوست که ايجاد خشکي کرده اند، را از بين مي برد.
   

   

   

   

   

   
    u خانه و خانواده


  چیدمان وسائل در خانه

  ۱. گذاشتن عکسهایی از اعضای خانواده در گوشه و کنار خانه بسیار خوب است،اما از افراط در این کار خودداری کنید. بخصوص در مورد عکسهای خودتان مراقب باشید زیرا ممکن است ناخودآگاه خانه را به صورت پرستشگاه خودتان درآورید.

  ۲. اضافه کردن گیاه، سنگ ، صدف و دیگر عناصر طبیعی به تزئینات خانه تاثیر بسیار خوبی در روحیه اعضای خانواده میگذارد و در واقع طبیعت را به درون خانه می آورد.

  ۳. هرگز سعی نکنید در تزئین منزل به کمال مطلق دست بیابید. خانه شما باید زنده به نظر برسد و این به معنی کمی به هم ریختگی است. بنا براین همه چیز نباید همیشه درست در جای خود باشد.

  ۴. با گذاشتن چندشاخه گل تازه در خانه روحیه شادی به اعضای خانه بدهید.

  ۵. سعی نکنید لوازم منزل را هم رنگ انتخاب کنید. بلکه به هماهنگی رنگها توجه کنید. تزئین خوب خانه به این معنا نیست که همه چیز یک رنگ باشد.

  ۶. در اثاث خانه به دنبال خطوط زیبا و خوشایند و فرم محکم و جاندار باشید. اگر وسیله ای شکلی دارد که میدانید همیشه دوستش خواهید داشت، همان را انتخاب کنید. به طور حتم شما در طول زمان از طرح و رنگ پارچه آن خسته خواهید شد که این مشکل با تعویض رویه حل میشود. مهم این است که فرم و مدل این وسیله را دوست داشته باشید.

  ۷. هنگام جور کردن پارچه هایی با طرحهای مختلف، یک یا دو رنگ پایه را همسان درنظر بگیرید. برای مثال میتوانید دو پارچه هم رنگ اما یکی گل دار و دیگری راه راه را جور کنید. اما مراقب باشید این ترکیبات را بیش از حد سنگین نکنید.

  ۸. اگر در حال انجام تغیرات اساسی در منزل هستید قبل از هر کار جنس موادی را که استفاده میکنید مورد بررسی قرار دهید. کف پوش مرمر در تابستان بسیار خنک و عالی است اما در زمستان به طور آزار دهنده ای سرد است. کف پوشهای غیر از فرش و موکت هم به سرو صدای محیط اضافه میکنند. اول این نکته را در نظر داشته باشید که خانواده شما کم جمعیت یا پرجمعیت هستند و بعد نوع کف پوش را انتخاب کنید. کف چوبی از هرنظر عالی است،فقط باید مخارج نگهداری آنرا در نظر داشته باشید.

  ۹. آثار هنری جالبی که بیانر شخصیت شما باشند را در گوشه و کنار خانه قرار دهید. آثار هنری همچنین بهانه بسیار خوبی برای آغاز گفتگو هستند.

  ۱۰. لوازم خانه را از نوع راحت و قابل استفاده تهیه کنید تا به خانه شما حال و هوای صلح آمیز و آرام بخش بدهد. استفاده از فرش و گلیم با الیاف طبیعی و پارچه هایی چون کتان و ابریشم خام حس با صفایی به خانه میدهد و آنرا به یک آشیانه گرم مبدل میکند.

  ۱۱. از اینکه به دنبال هر مد جدید تزئین خانه باشید بپرهیزید. اشیایی را انتخاب کنید که دوست دارید چرا که باید در کنار آنها زندگی کنید و لوازم منزل چیزهایی نیستند که به تدریج به آن علاقمند شوید.

  ۱۲. در چیدن خانه از بعضی لوازم مربوط به فرهنگها و مکانهای دیگر استفاده کنید و جنبه جذاب تری به لوازم خود بدهید. کمدها و قفسه های چینی، چراغهای ژاپنی یا توری های بلژیکی.

  ۱۳. به خاطر داشته باشید که گاهی کمتر، بیشتر است. یک گردنبند زیبا بسیار بیشتر از یک گردنبند با گوشواره و دستبند یک شکل جلب توجه میکند. در چیدن لوازم منزل نیز این قانون وجود دارد. ترکیب جالب و ابتکاری لوازم منزل به شرط آنکه در آن افراط نشود، بسیار زیباتر از یک سری مبل و میز و صندلی یک شکل خواهد بود.

  ۱۴. حمام و سرویسهای بهداشتی خانه را با شمع،نمکهای طبی عطرآگین و صابونهای خوشبو تزئین کنید.

  ۱۵. از لوازمی که توسط بسیاری از مردم استفاده میشوند و گاهی به همین دلیل ارزان ترند، استفاده نکنید. برای مثال ترکیب کاناپه های سنگین چرم مشکی با میز براق مشکی که غیر از سنگین و تنگ کردن فضا کاری انجام نمیدهند. خانه شما باید نماد خودتان باشد نه کسی که روزی بوده اید یا اصلا نبوده اید.

  ۱۶. جزئیات کوچکی را که تفاوت فراوان ایجاد میکنند از یاد نبرید. رومیزی، بشقابها،لیوانها، زیر بشقابیها ،گل و دیگر لوازم روی میز. این رنگها و ریزه کاریها ممکن است به نظر دست و پا گیر یایند اما انقدر موثرند که ارزش زحمت را دارند.

  ۱۷. در انتخاب لوازم فلزی به دنبال کیفیت باشید و در صورت لزوم لوازم کهنه را عوض کنید. سینک ظرف شویی، شیرآلات و امثال آن به تدریج به نظر نمی آیند اما تعویض آنها تاثیر بسیاری بر شمای کلی خانه میگذارد.

  ۱۸. از آنجایی که آثار هنری موجود در منزل معرف شخصیت شما است، لوازم خانه را طوری انتخاب کنید که بر زیبایی تابلوها و آثار هنری دیگر موجود در خانه بیافزاید. وسایل خانه را طوری نچینید که توجه را از آثار هنری به خود جلب کنند.

  ۱۹. پاراوانهای تاشو و پایه دار بهترین وسیله برای تقسیم فضا در یک اتاق هستند - مثلا برای جدا کردن میز کار از اتاق نشیمن- و بخصوص در فضاهای کوچکتر کاربرد دارند. با استفاده از پاراوانهای کوتاهی که نقش یا تزئین روی آن از هردو طرف دیده شود هم شلوغی میز کار را میپوشانید و هم فضای خانگی تری به اتاق نشیمن میبخشید.

  ۲۰. اتاقهای خود را پر از وسیله نکنید. هرچیز خوبی با افراط به سوی بدی متمایل میشود. کمی از این و کمی از آن کافی است. مراقب باشید که اتاق را با رنگ یکنواخت، ظروف فلزی کوچک وبزرگ، اشیای چوبی کاغذ دیواری و برگهای طلایی پرنکنید. سعی کنید در یک اتاق ساده و خلوت غافلگیریهای خلاقانه ترتیب دهید. طراحی خوب شامل انتخاب رنگ و حس صحیح است با چاشنیهایی از تزئینات زیبایی که دوستشان دارید.

   

   

   

   

   
    u تغذيه و سلامتي


  هشت راز افراد باريک اندام

  همه ما يك دوست باريك اندام داريم-همان دوستي كه هرگز دچار وسوسه سبد نان نميشود و وقتي ميگويد �من يك تكه كوچك برميدارم�، واقعا همين كار را ميكند. واقعا او چطور ميتواند؟
  تحقيقات نشان ميدهد كه افراد باريك اندام اصولا مانند باقي افراد به غذا فكر نميكنند. دكتر ديوي كاتز (David Katz)استاديار بهداشت عمومي در دانشگاه ييل (Yale) ميگويد: � افراد باريك با غذا رابطه راحت و بدون مشكلي دارند.�
  �از طرف ديگر، افرادي كه اضافه وزن دارند مدام به غذا فكر ميكنند. آنها تمام اوقات به مقدار و تعداد دفعات غذا خوردن خود توجه ميكنند و در نتيجه، زمان صرف غذا از مشغوليات دائمي ذهن و مغز آنهاست.�
  در اينجا، متخصصين كاهش وزن به بررسي ذهن اسرار آميز افراد �ذاتا� باريك اندام پرداخته و به شما ميگويند كه آنها چگونه رفتار كرده و شما چگونه ميتوانيد مانند آنان باشيد.


  1. آنها سيرشدن را به پر شدن معده ترجيح ميدهند
  به گفته جيل فلمينگ (Jill Fleming) نويسنده كتاب �لاغرها بشقابشان را پاك نميكنند�، اگر براي پر شدن معده مقياس از 1 تا 10 را در نظر بگيريم، باريكها در حدود درجه 6 و 7 دست از خوردن ميكشند. اما باقي افراد-از جمله من و شما- تا درجه 8 و 10 هم پيش ميروند. شايد دليل اينكار اشتباه گرفتن حس �پر� بودن با سير شدن است و ما تصور ميكنيم اگر زود دست از خوردن بكشيم، خود را از غذاها محروم ساخته ايم. يا شايد عادت داريم بدون توجه به اينكه نياز بدنمان چقدر است، هرچه در مقابلمان باشد تمام كنيم.
  از لاغرها تقليد كنيم: هنگام صرف وعده بعدي غذايتان، در ميانه غذا خوردن قاشق و چنگال را كنار بگذاريد و با استفاده از مقياس 1 تا 10 پري معده، درجه پري خود را بسنجيد. يك بار ديگر هنگامي كه حدود 5 لقمه از غذايتان باقي مانده اينكار ا انجام دهيد. هدف از اين كار افزايش آگاهي شما از ميزان سيري در طي صرف غذاست و از طرف ديگر، اين مكثها، موجب ميشود كه احساس سيري فرصتي براي خودنمايي يافته و شما زودتر از قبل سيري را حس كنيد.


  2. آنها دريافته اند كه گرسنگي يك مورد اورژانس نيست
  بسياري از ما كه مدام با كيلوهاي اضافه درگيريم، گرسنگي را به عنوان شرايطي درنظر ميگيريم كه بايد به سرعت برطرف شود.به گفته دكتر جوديت بك (Judith Beck) � اگر از گرسنگي وحشت داشته باشيد، مدام براي پرهيز از آن به خوردن ميپردازيم.� افراد باريك گرسنگي را تحمل ميكنند زيرا ميدانند كه حمله هاي گرسنگي همواره مي آيند و ميروند، پس از اقدام فوري خودداري ميكنند.
  براي تقليد از آنها يك روز پر مشغله را براي به تاخير انداختن يكي دو ساعته ناهار انتخاب كنيد يا غذاي ميان وعده بعد از ظهر را حذف كنيد. خواهيد ديد كه هنوز هم ميتوانيد به خوبي از عهده كارهايتان برآييد. پس در دفعات بعدي كه ناله گرسنگي معده را شنيديد، در راه افتادن به سوي يخچال خودداري خواهيد كرد.


  3. آنها از غذا براي تسكين غصه هاي خود استفاده نميكنند
  مساله اين نيست كه زنان باريك اندام نسبت به خوردن احساسي ايمن هستند، اما آنها ميتوانند اين حالت را تشخيص داده و از خوردن دست بكشند.
  چه كنيم كه مانند آنها باشيم؟ افزودن لغت �ايست� به مجموعه لغات روزمره بسيار مفيد است. اين كلمه با فرمانهايي چون �از خوردن باقي بيسكوييتها دست بكش� متفاوت است، ما بايد بياموزيم كه در زمانهايي چون گرسنگي، خشم، تنهايي يا خستگي كه چهار دليل اصلي خوردن احساسي هستند، به خود آمده و فرمان �ايست� را صادر كنيم.
  اگر واقعا گرسنه هستيد، يك ميان وعده متعادل مانند يك مشت آجيل خام انتخاب كنيد كه بتواند شما را تا وعده بعدي غذا نگهدارد. اما اگر خشمگين، تنها يا خسته هستيد، براي تسكين احساسات خود به دنبال يك راه حل جايگزين و بدون كالري باشيد. خشم خود را با پياده روي يا تنها با بالا و پايين پريدن كنترل كنيد زيرا بالا رفتن ضربان قلب ميتواند از ميزان عصبانيت شما بكاهد. تنها هستيد؟ به يك دوست تلفن كنيد، به اقوام و دوستان يك اي-ميل بفرستيد يا براي قدم زدن به پارك يا فروشگاه برويد.حتي اگر با يك چهره آشنا برخورد نكنيد هم، بودن در كنار ديگران شما را بيشتر به اجتماع مرتبط ميكند. اگر هم خسته هستيد، به خاطر خدا كمي خوابيد!


  4. آنها ميوه بيشتري ميخورند
  بر اساس تحقيقي از جامعه متخصصين تغذيه آمريكا، افراد لاغر در طول روز به طور متوسط يك وعده ميوه بيشتر از اشخاص چاق مصرف كرده و بيشتر از آنكه به مصرف مواد چرب تمايل داشته باشند، به مواد فيبري علاقمندند.
  تقليد از باريك اندامها: ميوه را به غذاهاي خود وارد كنيد. ببينيد در رژيم روزانه شما چه امكاناتي براي افزودن ميوه وجود دارد. هدف شما بايد افزودن دو يا سه وعده ميوه به غذاي روزانه باشد. ميتوانيد ميوه را در ماست ريخته، برشهاي ميوه را به ساندويچ خود افزوده يا براي دسر از سيب پخته استفاده كنيد. همواره يك ظرف ميوه روي ميز داشته باشيد تا هنگام گرسنگي اولين ماده دم دستتان ميوه باشد.


  5. آنها بنده عادتند
  هر متخصص تغذيه به شما خواهد گفت كه داشتن رژيم غذايي متنوع بسيار مفيد است-اما تنوع بيش از حد ميتواند نتيجه معكوس ببار آورد. تحقيقات نشان داده اند كه مزه ها و بافتهاي بيش از حد متنوع افراد را به پرخوري تشويق ميكنند. به گفته دكتر بك � افراد باريك اندام داراي چيزي هستند كه من آنرا �عادت غذايي� مينامم. اكثر غذاهاي اين افراد از مواد اوليه اي كه با دقت انتخاب شده اند تشكيل ميشوند. اين غذاها از موارد تنوع بخش و غافلگير كننده اندكي برخوردارند و در كل، رژيم غذايي آنها قابل پيش بيني است.�
  براي در پيش گرفتن اين روش بايد در مورد وعده هاي اصلي غذايتان تا حد امكان برنامه ريزي شده و ثابت باشد �براي مثال صبحانه شامل برشتوك و شير، سالاد براي ناهار و الي آخر. افزودن مرغ آب پز يا كبابي به سالاد در يك روز و ماهي تن در روز ديگر اشكالي ندارد، مهم اين است كه دنبال كردن يك برنامه غذايي تقريبا از پيش تعيين شده، امكان افراط را از شما سلب ميكند.


  6. آنها داراي ژن اراده و خويشتن داري هستند
  محققين در دانشگاه تافتز (Tufts) متوجه شده اند كه بزرگترين عمل تعيين كننده افزايش وزن زنان در سنين 50 و 60 ميزان رفتارهاي بيقيدانه يا به عبارت ديگر نامحدود آنهاست. زناني كه رفتارهاي بي قيد كمتري دارند و در مقابل از حس خودداري متعادلي برخوردارند، از كمترين ميزان اضافه وزن برخوردارند. بي قيدي بيشتر و در نتيجه خودداري كمتر، به افزايش وزن تا 15 كيلو در سنين بالاتر منجر ميشود.
  براي تقليد از اين خصيصه، براي زمانهايي كه ميزان خودداريتان در كمترين ميزان آن است-مانند مهمانيها و حضور در گروه بزرگي از دوستان، آماده شويد. اگر در مهماني هستيد، با خود قرار بگذاريد كه از هر چهار پيش غذايي كه به شما تعارف ميشود، يكي را برداريد. اگر براي شام بيرون رفته ايد، براي غذاي اصلي، يك پيش غذا سفارش دهيد و دسر خود را با يكي از دوستان شريك شويد. اگر عصبي هستيد- يك موقعيت ديگر از خودداري اندك- حتما مقداري خوراكي سالم مانند ميوه يا سبزيجات خرد شده اي چون هويج و كرفس در اختيار داشته باشيد.


  7. آنها اهل حركت هستند
  لاغر اندامها، به طور متوسط هر روز دو و نيم ساعت بيش از افراد ديگر سرپا هستند- كه براي سوزاندن 15 كيلو در سال كافي است.
  اگر قصد داريد بر ميزان تحرك خود بيافزاييد، قبل از هرچيز بايد صادقانه مقدار حركت خود را ارزيابي كنيد. بسياري از افراد در برآورد مقدار تحرك خود غلو ميكنند. اكثر مردم 16 تا 20 ساعت از روز خود را در حالت نشسته ميگذرانند. اگر يك گام شمار pedometer در اختيار داشته داريد، در يك روز عادي آنرا به كار ببريد و ببينيد تا چه حد به تعداد توصيه شده- 10 هزار قدم � نزديك شده ايد. روز شما بايد شامل 30 دقيقه تمرين ورزشي با برنامه و مجموعه اي از عادات مفيد مانند استفاده از پله به جاي آسانسور يا تميز كردن منزل با سرعت و انرژي بيشتر باشد. شما ميتوانيد با استفاده از جدول موجود در www.caloriecontrol.org ميزان كالري مصرفي فعاليتهاي مختلف را ببينيد.


  8. آنها خوب ميخوابند
  افراد باريك در مقايسه با افراد داراي اضافه وزن، هفته اي 2 ساعت بيشتر ميخوابند. بنا به نظر محققين، كمبود استراحت با چشمان بسته، با كاهش هورمونهاي كنترل كننده اشتها مانند لپتين (leptin) و افزايش هورمونهاي بالا برنده اشتها مانند گرلين (ghrelin) ارتباط مشتقيم دارد.
  از اين روش تقليد كنيم: 2 ساعت خواب بيشتر در هفه به معناي 17 دقيقه خواب بيشتر در روز است كه حتي براي افرادي كه برنامه كاري بسيار فشرده اي دارند هم قابل اجراست. از اين مقدار افزايش به زمان خواب شروع كنيد تا بتوانيد برنامه خود را طوري تنظيم نماييد كه هر شب 8 ساعت بخوابيد.


  توصيه مهم:
  صبحانه بخوريد! 78% از رژيم گيرندگان موفق هر روز خود را با صبحانه آغاز ميكنند.
   

   

   

   

   
    u علم و فناوري


  دوربین DSLR چیست؟

  این روزها وقتی برای خرید دوربین دیجیتال اقدام می کنیم، حتی اگر حرفه ای نباشیم در هنگام انتخاب و در پرس و جوها زیاد با عبارت دوربین DSLR برخورد خواهیم کرد، اما آیا می دانید این نام به چه معناست و چرا دوربین های DSLR انتخاب حرفه ای تری هستند؟
  دوربین DSLR به دوربین دیجیتالی می گوییم که از یک سیستم آینه ای مکانیکی و پنتاپریسم برای هدایت نور از لنز به یک منظره یاب نوری در پشت دوربین استفاده می کند. پنتاپریسم همانطور که از اسمش مشخص است یک منشور بازتابی 5وجهی است که یک باریکه نور را 90 درجه منحرف می کند.
  عملکرد اساسی یک دی اس ال آر به این شکل است: در هنگام انتخاب منظره و چشم انداز، آینه نوری را که از لنز متصل شده وارد می شود به میزان نود درجه به سمت بالا منحرف می کند سپس این نور دو بار توسط منشور منعکس می شود و به چشم عکاس فرستاده می شود. در طول نورگیری آینه به سمت بالا می چرخد، دریچه دیافراگم تنگ می شود شاتر باز می شود و اجازه می دهد لنز نور را روی سنسور تصویر بیندازد.
  سپس شاتر دوم روی سنسور را می پوشاند، یعنی زمان نورگیری به پایان رسیده است. آینه پایین می آید و شاتر به جای خود برمی گردد. طول زمانی که آینه به بالا می چرخد را خاموشی منظره یاب می نامند. یک آینه و شاتر سریع بهتر است مخصوصا در زمانی که سوژه در حال حرکت است و تاخیری نباید داشته باشد.
  تمام آنچه شرح داده شد در هزارم ثانیه و بصورت خودکار صورت می گیرد. دوربین های سریع این عملیات را می توانند تا ده بار در ثانیه انجام دهند. عکاسان حرفه این این دوربین ها را ترجیح می دهند زیرا عکاس می تواند پیش نمایشی واقعی از فریم را در لحظه نوردهی ببیند و یک دلیل مهم اینکه می تواند لنزهای متنوعی را انتخاب کرده و بروی دوربین خود نصب کند. یک امکان دیگر اینکه پیش نمایشی واقعی از عمق میدان را به عکاس می دهد.
  خیلی از عکاسان دی اس ال آر را ترجیح می دهند چون سنسورهای بزرگ تری در مقایسه با دوربین های دیجیتال کامپکت دارد. این سنسور ها اندازه تصویری به دست می دهد که به فیلم های عکاسی قدیمی نزدیک است و عکاسان حرفه ای در گذشته با آن شروع به عکاسی کرده اند. همچنین سنسور بزرگ باعث می شود تا زاویه عکس و عمق میدان عکس به فیلم عکاسی بخصوص 35 میلیمتری شبیه باشد.
  تفاوت بزرگ بین دوربین های dslr و دوربین های دیجیتال کامپکت (دوربین های معمولی) طراحی نقشه بازتاب نور است که در دوربین عادی نور از لنز عبور کرده و به سرعت به سنسور تابانده می شود تا اسکرین دوربین به عنوان منظره یاب دیجیتالی عمل کند می بینیم که از آینه در اینجا خبری نیست!
  پس مشخص است که قراردادن آینه باعث می شود نتوان صحنه را قبل از گرفتن عکس بروی پرده کریستال مایع یعنی LCD مشاهده کرد. با این حال دوربین های dslr جدید دارای اسکرین لایو ویو یعنی نمایش زنده هستند و می توان از آن به عنوان منظره یاب دیجیتالی استفاده کرد البته محدودیتهایی دارد از جمله این که منظره یاب اپتیکال غیرفعال خواهد شد.


  �DSLR و قابلیت فیلمبرداری!
  از سال 2008 شرکتهای نیکون و کنون دوربین هایی از این دسته تولید کردند که قابلیت فیلم برداری کامل را داشته باشند. نیکوی D90 قابل تصویری 24 فریم در ثانیه، 720p و کیفیت HDV را دارد. شرکت کنون نیز به تازگی دوربین بسیار قدرتمندی به نامEOS 5D Mark IIرا وارد بازار کرده است که قابلیت فیلمبرداری 1080p و سی فریم در ثانیه را داراست.


  �پنتاپریسم و پنتا میرر (منشور 5 وجهی و آینه 5 وجهی)
  بیشتر DSLRها از یک آینه 5وجهی به جای منشور 5وجهی سنتی استفاده می کنند. این اینه ها غالباً از پلاستیک ساخته شده و برخلاف پنتاپریسم که یک قالب شیشه ای است، سبکتر و در تولید ارزانتر است، به هر حال تصویری که شما در منظره یاب می بینید، تیره تر خواهد بود.


  �اندازه سنسور و کیفیت تصویر
  اندازه سنسور تصویر در این دوربین ها متنوع است. بزرگترین آنها فرمت مدیوم است. تولید آنها بسیار هزینه بر است و قیمت آنها بیش از بیست هزار دلار می باشد.
  بغیر از این سنسور، بزرگترین حسگرهای تصویری به نام فول فریم شناخته می شوند که به اندازه فیلم 35 میلیمتری هستند. این حسگر در DSLR های بسیار گرانقیمتی همچون Canon EOS 1Ds Mark III، Canon EOS 5D، Nikon D700، Nikon D3, Nikon D3X و Sony Alpha 900 استفاده می شوند. اما اکثر دوربین های مدرن از این دسته از سنسورهای کوچکتری استفاده می کنند که تقریبا 22 میلیمتر در 15 میلیمتر است چیزی در حدود 40 درصد دوربین های فول فریم. اندازه های دیگری نیز وجود دارد که در دوربین های مختلف امروزی به فراوانی یافت می شوند و همگی درصد کمی از یک حسگر فول فریم را پوشش می دهند. برای مثال دوربین دیجیتالی و مشهور Canon PowerShot G9 تنها 5 درصد یک حسگر تمام فریم است.
  در این میان دوربین لیکا نوعی سنسور را به بازار ارائه کرده است که 30 در 45 میلیمتر اندازه و سی میلیون پیکسل دارد. این حسگر 56 درصد از یک حسگر فول فریم بزرگتر است.
  بین حسگر تصویری و کیفیت تصویر رابطه وجود دارد. معمولاً سنسور بزرگتر نویز کمتر ، حساسیت بالا و عمق میدان بهتری به دست می دهد.
  لنزهای دی اس ال آر رنج گسترده ای از دیافراگم ها را شامل می شوند که از f1.0 تا f32 را در برمیگیرد در حالیکه لنزهای دوربین های دیجیتال معمولی بزرگتر از f2.8 یا کوچکتر از f5.6 را ایجاد نمی کند.
  زاویه دید در دوربین عکاسی به فاصله کانونی آن و حسگر تصویری بستگی دارد. حسگری که از 35 میلیمتر کوچکتر باشد زاویه دید باریک تری خواهد داشت. کمیابی و قیمت دوربین های فول فریم اساساً به دلیل همین حسگر ها می باشد.


  �چند نمونه از دوربین های DSLR، مارک های معروف :
  Canon: 1000D, 450D, 40D, 50D, 5D Mark II, 1D Mark III, and the 1Ds Mark III, 50D ,5D Mark II
  Nikon: D40, D60, D80, D90, D300, D700, D3 and the D3X.
   

   

   

   

   

   

   
   u پاسخ به پرسش هاي شما

  zahra4066@yahoo.com


  دعا براي تعجيل فرج چه فايده اي دارد وقتي همه چيز دست خداست؟


   

  .: سوال:
  وقتي خداوند محافظ حضرت است دعا براي سلامتي ايشان چه فايده اي دارد و دعا براي تعجيل فرج وقتي به دست خداست ؟
   

  .: پاسخ:
  الف. ترديدي نيست كه دعا، از عبادت‌هاي بزرگ است و آثار فراواني دارد و دعا كردن براي سلامتي امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)از بهترين اقسام دعا است. درباره تاثير دعا، از دو زاويه مي‌توان نگاه كرد:

  الف. تاثير دعا نسبت به امام؛ ب. تأثير دعا براي دعا كننده؛
  از نگاه اول، دعا در سلامتي حضرت، مؤثر است؛ زيرا ايشان به اين جهت كه انسان است و در همين عالم زندگي مي‌كند، در معرض آفات و بلايا هست و دعا مي‌تواند در دور كردن بلاها و مرض‌ها از وجود عزيزش مؤثر باشد. اين، با اراده‌ي خدا مبني بر حيات و سلامتي امام، منافاتي ندارد؛ زيرا كه اراده‌ي خدا از طريق اسباب اعمال مي‌شود و دعا از مهمترين وسيله‌ها و سبب‌ها براي جريان اراده خدا در زندگي است.

  از نگاه دوم، آثار دعا كردن فراوان است از جمله:
  دعا كردن راهي است براي اين كه امام عصر را ياد كنيم و به اين وسيله با آن عزيز ارتباط روحي و معنوي پيدا كنيم و اين ارتباط ثمرات بسياري براي رشد و كمال روحي ما دارد.
  دعا كردن براي امام، نوعي عرض ارادت و محبت نسبت به او است كه قطعاً از سوي آن منبع كرم بي پاسخ نخواهد ماند و دعا كننده را مورد لطف و عنايت خاص خود قرار خواهد داد.
  دعا كردن براي امام، يعني آن وجود عزيز را بر بسياري از موجودات و پديده‌ها مقدم دانستن و وجود و نقش او را مد نظر قرار دادن. اين موضوع، سبب زياد شدن محبت آن عزيز در دل‌ها و جان‌ها مي‌گردد؛ زيرا ذكر محبوب سبب فراواني محبت نسبت به او است.
  با توجه به اين كه ايشان، واسطه‌ي فيض الهي در عالم هستي‌اند، صلوات و صدقه به نيت ايشان خود نوعي وسيله براي كسب فيوضات بيشتر است.
  ب. به فرموده امام علي(علیه السلام)خداوند کارها را به حسب قضايش انجام ميدهد و نه رضايت شما (ميزان الحکمه، روايت شماره 16456) و مقدمه قضاي الهي، قدر الهي است؛ چرا که هر کار بر اساس اندازه و هندسه خاص خود انجام ميگيرد. به فرموده امام صادق(علیه السلام)چون که خداوند چيزي را اراده کند مقدار مي کند آن را و پس از تقدير قضايش به آن تعلق مي گيريد،(همان، روايت شماره 16461).
  قدر و هندسه و اندازه وجودي هر چيز است و قضا به معناي گذراندن و يک سره کردن و به پايان رساندن است.
  تقدير الهي موجوددات عالم مشهود را به سوي آن چه در مسير وجودشان براي آنها تقدير و قالب گيري کرد، هدايت مي کند. خداي بزرگ فرمود:"الذي خلق فسوي و الذي قدر فهدي" سپس همين تقدير و هدايت را با امضاي قضا، تمام تکميل مي کند.
  بسيار مي شود که خدا چيزي را تقدير ميکند، ولي به دنبال تقدير قضايش را نمي راند، مانند قدري که بعضي از علل و شرايط خارج آن اقتضا دارد، ولي به خاطر مزاحمت مانعي، آن اقتضا باطل مي شود و سببي ديگر و يا اقتضايي ديگر جاي سبب قبلي را مي گيرد.
  چه بسا چيزي مقدر بشود و قضاي آن نيز رانده شده باشد، مثل اين که از جميع جهت، يعني هم از جهت وجود علل و شرايط و هم از جهت نبودن مانع، تقدير شده باشد که در اين صورت، آن چيز، محقق مي شود. در بعضي از روايات نيز آمده که قدر، ممکن است تخلف کند، اما براي قضا برگشتي نيست، البته تغيير در تقدير، مربوط به عالم ماده است.
  با توجه به اين مقدمه، قضا، به معناي اجتماع جميع علل و شرايط و فقدان هر گونه مانعي است که مسلما انجام مي گيرد و هيچ گونه برگشتي در آن نيست. چه بسا، همين قضايي که مجموعه شروط متعدد دارد، يکي از آن شروط، دعاي بندگان باشد. آميختگي و هم سويي دعا و قضا، در روايات به خوبي مشهود است. امير المؤمنين علي(علیه السلام)در انتهاي نامه سي و يکم نهج البلاغه به فرزندشان امام مجتبي(علیه السلام)ميفرمايد: "دين و دنياي تو را به خدا مي سپارم و بهترين خواسته الهي را در آينده و هم اکنون در دنيا و آخرت براي تو مي خواهم".
  اجتماع درخواست از خدا و قضا، بسيار زيبا است. در روايت آمده که حضرت امير(علیه السلام)از زير ديواري که در شرف خراب شدن بود حرکت کردند و به جاي ديگر رفتند. از آن جناب سؤال شد" آيا قضاي الهي (حکم حتمي الهي) فرار ميکنيد؟" آن امام بزرگوار فرمودند:"از قضا الهي به سوي قدر الهي فرار مي کنم!"(ميزان الحکمه، ج8، ص162) به اين معنا که در صورت توقف تمام مقدمات لازم براي زير آوار ماندن مهيا مي گردد و قضاي الهي تحقق مي پذيرد، امکام با حرکت سوي مکاني ديگر مقدمه اي از آن مقدمات ناقص مي گردد و هندسه اي ديگر شکل مي گيرد که آن تحقق سلامت و امنيت است. لذا منافات ندارد که حتي دعا، قضاي الهي را متبدل سازد، دعايي که از جمله مقدمات و شروط حکم الهي است. در روايت از رسول اکرم(ص) وارد شده که:"لايرد القضاء الا الدعاء؛ قضاي الهي رارد نمي کند مگر دعا."(منتخب الميزان الحکمه، روايت 2101). يعني، گاه، مقدرات يک امر فراهم شده9 است و بايد قضا بيايد ولي دعا در تقديرات اثر مي گذارد و بايد تعغيير در تقديرات قضا و نتيجه محقق نمي شود.
  بنابراين، در عين حال که همه امور به قضاي الهي تحقق مي پذيرد، منافات ندارد که ما موظف به دعا کردن باشيم، نه صرفا به علت يک امري صوري و ظاهري، بلکه چون دعا، خود، در سلسله ي طولي تحقق اشيا تاثير جوهري دارد و اين تاثير به اذن و اراده الهي انجام مي گيرد. خود حضرت حق، ما را مأمور به دعا کردن کرده است و براي اين دعا، تاثير قائل شده است.
  نتيجه اين که، زمان ظهور حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه الشریف)مثل بقيه امور و اسرار به قضاي الهي است در عين حال، ما موظف به دعاي در جهت تعجيل فرج آن بزرگوار هستيم و دعي ما، مي تواند در مجموعه علل ظهور موثر باشد.
   

   

   

   

   

   
   u اس.ام.اس روزانه

  09125698059
  roozane.sms@gmail.com


  1596- GOOD FRIENDS are those WHO CARE without hesitation,WHO LOVE without limitation,and WHO REMEMBER even without communication...:-*(6094-0915)

  1597- هميشه ابرا گريه ميکنن ولی همه عاشقه ستاره ها ميشن،دل ابرا پره.يادت باشه چشمکه ستاره ها ابرا رو از يادت نبره.(4435-0935)

  1598- همواره قانونه علت و معلول را به خاطر اوريد: کردارتان چرخ تقديرتان را به کار مياندازد. (9238-0915)

  1599- هان؟..چيه؟..فک کردی اس ام اسی ،جکی،چيزی واست دارم ؟ ..نه عزيزم نه جک دارم نه اس ام اس دارم نه چيزی دارم ولی تا دلت بخواد دوست دارم ...!!(6156-0935)

  1600- هلن کلر: آن چه که هستی هديه خداوند به توست. و آن چه که ميشوی هديه تو به خداوند است. پس بي نظير باش تا بهترين هديه رو تقديمش کنی.(0600-0916)

  1601- هيتلر به ناپلون گفت:ما براي شرف ميجنگيم ولی شما براي پول.ناپلون جواب داد و گفت:هر کسی براي چيزی که نداره ميجنگه. (0322-0916)

  1602- حضوره هيچکس در زندگيه ما اتفاقی نيست، خداوند در هر حضوری رازی نهان کرده براي کمال ما. خوش ان روزی که دريابيم رازه اين حضور را! (0509-0912)

  1603- جوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووونه من نفسو داشتی! (1442-0936)

  1604- خوابی؟ بيداری؟ شوخی نکن خوابی يا بيداری؟ ديدی ناقلا بيداری! شايدم خواب بودی! پس بيداری کاری نداشتم فقط خواستم ببينم خوابی يا بيداری.پس بيداری!خوب بخواب راحت باش (1442-0936)

  1605- خواص گوسفند:1.بو ميدهد.2.سبزی ميخورد.3.گاهی ميخوابد.4.پرواز نميکند.5.اس ام اس هاي سرکاری را با دقت مي خواند! (1442-0936)

  1606- خدا زمين را آفريد آرامش گرفت زمان را آفريد آرامش گرفت زنان را آفريد آرامش گرفت مردان را آفريد آرامش زمين و زمان و زنان را گرفت (9238-0915)

  1607- خدايا ، ما را به راه راست هدايت فرما ، اگه نشد راه راست را به سمته ما کج فرما ... (0363-0918)

  1608- لپتو بيار... 00:03 00:02 00:01 00:00((((((ماچ)))))) ،'*،*،'،،'*،'*، ،'*،*'،*،دوست دارم. (8878-0912)

  1609- اين تويی: O-----<-----<اين هم منم: o-<-< گرفتی مطلبو؟؟؟بابا ميگم:کو-چی-که-تم. (8878-0912)

  1610- ميازر موری که دانه کش است بترس از عمويش که چاقو کش است (1442-0936)

  1611- ميدوني تک زنگ يعنی چی ؟ ت : تا ا : آخره ک : خته ز : زندگيم ا : عاشقه ن : نگاهه گ : قشنگتم(4435-0935)

  1612- ميگن عدد7 مقدّسه،پس 7دفعه دورت بگردم،70دفعه فدات بشم،700دفعه قربونت برم،7000دفعه برات بميرم،و به اندازه ی 7آسمون دوست دارم.(8878-0912)

  1613- مي خوام روی بلندترين قله ی دنيا وايسم و با تمام وجود داد بزنم دوست دارم اما حسش نيست تا اون بالا برم (1442-0936)

  شماره برای ارسال مسیج : 09125698059
   

   

   

   

   

   
    u گزارش روزانه


  دستمزدهای ستارگان هالیوود
  چطور محاسبه مي شود؟

  ترجمه:اکبر شیخ زاده - تورنتو

  در ابتدا باید بگیم که قرارداد شغلی 33 صفحه ای آرنولد شوایتزنگر برای بازی در فیلم Terminator 3 سالهاست که بعنوان الگوی سایر ستاره ها استفاده میشه چرا که بیشترین منافع هنرپیشه های هالیوود را ، در مقابل زیاده خواهی و حیله های های استودیوهای فیلمبرداری ، تامین می کنه ( آرنولد $3 میلیون موقع امضای قرارداد و 20 درصد از کل فروش ناخالص ( Gross ) گیشه را بعدا گرفت)... .... , ولی کلا دو متد مشخص در تعیین دستمزد هنرپیشه ها استفاده میشه: Net points و Gross points ....
  Net points .... که تقریبا تمام هنرپیشه ها، سناریو نویس ها، کارگردان و تهیه کننده ها از استودیوها می گیرند و شامل درصدی از سود خالص ( یعنی NET ) فروش فیلم (بعد از پرداخت تمامی هزینه های ساختن فیلم) است. یعنی بعد از اینکه درآمد حاصل از فروش بلیطها (گیشه) از مرز هزینه های ساخت فیلم گذشت و به سوددهی رسید همگی درصدی از سود را دریافت می کنند. اما از آنجا که هیچ استویویی هیچگاه ( یعنی عمدا ) سوددهی نشان نمی دهد و انواع و اقسام حساب سازیها برای خودش می سازد تا مالیات ندهد پس اینچنین متدی اصلا به نفع هنرپیشه ها نیست. بریم سراغ متد بعدی:
  Gross points .... که اسم دیگرش first-dollar است و معنی اش یعنی اولین دلاری که استودیوی فیلمسازی گیرش میاد است. اما اینجا هم از اونجایی که اینبار صاحبان سینماها نصف فروش کلی گیشه ( box office ) را، قبل از پرداخت پول به استودیوهای سازنده فیلم، برای هزینه های خودشون ( یعنی house allowance ) به جیب خودشون میریزند، پس اصلا نباید فکر کنید که هنرپیشه ها ی بیچاره درصدی از کل ( GROSS ) فروش (گیشه) نصیبشون میشه، بلکه درصدی از نصف گیشه میگیرند. تازه استودیوهای فیلمسازی ، علاوه بر اینها، درصد بالایی از حقوق و امتیازات حاصل از فروش یا اجاره ( یعنی rentals و royalties و residuals - رنتال و رویالتی و رزیجوآلز - ) فیلمها بصورت pay TV, DVD, - و حق پخش تلویزیونی - broadcast rights هم نصیبشون میشه: که مثلا برای DVD ها : استودیوها همیشه 75% از فروش کلی به جیب می زنند. جدیدا هم که حق پخش های آنلاین/اینترنتی هم به درآمد استودیوها اضافه شده. ...البته به هنرپیشه ها معمولا 20 ٪ حق DVD میدهند و تعداد کمی از هنرپیشه ها هم تا 40% هم میگیرند. درصدی از فروشها هم به حساب مشترک بازنشستگی مشترک هنرپیشگان امریکا ( گیلد پنشن - guild pension ) واریز میشه..
  البته این Gross points میتونه شامل دوتا معامله و زیر مجموعه هم باشه: یکیش 20 در مقابل 20 - است : یعنی مثلا هنرپیشه: اولش 20 میلیون دلار پیش قسط و فیکس ( fixed ) میگیره و صبر می کنه و براش مهم نیست که چه اتفاقی (سود یا زیان) برای اون فیلم میفته.. . حالا بعدا اگر فیلم به سوددهی رسید معامله تغییر می کنه و میشه contingent ..... یعنی 20 درصد از سود خالص فیلم -که وکلای هالیوودی بهش میگن distributor's adjusted gross ( و یا همین 20 میلیون دلار را - هرکدام که بیشتر باشه را) بهش میدن. ..یعنی یا بیست درصد از سود، و یا بیست میلیون دلار پیش و فیکس را مثلا...... البته اینجور پولها/قراردادها را ستارگان بسیار معروف ( و معمولا مردها) همچون دنزل واشینگتون، بن استیلر، و جیم کری میگیرند و معمولا برای فیلمهایی است که فروش گیشه آنها از مرز $200 میلیون دلار به بالا است. و استودیوهای فیلمسازی اصلا ازین متد (که باعث ثروتمندتر شدن هنرپیشه ها میشه) خوششون نمیاد.
  و معامله زیر مجمومه دومی هم بهش میگن Cash Break ... که تلفیقی است از جنبه های مختلف net points و Gross points ... درین نوع معامله: اول استودیوی سازنده فیلم بخش مهمی از پولهای گیشه (فروش) را برای جبران هزینه های خودش برمیداره ( یعنی اصطلاحا year به year و یا break-even point میشه ) و بعدش درصدی از سود باقیمانده را به هنرپیشه ها میده.. اینجوری ظاهرا هنرپیشه ها جزیی از مثلا سهامداران و شرکای اون فیلم محسوب میشن... ... اما بازم از آنجایی که استودیوها خدای کلک و هزینه سازی مصنوعی هستند هنرپیشه ها از روز اول و در قراردادشون جزییات اینجور هزینه های استودیو ها را دقیقا می نویسند تا بعدا کلاه سرشون نره و استودیوها الکی هزینه تراشی اضافی نکنند (اینجاست که از الگوی آرنولد استفاده میشه)...... نمونه اش جیم کری در فیلم Yes Man بود که $35 میلیون دریافت کرد.
  امروزه چهره های سینمایی معروفی همچون استیون اسپیلبرگ، جرج لوکاس، تام کروز، پیتر جکسون و جری براک هایمر جزو gross ها هستند با وکلای پر نفوذ و قدرتمندی که استودیوهای فیلمسازی را مجبور به پرداختهای بزرگ می کنند چرا که حضور معروفترین ها در فیلمها ، نه همیشه بلکه اغلب، باعث بالا رفتن فروش (گیشه و gross ) و نهایتا سود و کمیسیون بالاتری برای همگی میشه الیته اگر استودیوها حسابسازی و هزینه سازی غلوآمیز نکنند.
   

   

   

   


   
  __._,_.___


  Jaraaghe Group 

  ****************************************

  BARAYE OZVIAT DAR GROUP BIA IN ADDRESS :
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  BAD PAINE SAFHE DOKMEYE JOIN RO BEZAN

  ****************************************
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  http://groups.yahoo.com/group/Jaraaghe/join
  -------------------------------------------
  more info : www.jaraghe.ir/join
  Your email settings: Individual Email|Traditional
  Change settings via the Web (Yahoo! ID required)
  Change settings via email: Switch delivery to Daily Digest | Switch to Fully Featured
  Visit Your Group | Yahoo! Groups Terms of Use | Unsubscribe

  __,_._,___

  No comments:

  Blog Archive